OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

17.08.2020

Unia pokonana (2006)

Trampkarze starsi z rocznika 2006 w swoim ostatnim sprawdzianie przed ligą pokonali w Swarzędzu miejscową Unie 6-2.

Trenerzy sparing podzielili na dwie połowy – po 40 min każda. Niestety trener Łukasz Kaczałka nie mógł skorzystać w tym dniu ze wszystkich swoich zawodników. Mimo to spotkanie dla polonistów okazało się bardzo pożyteczne. Może tempo  nie było porywające, ale kibice zobaczyli naprawdę mnóstwo akcji ofensywnych. Już początek meczu pokazał kto będzie rozdawał karty. Wysoki pressing, który zastosowali poloniści skutkował tym, że zawodnicy Unii nie mogli opuścić własnej połowy. Stało się to dopiero w 15 min ,kiedy to właśnie gospodarze pierwszy raz wyprowadzili kontrę i zdobyli z niej bramkę. Jednak konsekwentna gra naszego zespołu przyczyniła się do tego, że jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą część poloniści zdobyli dwie bramki a konkretnie Szymon Rauhut i zespół schodził na przerwę prowadząc 2-1. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze mocno cofnięci na własnej połowie czekali na kontrę i błąd naszych obrońców. Poloniści natomiast cały czas będąc w ataku pozycyjnym szukali swoich szans zarówno z prawej jak i lewej strony. Momentami w grę wkradło się trochę chaosu, ale wynikało to raczej ze zmęczenia i rotacji na pozycjach mając tylko na ławce trzech zawodników. Młodzi zawodnicy Polonii kontrolowali przebieg tego meczu zdobywając kolejne cztery trafienia a tracąc jedną bramkę co ostatecznie dało wygraną 6-2. W drugiej połowie do bramki rywala trafili ponownie Szymon Rauhut, Jakub Wawroski oraz Oskar Oboda i Rafał Kozica. Był to ostatni mecz kontrolny jaki zespół zagrał w tym okresie przygotowawczym. W niedzielę 23 sierpnia do Środy zawita Kania Gostyń w I kolejce Ligi Wojewódzkiej a początek spotkania zaplanowano na godzinę 10.00. Już teraz zapraszamy na ten mecz wszystkich sympatyków piłki nożnej.

Polonia zagrała w składzie: D. Kaczmarek, P. Hładyszewski, K. Bartkowiak, O. Górski, K. Mielcarek, K. Kruk, O. Banaszak, O. Oboda, J. Wójkiewicz, J. Wawroski, Sz. Rauhut, R. Kozica, J. Łoda, S. Dębowski, J. Korcz.

Najnowsze aktualności

  • 23.01.2025

    Bal sympatyków Polonii Środa

    Zarząd Klubu Sportowego Polonia Środa Wielkopolska serdcznie zaprasza na XIV BAL SYMPATYKÓW KS POLONIA ŚRODA WLKP.

  • 22.01.2025

    Bez porażki w Halowym Pucharze Prezesa (2012)

    W miniony weekend Polonia 2012 ponownie rywalizowała w kolejnym turnieju Halowego Pucharu Prezesa, który jest organizowany przez Wielkopolski ZPN. Nasz zespół rywalizujący o miejsca 7-12 ponownie nie zaznał porażki, wygrywając w Dopiewie cztery mecze i raz remisując.

  • 22.01.2025

    Futsal: Polonia poznała rywali w MMP U-17

    Polonia Środa Wielkopolska 2008/2009 poznała swoich rywali w turnieju finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu. Podopieczni Jakuba Budycha i Bartosza Kadrzyńskiego trafili do grupy D, w której podobnie jak rok temu ich rywalem będzie - Rekord Bielsko-Biała, czyli aktualny Mistrz Polski. Ponadto rywalami Polonistów będą Canpack Okocimski Brzesko oraz Eurobus Przemyśl. Turniej finałowy zostanie rozegrany w dniach 7-9 lutego w Ustce.

  • 20.01.2025

    Futsal: Awans Polonii U-17 do turnieju finałowego! (2008/2009)

    Polonia 2008/2009 prowadzona przez Jakuba Budycha, któremu pomagali Mateusz Zawalski oraz Bartosz Kadrzyński, w Tarnowie Podgórnym wywalczyła awans do turnieju finałowego MMP U-17! Zawody odbędą się w dniach 7-9 lutego w Ustce.

    Podczas zawodów w Tarnowie Podgórnym nasz zespół był bezkonkurencyjny, wygrywając wszystkie spotkania. Średzianie wygrali 2:1 z Red Dragons Pniewy, 5:2 z Górnikiem Polkowice, 5:1 z Tarnovią Tarnowo Podgórne oraz 1:0 z Polonią 1912 Leszno, która także wywalczyła awans.

    Komisja Futsalu i Piłki Plażowej PZPN dokonała już podziału na koszyki - Polonia została przydzielona do czwartego koszyka. Losowanie odbędzie się w środę 22 stycznia.

  • 15.01.2025

    Gry kontrolne orlików w śniegu (2015)

    W sobotę zespół orlików Polonii (rocznik 2015) zebrał kolejne cenne doświadczenie. Nasi zawodnicy w grach kontrolnych rywalizowali z UKS-em Śrem, ale też ze śniegiem i silnym wiatrem.

  • 14.01.2025

    Polonistki zagrały w HMW U-11 (Orliczki)

    Nasze najmłodsze dziewczyny łapią kolejne doświadczenia. Tym razem Polonistki rywalizowały w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski dziewcząt do lat 11. Turniej odbył się bez formie bezwynikowej. Nasze dziewczyny miały okazję doskonalenia gry 1v1, a także do cieszynek po golach. W naszych barwach gościnnie zagrały trzy zawodniczki Warty Pyzdry, a klubowi dziękujemy za współpracę.

  • 13.01.2025

    Komplet zwycięstw w Halowym Pucharze Prezesa (2012)

    Polonia 2012 w weekend rywalizowała w kolejnym turnieju Halowego Pucharu Prezesa, który jest organizowany przez Wielkopolski ZPN. Nasz zespół rywalizujący o miejsca 7-12 wygrał tym razem wszystkie swoje mecze nie tracąc przy tym żadnego gola!

  • 13.01.2025

    Dziękujemy

    Z drużyną seniorów żegnają się Paweł Juszczyk i Michał Kokoszanek. Dziękujemy za wszystkie lata pełne emocji, zaangażowania i walki na boisku. Wasza pasja i oddanie zawsze będą częścią historii Polonii. Życzymy powodzenia w kolejnych etapach Waszej sportowej i życiowej drogi. Do zobaczenia na piłkarskim szlaku.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.