17.08.2020
Unia pokonana (2006)Trampkarze starsi z rocznika 2006 w swoim ostatnim sprawdzianie przed ligą pokonali w Swarzędzu miejscową Unie 6-2.
Trenerzy sparing podzielili na dwie połowy – po 40 min każda. Niestety trener Łukasz Kaczałka nie mógł skorzystać w tym dniu ze wszystkich swoich zawodników. Mimo to spotkanie dla polonistów okazało się bardzo pożyteczne. Może tempo nie było porywające, ale kibice zobaczyli naprawdę mnóstwo akcji ofensywnych. Już początek meczu pokazał kto będzie rozdawał karty. Wysoki pressing, który zastosowali poloniści skutkował tym, że zawodnicy Unii nie mogli opuścić własnej połowy. Stało się to dopiero w 15 min ,kiedy to właśnie gospodarze pierwszy raz wyprowadzili kontrę i zdobyli z niej bramkę. Jednak konsekwentna gra naszego zespołu przyczyniła się do tego, że jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą część poloniści zdobyli dwie bramki a konkretnie Szymon Rauhut i zespół schodził na przerwę prowadząc 2-1. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze mocno cofnięci na własnej połowie czekali na kontrę i błąd naszych obrońców. Poloniści natomiast cały czas będąc w ataku pozycyjnym szukali swoich szans zarówno z prawej jak i lewej strony. Momentami w grę wkradło się trochę chaosu, ale wynikało to raczej ze zmęczenia i rotacji na pozycjach mając tylko na ławce trzech zawodników. Młodzi zawodnicy Polonii kontrolowali przebieg tego meczu zdobywając kolejne cztery trafienia a tracąc jedną bramkę co ostatecznie dało wygraną 6-2. W drugiej połowie do bramki rywala trafili ponownie Szymon Rauhut, Jakub Wawroski oraz Oskar Oboda i Rafał Kozica. Był to ostatni mecz kontrolny jaki zespół zagrał w tym okresie przygotowawczym. W niedzielę 23 sierpnia do Środy zawita Kania Gostyń w I kolejce Ligi Wojewódzkiej a początek spotkania zaplanowano na godzinę 10.00. Już teraz zapraszamy na ten mecz wszystkich sympatyków piłki nożnej.
Polonia zagrała w składzie: D. Kaczmarek, P. Hładyszewski, K. Bartkowiak, O. Górski, K. Mielcarek, K. Kruk, O. Banaszak, O. Oboda, J. Wójkiewicz, J. Wawroski, Sz. Rauhut, R. Kozica, J. Łoda, S. Dębowski, J. Korcz.
Najnowsze aktualności
-
09.02.2025
Pewna wygrana w Mogilnie
W sobotę 8 lutego piłkarze Polonii Środa rozegrali dwa mecze towarzyskie. W pierwszym z nich zmierzyli się w Mogilnie z miejscową Pogonią, a w drugim udali się do Szreniawy na mecz z Lipnem Stęszew. Trener Maciej Rozmarynowski podzielił kadrę zespołu na dwie ekipy tak aby każdy zagrał w ten weekend pełne 90 minut.
-
03.02.2025
Remisowo z Miedzią
Zimowe przygotowania piłkarzy Polonii Środa do rundy wiosennej nabierają tempa. W kolejnym meczu towarzyskim tym razem w Lesznie podopieczni Macieja Rozmarynowskiego zmierzyli się z drugim zespołem Miedzi Legnica.
-
30.01.2025
Filip Laskowski odchodzi z Polonii Środa
Kolejny zawodnik opuszcza Polonię Środa Wielkopolska przed startem rundy wiosennej sezonu 2024/25. Tym razem jest to Filip Laskowski którego kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.
-
27.01.2025
Wygrana w trzecim sparingu
W trzecim zimowym meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa zmierzyli się w Wągrowcu na boisku ze sztuczną nawierzchnią z tamtejszym zespołem Nielby. Dla średzkiej ekipy był to drugi mecz towarzysku w tym tygodniu i jednocześnie zwieńczenie bardzo intensywnego tygodnia przygotowań.
-
29.01.2025
Bojana Petkova zawodniczką Polonii Środa
Do zespołu kobiet Polonii Środa Wielkopolska występującym na co dzień w Orlen I lidze kobiet dołączyła reprezentantka Macedonii Bojana Petkova.
-
27.01.2025
Porażka "dwójki" w pierwszym sparingu
W niedzielę drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska rozegrał pierwszą po przerwie zimowej grę kontrolną. Podopieczni Jakuba Budycha i Michała Stańczyka przegrali 0:5 (0:2) z czwartoligową Wartą Śrem. Polonia zagrała w mocno odmłodzonym zestawieniu - szansę gry otrzymało m.in. sześciu zawodników z rocznika 2008.
-
24.01.2025
Futsal: Terminarz Polonii w MMP U-17
Organizatorzy Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu opublikowali terminarz turnieju finałowego w Ustce. Polonia Środa Wielkopolska, która trafiła do grupy D, rywalizację rozpocznie w piątek o godz. 19:10 pojedynkiem z Mistrzem Polski - Rekordem Bielsko-Biała. W sobotę nasz zespół zagra o 13:30 z Okocimskim KS Brzesko i o 20:10 z Eurobusem Przemyśl. Awans do ćwierćfinałów uzyskają dwie najlepsze drużyny.
-
24.01.2025
Luis Henriquez na stażu w Málaga CF !
Z radością informujemy, że nasz trener Luis Henriquez przebywa na tygodniowym stażu w hiszpańskim klubie Málaga CF – znanym zespołem z siedzibą w Maladze, występującym obecnie w LaLiga2. To klub z bogatą historią: 33 sezony w La Liga, 34 w Segunda División oraz wiele sukcesów w hiszpańskich ligach.




























































