OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

16.09.2013

UKS Śrem lepszy od młodzików

Drugi mecz Polonia rozegrała na wyjeździe. Przeciwnikiem naszej drużyny był zespół UKS Śrem. 

Pierwsze minuty spotkania okazały się zaskakujące dla gospodarzy. Już w 2’ meczu Polonia objęła prowadzenie. Adam Białkowski przerzucił piłkę na lewą stronę boiska do Miłosza Gościniaka, ten popędził w stronę bramki przeciwników, minął bramkarza i przy asyście obrońcy skierował piłkę do bramki. Po stracie bramki gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków. Polonia cofnęła się do obrony i szukała powodzenia w kontratakach. UKS stwarzał sytuację do zdobycia gola, lecz Polonia umiejętnie się broniła przez znaczną części pierwszej połowy meczu. W 19’ spotkania Polonia miała okazje do zdobycia drugiej bramki. Rzut wolny bezpośredni wykonywał Maciej Szafrański, lecz ładnie uderzoną piłkę piękną paradą obronił golkiper gospodarzy. W 25’ meczu defensywa Polonii została przełamana, bramkę wyrównującą zdobył UKS. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się remisem 1- 1. Początek drugiej połowy wyrównany, zespoły grały otwarty futbol, akcja za akcję. Po 10 minutach wynik uległ zmianie. UKS przedarł się środkiem boiska w okolice pola karnego naszego zespołu skąd napastnik gospodarzy zdecydował się na strzał. Piłkę odbił Dawid Nyczak, lecz wobec dobitki był już bezradny. Wynik 2-1 dla UKS Śrem. Polonia mogła wyrównać w 38’ meczu, lecz strzał Jasia Kiela z rzutu wolnego obronił bramkarz gospodarzy. Minutę później Polonia straciła kolejną bramkę. Wynik 3-1. Mimo prowadzenia zespół gospodarzy nadal atakował, Polonia wyprowadzała nieliczne kontrataki. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Polonia musiała uznać wyższość UKS-u, który w przekroju całego spotkania zasłużył na zwycięstwo. Gratulacje zwycięzcom i podziękowania za walkę i zaangażowanie przegranym.

Polonia wystąpiła w składzie: D.Nyczak, M.Szafrański, K.Lewicz, W.Piechota, D.Lisiewicz, A.Białkowski, J.Kiel, M.Gościniak, F.Michalak, D.Mostowski, M.Bartkowiak, P.Mąderek, M.Radziejewski, P.Kurnatowski.

Najnowsze aktualności

  • 19.03.2025

    Wyrwany remis w Trzemesznie (2011)

    Drugi zespół Polonii 2011 w niesamowitych okolicznościach wyrwał punkt w Trzemesznie. Po siedemnastu minutach Polonia przegrywała już 0:3, ale tuż przed przerwą doprowadziła do remisu. Trzy minuty przed zakończeniem meczu gospodarze znów wyszli na prowadzenie, ale Poloniści nie odpuścili i za sprawą gola Ksawerego Duchały doprowadzi do remisu i zdobywając cenny punkt.

  • 19.03.2025

    Porażka w doliczonym czasie (2010)

    Polonia 2010 II w miniony weekend rozegrała pierwszy mecz po awansie do 1. ligi okręgowej. Zespół Kornela Ladrowskiego źle wszedł w mecz i już po dziesięciu minutach przegrywał 0:2, ale zdołał doprowadzić do wyrównania w 71. minucie. Niestety w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Huragan zdobył decydującego gola i wywiózł ze Środy Wielkopolskiej trzy punkty.

  • 19.03.2025

    Zwycięstwo z GES Poznań (2010)

    Polonia 2010 od mocnego akcentu rozpoczęła rozgrywki w rundzie wiosennej, mierząc się z Poznaniu z zespołem GES Academy. Nasz zespół posiadał przewagę na boisku, którą wykorzystał strzelając cztery bramki i wygrywając 4:2. Zespół grający w 2. lidze wojewódzkiej mimo prowadzenia przez większość meczu ostatecznie zremisował 3:3 z Canarinhos Skórzewo.

  • 19.03.2025

    Nieudany start rozgrywek (2009)

    Polonia 2009 rozpoczęła rundę wiosenną od domowej porażki z Górnikiem Konin 0:2 (0:1). W meczu dwóch czołowych drużyn ubiegłej rundy przewagę na boisku posiadali goście z Konina i udokumentowali ją zdobyciem dwóch bramek.

  • 19.03.2025

    Z Lesznem cios za cios (2008)

    Dużych emocji dostarczył domowy mecz juniorów B1 z rocznika 2008, którzy zremisowali 3:3 (2:2) z Polonią 1912 Leszno. Pierwsi na prowadzenie wyszli goście, ale średzki zespół szybko wyrównał. Potem do podopieczni Dawida Kierzka i Marcina Duchały prowadzili, ale goście odpowiedzieli równie szybko. W końcówce meczu znów gospodarze objęli prowadzenie, ale i tym razem drużyna z Leszna wyrównała i ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów. Bramki dla naszej drużyny strzelili Bartosz Szwałek, Mikołaj Szymański oraz Wiktor Karolak.

  • 19.03.2025

    Kolejne derby przed nami

    Nie zwalniają tempa rozgrywki trzecioligowe sezonu 2024/25. Już w sobotę piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejny mecz. Tym razem na własnym boisku podopieczni Macieja Rozmarynowskiego podejmą Unię Swarzędz. Wstęp na to spotkanie będzie BEZPŁATNY.

  • 17.03.2025

    Trzeci zespół wygrywa w Zielnikach

    Kolejne trzy sparingi rozegrał trzeci zespół seniorski Polonii w ramach przygotowań do rundy wiosennej w klasie B. Poloniści rozpoczęli od lutowej porażki z Poznaniem FC. W marcu zaś odnieśli dwa zwycięstwa na boisku w Zielnikach z Wrzutą Sulęcinek (7:0) i Koroną Zakrzewo (5:1) oraz przegrali wyjazdowe spotkanie z A-klasowym Orlikiem Miłosław (2:3). W niedzielę ostatni sparing, a rywalem podopiecznych Łukasza Kaczałki będzie B-klasowy Mat Katarzynin.

  • 17.03.2025

    Akademia: Raport ligowy (15/16.03.2025)

    Rozkręcają się rozgrywki młodzieżowe i w miniony weekend o punkty walczyło siedem zespołów naszej akademii. W sobotę rywalizowali nasi trampkarze i niezwykle ważne zwycięstwo odniósł rocznik 2010 w 1. lidze wojewódzkiej. Nasz zespół wygrał na wyjeździe z GES-em Poznań 4:2 (3:1). Drugi zespół tego rocznika zremisował 3:3 z Canarinhos Skórzewo, zaś trzeci zespół przegrał 2:3 z Huraganem Pobiedziska, tracąc bramkę w doliczonym czasie gry. W niedzielę Polonia 2008 zremisowała 3:3 z Polonią 1912 Leszno, natomiast Polonia 2009 przegrała 0:2 z Górnikiem Konin.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.