16.09.2013
UKS Śrem lepszy od młodzikówDrugi mecz Polonia rozegrała na wyjeździe. Przeciwnikiem naszej drużyny był zespół UKS Śrem.
Pierwsze minuty spotkania okazały się zaskakujące dla gospodarzy. Już w 2’ meczu Polonia objęła prowadzenie. Adam Białkowski przerzucił piłkę na lewą stronę boiska do Miłosza Gościniaka, ten popędził w stronę bramki przeciwników, minął bramkarza i przy asyście obrońcy skierował piłkę do bramki. Po stracie bramki gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków. Polonia cofnęła się do obrony i szukała powodzenia w kontratakach. UKS stwarzał sytuację do zdobycia gola, lecz Polonia umiejętnie się broniła przez znaczną części pierwszej połowy meczu. W 19’ spotkania Polonia miała okazje do zdobycia drugiej bramki. Rzut wolny bezpośredni wykonywał Maciej Szafrański, lecz ładnie uderzoną piłkę piękną paradą obronił golkiper gospodarzy. W 25’ meczu defensywa Polonii została przełamana, bramkę wyrównującą zdobył UKS. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się remisem 1- 1. Początek drugiej połowy wyrównany, zespoły grały otwarty futbol, akcja za akcję. Po 10 minutach wynik uległ zmianie. UKS przedarł się środkiem boiska w okolice pola karnego naszego zespołu skąd napastnik gospodarzy zdecydował się na strzał. Piłkę odbił Dawid Nyczak, lecz wobec dobitki był już bezradny. Wynik 2-1 dla UKS Śrem. Polonia mogła wyrównać w 38’ meczu, lecz strzał Jasia Kiela z rzutu wolnego obronił bramkarz gospodarzy. Minutę później Polonia straciła kolejną bramkę. Wynik 3-1. Mimo prowadzenia zespół gospodarzy nadal atakował, Polonia wyprowadzała nieliczne kontrataki. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Polonia musiała uznać wyższość UKS-u, który w przekroju całego spotkania zasłużył na zwycięstwo. Gratulacje zwycięzcom i podziękowania za walkę i zaangażowanie przegranym.
Polonia wystąpiła w składzie: D.Nyczak, M.Szafrański, K.Lewicz, W.Piechota, D.Lisiewicz, A.Białkowski, J.Kiel, M.Gościniak, F.Michalak, D.Mostowski, M.Bartkowiak, P.Mąderek, M.Radziejewski, P.Kurnatowski.
Najnowsze aktualności
-
14.04.2025
Akademia: Raport ligowy (12/13.04.2025)
Trzynaście meczów rozegrały drużyny naszej akademii w miniony weekend. Sobota przyniosła pięć zwycięstw, a trzy punkty wywalczyły - Polonia 2008, Polonia 2010, Polonia 2012, Polonia 2013 oraz Polonia 2014. Wszystkie te drużyny rywalizują w ligach wojewódzkich.
-
13.04.2025
Wygrana w ostatniej sekundzie
Na zakończenie piłkarskiego maratonu zespołów seniorskich jako ostatni na murawę wybiegli piłkarze rezerw Polonii Środa którzy podejmowali na własnym boisku Lechię Kostrzyn.
-
13.04.2025
Kolejna wygrana trzeciego zespołu
W kolejnym ligowym meczu trzeci zespół seniorów Polonii Środa podejmował na własnym boisku LZS Wronczyn. Dla walczących o czołowe lokaty w ligowej tabeli polonistów był to mecz niezwykle ważny. Ewentualne zwycięstwo przybliżało ich do lidera.
-
12.04.2025
Wyszarpana wygrana z Trójką
Wróciła po trzech tygodniach przerwy spowodowanej meczami reprezentacyjnymi Orlen I liga kobiet. W kolejnym meczu ligowym piłkarki Polonii Środa podejmowały na własnym boisku Trójkę Staszkówkę Jelna.
-
11.04.2025
Efektowna wygrana z Cartusią
W kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Cartusię Kartuzy. Jesienią w starciu obu ekip górą byli zawodnicy z Kaszub którzy na własnym boisku wygrali 3:2. Poloniści będący na fali pałali rządzą rewanżu.
-
11.04.2025
Akademia: Zapowiedź (12/13.04.2025)
Trzynaście meczów drużyn akademii zostało zaplanowanych na nadchodzący weekend, a pięć z nich zostanie rozegranych na boiskach CSiR. Domowe mecze zagrają m.in. Polonia 2010 oraz juniorki, które w starciu z Medykiem Konin będą chciały przybliżyć się do upragnionego awansu do Centralnej Ligi Juniorek.
-
11.04.2025
Zwycięstwo w zaległym meczu (2013)
W środę zespół Polonii Środa 2013 rozegrał zaległy mecz 2. ligi wojewódzkiej z Lubońskim KS-em. Nasz zespół na boisku CTP1 nie dał szans rywalom, pewnie wygrywając 6:1 (4:1). Bramki dla zespołu Bartosza Kadrzyńskiego i Jędrzeja Kujawy strzelali Adrian Szkudlarek - dwie, Stanisław Majchrzak - dwie, Oliwier Wiczyński oraz Jakub Przybyłek.
-
11.04.2025
Dziewczyny wygrały z Błękitnymi (Juniorki)
Zespół juniorek meczem 2. ligi okręgowej trampkarzy C2 zainaugurował rundę wiosenną. Polonistki na boisku CTP1 pokonały drużynę Błękitnych Owińska 4:2 (2:1), a bramki strzelały Antonina Stachowiak, Julia Wawroska, Nikola Jeziorska oraz Blanka Olejnik.


























































