16.09.2013
UKS Śrem lepszy od młodzikówDrugi mecz Polonia rozegrała na wyjeździe. Przeciwnikiem naszej drużyny był zespół UKS Śrem.
Pierwsze minuty spotkania okazały się zaskakujące dla gospodarzy. Już w 2’ meczu Polonia objęła prowadzenie. Adam Białkowski przerzucił piłkę na lewą stronę boiska do Miłosza Gościniaka, ten popędził w stronę bramki przeciwników, minął bramkarza i przy asyście obrońcy skierował piłkę do bramki. Po stracie bramki gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków. Polonia cofnęła się do obrony i szukała powodzenia w kontratakach. UKS stwarzał sytuację do zdobycia gola, lecz Polonia umiejętnie się broniła przez znaczną części pierwszej połowy meczu. W 19’ spotkania Polonia miała okazje do zdobycia drugiej bramki. Rzut wolny bezpośredni wykonywał Maciej Szafrański, lecz ładnie uderzoną piłkę piękną paradą obronił golkiper gospodarzy. W 25’ meczu defensywa Polonii została przełamana, bramkę wyrównującą zdobył UKS. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się remisem 1- 1. Początek drugiej połowy wyrównany, zespoły grały otwarty futbol, akcja za akcję. Po 10 minutach wynik uległ zmianie. UKS przedarł się środkiem boiska w okolice pola karnego naszego zespołu skąd napastnik gospodarzy zdecydował się na strzał. Piłkę odbił Dawid Nyczak, lecz wobec dobitki był już bezradny. Wynik 2-1 dla UKS Śrem. Polonia mogła wyrównać w 38’ meczu, lecz strzał Jasia Kiela z rzutu wolnego obronił bramkarz gospodarzy. Minutę później Polonia straciła kolejną bramkę. Wynik 3-1. Mimo prowadzenia zespół gospodarzy nadal atakował, Polonia wyprowadzała nieliczne kontrataki. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Polonia musiała uznać wyższość UKS-u, który w przekroju całego spotkania zasłużył na zwycięstwo. Gratulacje zwycięzcom i podziękowania za walkę i zaangażowanie przegranym.
Polonia wystąpiła w składzie: D.Nyczak, M.Szafrański, K.Lewicz, W.Piechota, D.Lisiewicz, A.Białkowski, J.Kiel, M.Gościniak, F.Michalak, D.Mostowski, M.Bartkowiak, P.Mąderek, M.Radziejewski, P.Kurnatowski.
Najnowsze aktualności
-
30.05.2025
Akademia: Zapowiedź (31.05/01.06.2025)
Rozgrywki w rundzie jesiennej wkraczają w decydującą fazę, a do rozegrania zostało już tylko kilka kolejek. W nadchodzący weekend rozegranych zostanie jedenaście meczów, w tym sześć spotkań lig wojewódzkich.
-
29.05.2025
Na mecz finałowy za darmo
KS Polonia Środa i Burmistrz Miasta Środa Wielkopolska zapraszają na Finał Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego ZPN - wejście na mecz jest bezpłatne. Mecz zostanie rozegrany w środę 4 czerwca o godzinie 19:00 na Nowym Stadionie Średzkim, a rywalem Polonii Środa będzie jej imienniczka z Goliny.
-
29.05.2025
Weekendowe transmisje PoloniaTV
W ten weekend pokażemy Wam DWA spotkania zespołów Polonii Środa na żywo na naszym kanale na You Tubie. Nasze transmisje zaczniemy w piątek spotkaniem Betclic III ligi w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Wdą Świecie, a zakończymy sobotnim spotkaniem V ligi w którym drugi zespół Polonii Środa podejmie Zjednoczonych Trzemeszno.
Wszystkie spotkania oczywiście z komentarzem.
Już teraz zapraszamy przed ekrany. Linki do spotkań znajdziecie tutaj -
29.05.2025
Polonia szósta w SBG Gniezno Cup (2016)
Zespół Polonii 2016 w dniach 24-25 maja wziął udział w turnieju SBG Gniezno Cup. Podczas rywalizacji z rówieśnikami Poloniści rozegrali w sumie siedem meczów. Podopieczni Radosława Falgiera i Kamila Kudły zajęli trzecie miejsce w grupie A i awansowali do fazy pucharowej, gdzie w ćwierćfinale przegrali po rzutach karnych z Polaninem Strzałkowo, następni pokonali AP Red Box, a w meczu o 5. miejsce przegrali 1:3 z AF 92 Witkowo. Nasz zespół przez dwa dni rywalizacji zebrał mnóstwo doświadczeń i świetnie się bawił podczas gier.
-
29.05.2025
Młodzicy zagrali w Anchor Cup (2013)
Zespół Polonii 2013 II w miniony weekend udał się do Kołobrzegu, gdzie wziął udział w dwudniowym turnieju Anchor Cup 2025. Nasz zespół miał okazję rywalizować z zespołami z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Poloniści, których wspierali niezawodni rodzice, zakończyli zawody na szóstym miejscu.
-
28.05.2025
Akademia: Rozgrywki bezwynikowe WZPN (24/25.05.2025)
Raport z 3. kolejki rozgrywek bezwynikowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej w kategoriach młodzik, orlik, żak oraz skrzat.
-
28.05.2025
Udany pościg orlików (2014)
Dużych emocji dostarczył rozgrywany w Psarach Polskich mecz Polonii 2014 ze Zjednoczonymi Września w ramach 2. ligi okręgowej D2. nasz zespół po zaledwie ośmiu minutach przegrywał już 0:2, a do 68. minuty było 0:3. Końcówka spotkania była jednak niezwykle udana dla Polonii, bo po bramkach Mikołaja Mielcarka, Adama Małolepszego i Karola Krawczewskiego udało się doprowadzić do remisu.
-
28.05.2025
Zwycięstwo z APR II Jarocin (2013)
W niedzielę zespół Polonii 2013 w Jarocinie zmierzył się z druga drużyną APR Jarocin. Poloniści pewnie wygrali 6:2, choć dwukrotnie musieli gonić wynik. Nasz zespół zajmuje drugie miejsce w tabeli 2. ligi wojewódzkiej ze stratą trzech punktów do Polonii 1912 Leszno, a już w niedzielę bezpośrednie starcie tych dwóch ekip.


























































