OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

16.09.2013

UKS Śrem lepszy od młodzików

Drugi mecz Polonia rozegrała na wyjeździe. Przeciwnikiem naszej drużyny był zespół UKS Śrem. 

Pierwsze minuty spotkania okazały się zaskakujące dla gospodarzy. Już w 2’ meczu Polonia objęła prowadzenie. Adam Białkowski przerzucił piłkę na lewą stronę boiska do Miłosza Gościniaka, ten popędził w stronę bramki przeciwników, minął bramkarza i przy asyście obrońcy skierował piłkę do bramki. Po stracie bramki gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków. Polonia cofnęła się do obrony i szukała powodzenia w kontratakach. UKS stwarzał sytuację do zdobycia gola, lecz Polonia umiejętnie się broniła przez znaczną części pierwszej połowy meczu. W 19’ spotkania Polonia miała okazje do zdobycia drugiej bramki. Rzut wolny bezpośredni wykonywał Maciej Szafrański, lecz ładnie uderzoną piłkę piękną paradą obronił golkiper gospodarzy. W 25’ meczu defensywa Polonii została przełamana, bramkę wyrównującą zdobył UKS. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się remisem 1- 1. Początek drugiej połowy wyrównany, zespoły grały otwarty futbol, akcja za akcję. Po 10 minutach wynik uległ zmianie. UKS przedarł się środkiem boiska w okolice pola karnego naszego zespołu skąd napastnik gospodarzy zdecydował się na strzał. Piłkę odbił Dawid Nyczak, lecz wobec dobitki był już bezradny. Wynik 2-1 dla UKS Śrem. Polonia mogła wyrównać w 38’ meczu, lecz strzał Jasia Kiela z rzutu wolnego obronił bramkarz gospodarzy. Minutę później Polonia straciła kolejną bramkę. Wynik 3-1. Mimo prowadzenia zespół gospodarzy nadal atakował, Polonia wyprowadzała nieliczne kontrataki. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Polonia musiała uznać wyższość UKS-u, który w przekroju całego spotkania zasłużył na zwycięstwo. Gratulacje zwycięzcom i podziękowania za walkę i zaangażowanie przegranym.

Polonia wystąpiła w składzie: D.Nyczak, M.Szafrański, K.Lewicz, W.Piechota, D.Lisiewicz, A.Białkowski, J.Kiel, M.Gościniak, F.Michalak, D.Mostowski, M.Bartkowiak, P.Mąderek, M.Radziejewski, P.Kurnatowski.

Najnowsze aktualności

  • 16.11.2025

    Z piekła do nieba

    Na zakończenie zmagań rundy jesiennej piłkarze Polonii Środa udali się do Nowych Skalmierzyc na pojedynek z miejscową Pogonią. Po porażce z Kluczevią sprzed tygodnia poloniści chcieli się zrehabilitować i zainkasować kolejny komplet punktów.

  • 16.11.2025

    Koniec pucharowej przygody

    W sobotę 15 listopada już po zakończeniu rozgrywek Orlen I ligi kobiet piłkarki Polonii Środa rozegrały spotkanie 1/16 finału Orlen Pucharu Polski. Rywalkami podopiecznych Adriana Ciocha był Ekstraligowy zespół Lech UAM Poznań a spotkanie odbywało się w Środzie Wielkopolskiej.

  • 13.11.2025

    Akademia: Zapowiedź (15/16.11.2025)

    Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 15/16 listopada 2025.

  • 13.11.2025

    Weekendowe transmisje PoloniaTV

    Zapraszamy Was na weekendowe spotkania zespołów Polonii Środa które pokarzemy na antenie PoloniaTV. Wszystkie mecze oczywiście z komentarzem.

  • 13.11.2025

    Młodzicy nie przegrywali (2014)

    W długi weekend niezłą dyspozycję potwierdziła Polonia 2014, która w 1. lidze wojewódzkiej najpierw zremisowała 2:2 (2:1) z Unią Swarzędz, a potem pokonała 2:1 (2:0) z KKS-em 1925 Kalisz. Oba te spotkania dostarczyły wielu emocji i trzymały w napięciu do ostatnich chwil. W ligowej tabeli pewna utrzymania Polonia przesunęła się na szóste miejsce i do rozegrania pozostał jej mecz z Lechem Poznań Białym. Drugi zespół rywalizujący w 2. lidze okręgowej zremisował 2:2 (1:1) z Victorią Września i zakończył rozgrywki na czwartej pozycji.

  • 13.11.2025

    Spadek młodzików z 1. ligi wojewódzkiej (2013)

    Długi weekend nie był udany dla Polonii 2013, która przegrała swoje mecze 0:2 (0:2) z Lechem Poznań/Łubowo oraz 0:1 (0:1) z Olimpią Koło. Na kolejkę przed końcem rozgrywek Polonia jest dziewiąta w tabeli i już wiadomo, że wiosną będzie rywalizować w 2. lidze wojewódzkiej.

  • 12.11.2025

    Dwie porażki piłkarek (Dziewczyny)

    Nasze trampkarki i młodziczki w niedzielę rywalizowały w rozgrywkach ligowych. W lidze wojewódzkiej juniorek B2 nasze zawodniczki przegrały 1:8 (1:5) z Wartą II Poznań, z kolei w 3. lidze okręgowej lepsi od naszych zawodniczek okazali się chłopacy z Kotwicy II Kórnik.

  • 12.11.2025

    Nierówna forma trampkarzy (2012)

    Ze zmiennym szczęściem radziły sobie nasze drużyny z rocznika 2012. Pierwszy zespół rywalizujący w 1. lidze wojewódzkiej najpierw przegrał 1:3 (0:1) z Unią Swarzędz, a następnie pokonał 7:1 (2:1) Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski. W spotkaniu ostrowską drużyną doskonałą dyspozycją popisał się Bartłomiej Krajewski, który czterokrotnie pokonał golkipera rywali. Sytuacja w tabeli nie jest jednak łatwa, bo Polonia jest ósma ze stratą trzech punktów do miejsca gwarantującego utrzymanie. Nasz zespół ma do rozegrania jeszcze dwa spotkania.

    W II lidze okręgowej Polonia 2012 II najpierw przegrała 3:6 (2:4) z Avią Kamionki, a następnie wygrała aż 12:1 (4:1) z UKS-em Śrem, kiedy to cztery gole zdobył Kacper Grochowski. Polonia jest trzecia w tabeli i do rozegrania pozostał jej mecz z liderem rozgrywek - Jedynką Luboń.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.