OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

29.02.2016

Udany występ na Stella Cup (2009/10)

W sobotę 20 lutego skrzaty po raz kolejny udały się na turniej. Tym razem kierunek został obrany do Lubonia na Stella Cup. Poloniści wystąpili w dwóch zespołach Polonia I oraz Polonia II.

W pierwszym zespole wystąpili zawodnicy z rocznika 2009 dla których był to już 3 turniej w przeciągu miesiąca, natomiast w zespole II znaleźli się debiutanci z rocznika 2010. W turnieju oprócz naszych Polonistów znalazło się jeszcze 5 zespołów takich jak PKS Racot, Suchary Suchy Las, Wielkopolska Komorniki, LPFA Kościan, UKS Jedynka. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym a pojedynki stały na wyrównanym poziomie, gdzie w wielu przypadkach decydowało szczęście po czym mecze kończyły się jednobramkową przewagą.

Komplet wyników zespołów Polonii Środa podczas turnieju:

Polonia Środa I 3:1 Polonia Środa II

Polonia Środa II 0:2 Wielkopolskie Komorniki

Polonia Środa I 1:2 LPFA Kościan

Polonia Środa I 0:1 PKS Racot

Polonia Środa I 0:1 Suchary Suchy Las

Polonia Środa II 1:7 UKS Jedynka Luboń

Polonia Środa I 1:0 UKS Jedynka Luboń

Polonia Środa II 0:4 LPFA Kościan

Polonia Środa I 2:0 Wielkopolska Komorniki

Polonia Środa II 0:5 PKS Racot

Polonia Środa II 0:2 Suchary Suchy Las

Na zakończenie organizatorzy przyznali wszystkim zespołom 1 miejsce, wręczyli pamiątkowe medale oraz puchary. Ponadto w każdej drużynie został wybrany najlepszy zawodnik, który otrzymał dodatkowy prezent w postaci pucharu.

Polonia I wystąpiła w składzie: Stanisław Wieliński , Sebastian Grządzielewski, Adam Haniewicz, Paweł Kamiński, Mikołaj Rauhut, Maksymilian Roszkiewicz, Jakub Sawuć, Antoni Staszek, Stanisław Jaskólski.

Polonia II wystąpiła w składzie: Cezary Bartkowiak, Franciszek Kaczmarek, Borys Kasprzak, Franciszek Leżała, Antoni Łukaszewicz, Mateusz Kajdanki, Olivier Dayton, Jakub Smolarz.

 

Najnowsze aktualności

  • 31.03.2026

    Bramkostrzelne Polonistki (Dziewczyny)

    Dziewięć bramek w dwóch spotkaniach zdobyły w sumie nasze trampkarki i młodziczki w miniony weekend. Zespół trampkarek wygrał swoje spotkanie w 3. lidze okręgowej D1 z PKS-em II Racot 5:3 (3:1). Gole strzelały Olivia Nitka - 2, Marcelina Serba - 2 oraz Wiktoria Błotna. Zespół młodziczek przegrał natomiast 4:9 (3:3) z Kotwicą Kórnik. Spotkanie długo było wyrównane, ale końcówka należała do chłopców z Kórnika. Gole dla Polonii strzelały Wiktoria Surdyk - 2, Iga Nowak oraz Lena Wawroska.

  • 31.03.2026

    Nieudany weekend młodzików (2014)

    Nie był to udany weekend dla Polonii 2014, która przegrała oba swoje mecze. Pierwszy zespół na własnym boisku przegrał 1:3 (1:2) z UKS APR Lampart Jarocin, a jedynego gola dla naszej drużyny strzelił Mikołaj Mielcarek. Drugi zespół w Przeźmierowie mimo prowadzenia 4:1 ostatecznie przegrał 4:6 z UKS APR Lampart Komorniki/Dębiec.

  • 31.03.2026

    Porażka młodzików z Victorią (2013)

    Polonia 2013 II w drugiej kolejce 2. ligi okręgowej D1 przegrała u siebie 1:5 (1:3) z Victorią Września. Nasz zespół prowadził od 7. minuty po golu Michała Jakubiaka, ale potem strzelali już tylko goście.

  • 31.03.2026

    Wysoka wygrana w Lesznie (2012)

    Kolejne wysokie zwycięstwo w 2. lidze wojewódzkiej C2 odniosła Polonia 2012. Tym razem podopieczni Bartosza Tomaszewskiego i Jakuba Szymczaka pokonali na wyjeździe 7:1 (3:1) zespół Polonii 1912 II Leszno. Hat tricka skompletował Karol Marciniak, a po jednym golu dołożyli Tymoteusz Włodarczak, Marcin Bartkowiak, Marcel Ratajczak oraz Jeremi Sójka. Drugi zespół tym razem przegrał 0:4 (0:1) z Lechem Poznań/Luboń.

  • 31.03.2026

    Wygrana w Chorzeminie (2011)

    Po ciężkim meczu Polonia 2011 pokonała na wyjeździe Orkan Chorzemin 2:1 (1:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli Wojciech Śnitko oraz Kuba Kucharski. W piątek swój mecz rozegrał drugi zespół rocznika 2011 wsparty zawodnikami z Polonii 2012. W Opalenicy średzka drużyna wygrała 7:0 (0:0) - trzy bramki strzelił Marcel Ratajczak, a po jednej Jeremi Sójka, Ksawery Duchała, Brajan Jóźwiak oraz Witold Chojnacki.

  • 31.03.2026

    Z Lampartem na szóstkę (2010)

    Drugie wiosenne zwycięstwo odniosła Polonia 2010, która na własnym boisku pokonała 6:1 (3:0) zespół UKS APR Lampart Poznań. Po dwie bramki strzelili Artsiom Kisliakou i Michał Pluta, a po jednej Jakub Przybylski oraz Artur Sowa. Druga drużyna po niezłym meczu przegrała 1:3 (1:3) z liderem rozgrywek - Poznańską 13 Poznań. Jedynego gola dla Polonii strzelił Martin Kono-Abe.

  • 31.03.2026

    Hat trick Gołaszewskiego (2009)

    Polonia 2009 wywalczyła komplet punktów w Baranowie, wygrywając 4:1 (2:1) z UKS APR Lampart Poznań. Na dorobek strzelecki naszej drużyny złożył się hat trick Adama Gołaszewskiego oraz gol Tymoteusza Torzewskiego. Poloniści zajmują trzecie miejsce w 1. lidze wojewódzkiej B1.

  • 31.03.2026

    CLJ WU-16: Wywalczony remis w Koninie (Juniorki)

    Zespół juniorek Polonii wywalczył kolejny cenny punkt w Centralnej Lidze Juniorek U-16. Rywalki objęły prowadzenie w 27. minucie i długo je utrzymywały, ale w 75. minucie strzałem z rzutu wolnego do remisu doprowadziła Zofia Ambroży. Polonia utrzymuje wysokie trzecie miejsce w tabeli rozgrywek.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.