29.02.2016
Udany występ na Stella Cup (2009/10)W sobotę 20 lutego skrzaty po raz kolejny udały się na turniej. Tym razem kierunek został obrany do Lubonia na Stella Cup. Poloniści wystąpili w dwóch zespołach Polonia I oraz Polonia II.
W pierwszym zespole wystąpili zawodnicy z rocznika 2009 dla których był to już 3 turniej w przeciągu miesiąca, natomiast w zespole II znaleźli się debiutanci z rocznika 2010. W turnieju oprócz naszych Polonistów znalazło się jeszcze 5 zespołów takich jak PKS Racot, Suchary Suchy Las, Wielkopolska Komorniki, LPFA Kościan, UKS Jedynka. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym a pojedynki stały na wyrównanym poziomie, gdzie w wielu przypadkach decydowało szczęście po czym mecze kończyły się jednobramkową przewagą.

Komplet wyników zespołów Polonii Środa podczas turnieju:
Polonia Środa I 3:1 Polonia Środa II
Polonia Środa II 0:2 Wielkopolskie Komorniki
Polonia Środa I 1:2 LPFA Kościan
Polonia Środa I 0:1 PKS Racot
Polonia Środa I 0:1 Suchary Suchy Las
Polonia Środa II 1:7 UKS Jedynka Luboń
Polonia Środa I 1:0 UKS Jedynka Luboń
Polonia Środa II 0:4 LPFA Kościan
Polonia Środa I 2:0 Wielkopolska Komorniki
Polonia Środa II 0:5 PKS Racot
Polonia Środa II 0:2 Suchary Suchy Las
Na zakończenie organizatorzy przyznali wszystkim zespołom 1 miejsce, wręczyli pamiątkowe medale oraz puchary. Ponadto w każdej drużynie został wybrany najlepszy zawodnik, który otrzymał dodatkowy prezent w postaci pucharu.
Polonia I wystąpiła w składzie: Stanisław Wieliński , Sebastian Grządzielewski, Adam Haniewicz, Paweł Kamiński, Mikołaj Rauhut, Maksymilian Roszkiewicz, Jakub Sawuć, Antoni Staszek, Stanisław Jaskólski.
Polonia II wystąpiła w składzie: Cezary Bartkowiak, Franciszek Kaczmarek, Borys Kasprzak, Franciszek Leżała, Antoni Łukaszewicz, Mateusz Kajdanki, Olivier Dayton, Jakub Smolarz.
Najnowsze aktualności
-
12.11.2025
Świetna forma trampkarzy (2011)
Świetną formę utrzymują nasi trampkarze z rocznika 2011, którzy w ostatnich dniach wygrali wszystkie cztery spotkania, które rozgrywali! W 1. lidze wojewódzkiej Poloniści wygrali 1:0 (0:0) z Promieniem Opalenica po golu Jana Jankowiaka z rzutu karnego, zaś we wtorek wygrali aż 12:0 (4:0) z UKS APR Lampart Kępno. Dyspozycja Polonii 2011 przekłada się na jej sytuację w tabeli, gdyż nasz zespół na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek jest wiceliderem ze stratą zaledwie jednego punktu do Sparty Złotów.
Oba swoje mecze wygrał też drugi zespół, który jest wiceliderem 2. ligi okręgowej C1. W ostatnich dniach Polonia II wygrała 9:4 (5:1) z UKS APR Lampart Poznań oraz 3:2 (0:0) z Lechem Poznań/Luboń.
-
12.11.2025
Wysoka wygrana w Śremie (2010)
Zespół juniorów młodszych B2 w sobotę rywalizował na wyjeździe z UKS-em Śrem. Po wymagającym meczu nasz zespół wygrał 7:2 (3:1), ale zwycięstwo nie przyszło łatwo, bo do 79. minuty było 3:2. Hat tricka w barwach Polonii ustrzelił Mateusz Fórmaniak, a kolejne bramki dołożyli Antoni Zając, Jakub Przybylski, Borys Jarka oraz Dawid Ebelewicz. W ostatniej kolejce Polonia zmierzy się z SMS APR Lampart Ślesin. Nasz zespół jest drugi w tabeli, jeden punkt za plecami Warty Poznań.
-
12.11.2025
Zapewnili sobie trzecie miejsce (2009)
Polonia 2009 w ostatnich dniach rozegrała dwa spotkania. W sobotę na własnym boisku zespół pokonał 4:2 (2:0) UKS APR Lampart Poznań. Bramki strzelali Marcel Kliszkowiak, Sergiej Kaszyński oraz Michał Deręgowski - dwie. We wtorek Poloniści udali się do Konina, gdzie przegrali 1:2 (1:1) z miejscowym Górnikiem. Jedyna bramkę dla średzkiej drużyny strzelił Michał Deręgowski. Nasz zespół zapewnił sobie trzecie miejsce w rozgrywkach, a do rozegrana pozostał mu domowy mecz drużyną APR Lampart Poznań.
-
12.11.2025
CLJ WU-16: Porażka w Gdańsku (Juniorki)
Zespół juniorek w sobotę doznał drugiej w sezonie porażki w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek U-16. Lepsze od Polonistek okazały się piłkarki Orlenu Gdańsk, strzelając naszej drużynie pięć bramek. Mimo porażki nasze dziewczyny utrzymują się na podium rozgrywek za plecami Warty Poznań i właśnie Orlenu.
-
12.11.2025
Zwycięstwo w Hary Cup w Łodzi (2016)
Polonia 2016 weekend spędziła w Łodzi, gdzie wzięła udział w turnieju Hary Cup! Nasz zespół w grupie A zajął drugie miejsce, przegrywając jedynie z UKS Iwiczna, dzięki czemu awansował do grupy walczącej o triumf w turnieju. W walce o złoto Polonia wygrała z FA Łódź-Zachód i Lublinianką, a także zremisowała z UKS Iwiczna, dzięki czemu okazała się najlepszym zespołem turnieju! Dwóch zawodników otrzymało nagrody indywidualne - najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Tobiasza Wesołowskiego, a najlepszym strzelcem był Mieszko Szał.
-
12.11.2025
Poloniści z brązem na SBG Cup (2013)
Polonia 2013 w weekend rywalizowała w turnieju SBG Jarocin Cup i wywalczyła w nim trzecie miejsce. Nasz zespół rywalizację w grupie A zakończył na trzecim miejscu i awansował do fazy finałowej. W ćwierćfinale Poloniści sprawili niespodziankę, wygrywając 2:1 z Zawiszą Bydgoszcz, zaś w półfinale lepszy okazał się UKS APR Lampart Jarocin. W meczu o 3. miejsce Polonia nie dała szans Salosowi Szczecin i wygrała 4:0. Do najlepszej piątki turnieju wybrany został zawodnik Polonii - Jakub Kanoniczak.
-
12.11.2025
Przełamać się w Nowych Skalmierzycach
W niedzielę piłkarze Polonii Środa rozegrają swoje kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół zmierzy się z innym Wielkopolskim trzecioligowcem – Pogonią Nowe Skalmierzyce, a mecz odbędzie się na boisku rywali. Spotkania obu ekip zawsze obfitują w sporą ilość emocji i bramek.
-
12.11.2025
Akademia: Raport ligowy (11/12.11.2025)
Komplet wyników meczów ligowych drużyn akademii w dniach 11/12 listopada 2025.




























































