29.02.2016
Udany występ na Stella Cup (2009/10)W sobotę 20 lutego skrzaty po raz kolejny udały się na turniej. Tym razem kierunek został obrany do Lubonia na Stella Cup. Poloniści wystąpili w dwóch zespołach Polonia I oraz Polonia II.
W pierwszym zespole wystąpili zawodnicy z rocznika 2009 dla których był to już 3 turniej w przeciągu miesiąca, natomiast w zespole II znaleźli się debiutanci z rocznika 2010. W turnieju oprócz naszych Polonistów znalazło się jeszcze 5 zespołów takich jak PKS Racot, Suchary Suchy Las, Wielkopolska Komorniki, LPFA Kościan, UKS Jedynka. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym a pojedynki stały na wyrównanym poziomie, gdzie w wielu przypadkach decydowało szczęście po czym mecze kończyły się jednobramkową przewagą.

Komplet wyników zespołów Polonii Środa podczas turnieju:
Polonia Środa I 3:1 Polonia Środa II
Polonia Środa II 0:2 Wielkopolskie Komorniki
Polonia Środa I 1:2 LPFA Kościan
Polonia Środa I 0:1 PKS Racot
Polonia Środa I 0:1 Suchary Suchy Las
Polonia Środa II 1:7 UKS Jedynka Luboń
Polonia Środa I 1:0 UKS Jedynka Luboń
Polonia Środa II 0:4 LPFA Kościan
Polonia Środa I 2:0 Wielkopolska Komorniki
Polonia Środa II 0:5 PKS Racot
Polonia Środa II 0:2 Suchary Suchy Las
Na zakończenie organizatorzy przyznali wszystkim zespołom 1 miejsce, wręczyli pamiątkowe medale oraz puchary. Ponadto w każdej drużynie został wybrany najlepszy zawodnik, który otrzymał dodatkowy prezent w postaci pucharu.
Polonia I wystąpiła w składzie: Stanisław Wieliński , Sebastian Grządzielewski, Adam Haniewicz, Paweł Kamiński, Mikołaj Rauhut, Maksymilian Roszkiewicz, Jakub Sawuć, Antoni Staszek, Stanisław Jaskólski.
Polonia II wystąpiła w składzie: Cezary Bartkowiak, Franciszek Kaczmarek, Borys Kasprzak, Franciszek Leżała, Antoni Łukaszewicz, Mateusz Kajdanki, Olivier Dayton, Jakub Smolarz.
Najnowsze aktualności
-
16.11.2025
Z piekła do nieba
Na zakończenie zmagań rundy jesiennej piłkarze Polonii Środa udali się do Nowych Skalmierzyc na pojedynek z miejscową Pogonią. Po porażce z Kluczevią sprzed tygodnia poloniści chcieli się zrehabilitować i zainkasować kolejny komplet punktów.
-
16.11.2025
Koniec pucharowej przygody
W sobotę 15 listopada już po zakończeniu rozgrywek Orlen I ligi kobiet piłkarki Polonii Środa rozegrały spotkanie 1/16 finału Orlen Pucharu Polski. Rywalkami podopiecznych Adriana Ciocha był Ekstraligowy zespół Lech UAM Poznań a spotkanie odbywało się w Środzie Wielkopolskiej.
-
13.11.2025
Akademia: Zapowiedź (15/16.11.2025)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 15/16 listopada 2025.
-
13.11.2025
Weekendowe transmisje PoloniaTV
Zapraszamy Was na weekendowe spotkania zespołów Polonii Środa które pokarzemy na antenie PoloniaTV. Wszystkie mecze oczywiście z komentarzem.
-
13.11.2025
Młodzicy nie przegrywali (2014)
W długi weekend niezłą dyspozycję potwierdziła Polonia 2014, która w 1. lidze wojewódzkiej najpierw zremisowała 2:2 (2:1) z Unią Swarzędz, a potem pokonała 2:1 (2:0) z KKS-em 1925 Kalisz. Oba te spotkania dostarczyły wielu emocji i trzymały w napięciu do ostatnich chwil. W ligowej tabeli pewna utrzymania Polonia przesunęła się na szóste miejsce i do rozegrania pozostał jej mecz z Lechem Poznań Białym. Drugi zespół rywalizujący w 2. lidze okręgowej zremisował 2:2 (1:1) z Victorią Września i zakończył rozgrywki na czwartej pozycji.
-
13.11.2025
Spadek młodzików z 1. ligi wojewódzkiej (2013)
Długi weekend nie był udany dla Polonii 2013, która przegrała swoje mecze 0:2 (0:2) z Lechem Poznań/Łubowo oraz 0:1 (0:1) z Olimpią Koło. Na kolejkę przed końcem rozgrywek Polonia jest dziewiąta w tabeli i już wiadomo, że wiosną będzie rywalizować w 2. lidze wojewódzkiej.
-
12.11.2025
Dwie porażki piłkarek (Dziewczyny)
Nasze trampkarki i młodziczki w niedzielę rywalizowały w rozgrywkach ligowych. W lidze wojewódzkiej juniorek B2 nasze zawodniczki przegrały 1:8 (1:5) z Wartą II Poznań, z kolei w 3. lidze okręgowej lepsi od naszych zawodniczek okazali się chłopacy z Kotwicy II Kórnik.
-
12.11.2025
Nierówna forma trampkarzy (2012)
Ze zmiennym szczęściem radziły sobie nasze drużyny z rocznika 2012. Pierwszy zespół rywalizujący w 1. lidze wojewódzkiej najpierw przegrał 1:3 (0:1) z Unią Swarzędz, a następnie pokonał 7:1 (2:1) Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski. W spotkaniu ostrowską drużyną doskonałą dyspozycją popisał się Bartłomiej Krajewski, który czterokrotnie pokonał golkipera rywali. Sytuacja w tabeli nie jest jednak łatwa, bo Polonia jest ósma ze stratą trzech punktów do miejsca gwarantującego utrzymanie. Nasz zespół ma do rozegrania jeszcze dwa spotkania.
W II lidze okręgowej Polonia 2012 II najpierw przegrała 3:6 (2:4) z Avią Kamionki, a następnie wygrała aż 12:1 (4:1) z UKS-em Śrem, kiedy to cztery gole zdobył Kacper Grochowski. Polonia jest trzecia w tabeli i do rozegrania pozostał jej mecz z liderem rozgrywek - Jedynką Luboń.




























































