16.02.2016
Udany występ młodzików w Polonia Cup (2004)W minioną sobotę w sali Liceum Ogólnokształcącego w Środzie odbyła się kolejna edycja turniejów Polonia CUP. Tym razem na parkiecie rywalizowali zawodnicy z rocznika 2004.
W zespole trenera Łukasza Kaczałki na co dzień trenuje ponad dwudziestu zawodników, dlatego do turnieju, którego Polonia była gospodarzem szkoleniowiec wystawił trzy swoje drużyny. Oprócz naszych zespołów do Środy przyjechały również: Lechia Kostrzyn, Unia Swarzędz, AP Dębiec Poznań oraz KKS Kalisz niebiescy i KKS Kalisz zieloni. Rozgrywki prowadzone były w dwóch grupach systemem każdy z każdym następnie dwa najlepsze zespoły awansowały do półfinałów natomiast zespoły z miejsc 3 i 4 rozgrywały spotkania barażowe a później o miejsce w turnieju. I tak do grupy A trafiły ze sobą Polonia I , Polonia III oraz Lechia Kostrzyn i KKS Kalisz niebiescy. Polonia I w grupie zajęła drugie miejsce pokonując kolejno KKS Kalisz niebieskich 4-0 oraz Polonię III 6-0. Pierwsze miejsce w grupie A wywalczyła Lechia Kostrzyn, która zdobyła komplet punktów pokonując Polonię I 2-0. Jeśli chodzi o trzeci zespół Polonii to zawodnicy pomimo walki i ambicji nie zdobyli nawet punktu i zajęli czwartą lokatę. W grupie B znalazła się Polonia II, która rywalizowała z KKS Kalisz zieloni i ten mecz nasi zawodnicy niestety przegrali 0-2. W drugiej rundzie po bardzo dobrym widowisku drugi zespół wygrał 2-1 z Akademią Piłkarską Dębiec z Poznania. W ostatniej kolejce poloniści podejmowali Unię Swarzędz i był to mecz o wszystko. Tylko bramkowy remis lub wygrana dawała szansę na awans do półfinałów naszym zawodnikom. Niestety po zaciętym meczu Polonia musiała uznać wyższość Unii ulegając 0-2. Tak więc do walki o finał stanęły: Lechia Kostrzyn i Polonia I z grupy A oraz Unia Swarzędz i AP Dębiec Poznań z grupy B. Zanim rozegrano spotkania półfinałowe odbyły się mecze barażowe. I tak w meczu barażowym Polonia III pokonała po rzutach karnych zespół KKS Kalisz zieloni 1-0 (w regulaminowym czasie gry było 1-1). W drugim barażu pomiędzy Środą a Kaliszem znów lepsi byli nasi zawodnicy – Polonia II pokonała KKS Kalisz niebiescy 1-0. Było wtedy wiadomo że dwa nasze zespoły spotkają się w bezpośrednim pojedynku o miejsce piąte. Zanim do tego doszło odbyły się półfinały: Lechia Kostrzyn bezproblemowo odprawiła AP Dębiec 4-0 a nasz pierwszy zespół Polonii wygrał również 4-0 z Unią Swarzędz. Tak więc wszyscy kibice czekali na wielki finał i powtórkę spotkania z grupy A gdzie Lechia grała już z Polonią I. Kibice ze Środy liczyli na rewanż na zespole z Kostrzyna. Zanim rozegrano finał najpierw bój toczyły zespoły o końcowe miejsca w turnieju. Doszło do dwóch bratobójczych pojedynków. W spotkaniu o miejsce 7 KKS Kalisz niebiescy zremisowali z KKS Kalisz zieloni 3-3. W rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy w koszulkach niebieskich. W meczu o 5 miejsce Polonia II planowo pokonała Polonie III 2-1. W małym finale czyli spotkaniu o miejsce trzecie Unia Swarzędz po zaciętym meczu pełnym boiskowej walki zremisowała z AP Dębiec Poznań 0-0. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Lepiej wykonywali je zawodnicy z Poznania i to oni zajęli wysokie trzecie miejsce. A w wielkim finale stanęły naprzeciw siebie dwie równe ekipy. Poloniści mocno chcieli się zrewanżować Lechii za porażkę w grupie, lecz zawodnicy z Kostrzyna byli nie do zatrzymania w tym dniu i mimo że mecz był bardzo emocjonujący i wyrównany to Średzianie popełnili jeden tylko błąd, który niestety kosztował ich wiele. Lechia Kostrzyn nie doznała w tym dniu żadnej porażki i zasłużenie obroniła puchar sprzed roku. Wielkie brawa dla naszych sąsiadów. Ale brawa należą się przede wszystkim naszym zawodnikom bo wypadli bardzo dobrze. Wszystkie trzy zespoły trenera Łukasza wypadły w tym dniu pozytywnie. Każdy miał postawiony inny cel. Oprócz dobrych wyników na boisku Polonia wygrała z organizacją turnieju. Znów wszystko wypadło dobrze. Z tej strony wielkie brawa należą się rodzicom z rocznika 2004 za dobrą organizację tego turnieju. Panom podziękowania za pomoc techniczną natomiast Panią za pyszne wypieki, kawę oraz pomoc przy wydawaniu obiadów. KS Polonia już teraz zaprasza za rok na kolejną edycję turniejów w Środzie.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Lechia Kostrzyn
2. POLONIA I ŚRODA
3. Akademia Piłkarska Dębiec Poznań
4. Unia Swarzędz
5. POLONIA II ŚRODA
6. POLONIA III ŚRODA
7. KKS Kalisz niebiescy
8. KKS Kalisz zieloni
Najlepszy zawodnik turnieju – Filip Kaczmarek (Polonia Środa)
Najlepszy bramkarz turnieju – Jakub Kędzia (Unia Swarzędz)
Najlepszy strzelec turnieju – Norbert Gruszka (Lechia Kostrzyn)
Barw Polonii bronili: S. Ciesielski, R. Rubach, J. Szymczak, F. Kaczmarek, F. Łasocha, D. Boniecki, M. Janiszewski, J. Lammel, A. Krotofil, F. Łuczak, D. Budziński, N. Dymski, M. Kaczmarek, M. Binkowski, J. Bzowy, W. Stępień, K. Kaźmierczak, M. Mikołajczak, A. Fert, J. Walczak, M. Woźniak, W. Ligocki, K. Bartłomiejczak, M. Kiciński, A. Niemczal, A. Karczewski
Zdjęcia z turnieju można obejrzeć tutaj.
Najnowsze aktualności
-
30.04.2013
Zapowiedź 23. kolejki III ligi
W środę 1 maja rozegrana zostanie 23. kolejka rozgrywek o mistrzostwo trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.
-
03.05.2013
Rozgrywki młodzieży
Tylko dwa zespoły młodzieżowe Polonii Środa Wielkopolska rozegrają swoje spotkania ligowe w najbliższy weekend.
-
30.04.2013
Polonia podejmie Cuiavię Inowrocław
W Święto Pracy, 1 maja na stadionie w Środzie dojdzie do bardzo ciekawego spotkania 23. kolejki III ligi pomiędzy średzką Polonią, a Cuiavią Inowrocław.
-
29.04.2013
III liga kobiet bez Medanu Gniezno
Na dzisiejszym posiedzeniu Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego Medan Gniezno podjął decyzję o wycofaniu zespołu z trzeciej ligi kobiet.
-
29.04.2013
Polonia TV: Polonia II Środa - Przemysław Poznań
Dostępny jest już skrót wideo z niedzielnego meczu ligowego rezerw Polonii Środa Wielkopolska. Spotkanie zakończyło się wygraną średzian 6:2 nad Przemysławem Poznań.
-
29.04.2013
Porażka juniorów z Poznaniakiem
Na kolejny wyjazdowy mecz juniorzy młodsi udali się w niedzielne popołudnie 28 kwietnia do Poznania. Tam na boisku ze sztuczna trawą podejmowali zespół Poznaniaka Aurea Poznań. Mecz zapowiadał się na bardzo ciekawy i taki właśnie był. Do tego doszło jeszcze wiele emocji i zaskakujących zwrotów. Ostatecznie Poloniści przegrali to bardzo ważne spotkanie w stosunku 3:2.
-
29.04.2013
Artur Mieloch posędziuje z Cuiavią Inowrocław
Artur Mieloch z Chodzieży reprezentujący Kolegium Sędziów w Pile poprowadzi środowy mecz III ligi pomiędzy średzką Polonią, a Cuiavią Inowrocław.
-
29.04.2013
Bądź z nami! Kibicuj!
W najbliższą środę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają drugi tej wiosny mecz na własnym boisku. Rywalem średzian będzie Cuiavia Inowrocław.























































