OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

16.02.2016

Udany występ młodzików w Polonia Cup (2004)

W minioną sobotę w sali Liceum Ogólnokształcącego w Środzie odbyła się kolejna edycja turniejów Polonia CUP. Tym razem na parkiecie rywalizowali zawodnicy z rocznika 2004.

W zespole trenera Łukasza Kaczałki na co dzień  trenuje ponad dwudziestu zawodników, dlatego do turnieju, którego Polonia była gospodarzem szkoleniowiec wystawił trzy swoje drużyny. Oprócz naszych zespołów do Środy przyjechały również: Lechia Kostrzyn, Unia Swarzędz, AP Dębiec Poznań oraz KKS Kalisz niebiescy i KKS Kalisz zieloni. Rozgrywki prowadzone były w dwóch grupach systemem każdy z każdym następnie dwa najlepsze zespoły awansowały do półfinałów natomiast zespoły z miejsc 3 i 4 rozgrywały spotkania barażowe a później o miejsce w turnieju. I tak do grupy A trafiły ze sobą Polonia I , Polonia III oraz Lechia Kostrzyn i KKS Kalisz niebiescy. Polonia I w grupie zajęła drugie miejsce pokonując kolejno KKS Kalisz niebieskich 4-0 oraz Polonię III 6-0. Pierwsze miejsce w grupie A wywalczyła Lechia Kostrzyn, która zdobyła komplet punktów pokonując Polonię I 2-0. Jeśli chodzi o trzeci zespół Polonii to zawodnicy pomimo walki i ambicji nie zdobyli nawet punktu i zajęli czwartą lokatę. W grupie B znalazła się Polonia II, która rywalizowała z KKS Kalisz zieloni i ten mecz nasi zawodnicy niestety przegrali 0-2. W drugiej rundzie po bardzo dobrym widowisku drugi zespół wygrał 2-1 z Akademią Piłkarską Dębiec z Poznania. W ostatniej kolejce poloniści podejmowali Unię Swarzędz i był to mecz o wszystko. Tylko bramkowy remis lub wygrana dawała szansę na awans do półfinałów naszym zawodnikom. Niestety po zaciętym meczu Polonia musiała uznać wyższość Unii ulegając 0-2. Tak więc do walki o finał stanęły: Lechia Kostrzyn i Polonia I z grupy A oraz Unia Swarzędz i AP Dębiec Poznań z grupy B. Zanim rozegrano spotkania półfinałowe odbyły się mecze barażowe. I tak w meczu barażowym Polonia III pokonała po rzutach karnych zespół KKS Kalisz zieloni 1-0 (w regulaminowym czasie gry było 1-1). W drugim barażu pomiędzy Środą a Kaliszem znów lepsi byli nasi zawodnicy – Polonia II pokonała KKS Kalisz niebiescy 1-0. Było wtedy wiadomo że dwa nasze zespoły spotkają się w bezpośrednim pojedynku o miejsce piąte. Zanim do tego doszło odbyły się półfinały: Lechia Kostrzyn bezproblemowo odprawiła AP Dębiec 4-0 a nasz pierwszy zespół Polonii wygrał również 4-0 z Unią Swarzędz. Tak więc wszyscy kibice czekali na wielki finał i powtórkę spotkania z grupy A gdzie Lechia grała już z Polonią I. Kibice ze Środy liczyli na rewanż na zespole z Kostrzyna. Zanim rozegrano finał najpierw bój toczyły zespoły o końcowe miejsca w turnieju. Doszło do dwóch bratobójczych pojedynków. W spotkaniu o miejsce 7 KKS Kalisz niebiescy zremisowali z KKS Kalisz zieloni 3-3. W rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy w koszulkach niebieskich. W meczu o 5 miejsce Polonia II planowo pokonała Polonie III 2-1. W małym finale czyli spotkaniu o miejsce trzecie Unia Swarzędz po zaciętym meczu pełnym boiskowej walki zremisowała z AP Dębiec Poznań 0-0. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Lepiej wykonywali je zawodnicy z Poznania i to oni zajęli wysokie trzecie miejsce. A w wielkim finale stanęły naprzeciw siebie dwie równe ekipy. Poloniści mocno chcieli się zrewanżować Lechii za porażkę w grupie, lecz zawodnicy z Kostrzyna byli nie do zatrzymania w tym dniu i mimo że mecz był bardzo emocjonujący i wyrównany to Średzianie popełnili jeden tylko błąd, który niestety kosztował ich wiele. Lechia Kostrzyn nie doznała w tym dniu żadnej porażki i zasłużenie obroniła puchar sprzed roku. Wielkie brawa dla naszych sąsiadów. Ale brawa należą się przede wszystkim naszym zawodnikom bo wypadli bardzo dobrze. Wszystkie trzy zespoły trenera Łukasza wypadły w tym dniu pozytywnie. Każdy miał postawiony inny cel. Oprócz dobrych wyników na boisku Polonia wygrała z organizacją turnieju. Znów wszystko wypadło dobrze. Z tej strony wielkie brawa należą się rodzicom z rocznika 2004 za dobrą organizację tego turnieju. Panom podziękowania za pomoc techniczną natomiast Panią za pyszne wypieki, kawę oraz pomoc przy wydawaniu obiadów. KS  Polonia już teraz zaprasza za rok na kolejną edycję turniejów w Środzie.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1.            Lechia Kostrzyn

2.            POLONIA I ŚRODA

3.            Akademia Piłkarska Dębiec Poznań

4.            Unia Swarzędz

5.            POLONIA II ŚRODA

6.            POLONIA III ŚRODA

7.            KKS Kalisz niebiescy

8.            KKS Kalisz zieloni

Najlepszy zawodnik turnieju – Filip Kaczmarek (Polonia Środa)

Najlepszy bramkarz turnieju – Jakub Kędzia (Unia Swarzędz)

Najlepszy strzelec turnieju – Norbert Gruszka (Lechia Kostrzyn)

Barw Polonii bronili: S. Ciesielski, R. Rubach, J. Szymczak, F. Kaczmarek, F. Łasocha, D. Boniecki, M. Janiszewski, J. Lammel, A. Krotofil, F. Łuczak, D. Budziński, N. Dymski, M. Kaczmarek, M. Binkowski, J. Bzowy, W. Stępień, K. Kaźmierczak, M. Mikołajczak, A. Fert, J. Walczak, M. Woźniak, W. Ligocki, K. Bartłomiejczak, M. Kiciński, A. Niemczal, A. Karczewski

Zdjęcia z turnieju można obejrzeć tutaj.

 

Najnowsze aktualności

  • 05.05.2013

    Tylko jeden punkt rezerw

    Orkan Działyń – na własnym boisku - był kolejnym przeciwnikiem drużyny rezerw w wiosennej rundzie rozgrywek A klasy. Zajmuje on 10 pozycję w lidze po 19 kolejkach,  ale zawsze mecze z tą drużyną nie należały do łatwych. 

  • 06.05.2013

    Polonia TV: Piast Kobylin - Polonia Środa

    Zapraszamy wszystkich kibiców do obejrzenia skrótu wideo z niedzielnego spotkania Polonii Środa Wielkopolska z Piastem Kobylin. Mecz zakończył się wysoką wygraną średzian 6:0.

  • 05.05.2013

    Wyniki 24. kolejki klasy A

    Dzisiaj rozegrane zostały wszystkie spotkania 24. kolejki klasy A. Na prowadzeniu w tabeli po remisie rezerw Polonii z Orkanem Działyń umocnił się Pelikan Niechanowo, który pokonał Maratończyka Brzeźno 3:1. Zwycięstwa zanotowali również Orkan Jarosławiec i Czarni Czerniejewo.

  • 05.05.2013

    Galeria: Piast Kobylin - Polonia Środa

    Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego meczu Polonii Środa Wielkopolska w Kobylinie z Piastem. Poloniści pokazali klasę i odnieśli wspaniałe zwycięstwo 6:0.

  • 05.05.2013

    Wyniki niedzielnych meczów 24. kolejki III ligi

    Dzisiaj dokończona została 24. kolejka rozgrywek o mistrzostwo trzeciej ligi. W Trzciance kolejną porażkę zanotował Lubuszanin, który przegrał z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski 0:2. W Kobylinie miejscowy Piast po porażce z Polonią Środa Wielkopolska 0:6 powoli także żegna się z rozgrywkami.

  • 05.05.2013

    Statystyki z meczu Piast - Polonia

    Poniżej przedstawiamy statystyki z dzisiejszego meczu ligowego Polonii Środa Wielkopolska w Kobylinie z Piastem. Spotkanie zakończyło się wygraną średzian w stosunku 6:0.

  • 05.05.2013

    Polonia rozgromiła Piasta Kobylin

    W meczu 24. kolejki trzeciej ligi piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozgromili dziś na wyjeździe Piasta Kobylin 6:0. Po dwie bramki dla średzian zdobyli Michał Stańczyk i Mateusz Pluciński, a po jednym razie trafiali Paweł Przybyłek oraz Marcin Falgier.

  • 05.05.2013

    Wyjściowy skład Polonii na mecz w Kobylinie

    Znamy już wyjściowe składy Piasta Kobylin i Polonii Środa Wielkopolska na dzisiejszy mecz 24. kolejki trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.