12.04.2016
Udany turniej żaków w Wągrowcu (2008)10 kwietnia podopieczni trenera Macieja Bartkowiaka udali sie do Wągrowca na turniej pod nazwą Mini Mistrzostwa Europy. Do turnieju zaproszono 13 drużyn podzielonych na dwie grupy, a poloniści znaleźli się w grupie B gdzie mieli do rozegrania 6 spotkań.
W pierwszym meczu grupowym młode żaki doznały porażki, ale to nie załamało zawodników i w następnych pięciu meczach grupowych odnieśli trzy zwycięstwa i mieli dwa remisy. Z takim dorobkiem punktowym zajęli drugie miejsce w grupie i zagrali w półfinale, gdzie przyszło im się zmierzyć z gospodarzami turnieju czyli Nielbą I Wągrowiec. Od pierwszego gwizdka mecz był bardzo wyrównany, ale pierwszą bramkę jak się okazało jedyną w tym meczu strzelili gospodarze wygrywając spotkanie. Trener po tym meczu mógł być zadowolony z postawy zawodników którzy stworzyli trzy sytuację bramkowe których nie wykorzystali. Zaraz po tym meczu bez żadnej przerwy żaczki przystąpiły do meczu o brązowy medal. Po przeciwnej stronie stanęła drużyna z Obornik, czyli Sparta. Od początku spotkania poloniści zagrali pewnie i zdecydowanie pokonując swych rywali 2:1. Cała drużyna zasłużenie zajęła trzecie miejsce w turnieju. Trener może być zadowolony ponieważ w drużynie miał aż czterech młodszych zawodników z rocznika 2009: Bartek Hypki, Patryk Rauhut, Bartosz Wiczyński i Eryk Popis.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Kacper Grześkowiak, Wojtek Mikołajczak, Adam Nowak, Adam Rozmiarek, Franek Wiczyński, Leon Matuszek, Bartek Hypki, Patryk Rauhut, Bartosz Wiczyński i Eryk Popis.
Najnowsze aktualności
-
02.08.2009
Juniorzy wyjechali na obóz
W sobotę 1 sierpnia oba zespoły juniorskie Polonii Środa Wlkp. wyjechały na obóz przygotowawczy do Sępólna Krajeńskie. W zgrupowaniu tym uczestniczy 20 zawodników juniora starszego oraz 16 graczy z juniorów młodszych.
-
05.08.2009
Wygrany sparing z Chojnicami
Przebywający na obozie zespół juniorów starszych Polonii Środa rozegrał pierwszy z zaplanowanych dwóch meczy kontrelnych. W środę podopieczni trenera Roberta Halaburdy w Chojnicach zmierzyli się z miejscową Chojniczanką. Zespół ten występuje w Pomorskiej Lidze Juniorów Starszych. Po bardzo dobrym występie nasi zawodnicy pewnie pokonali gospodarzy 5:2.
-
06.08.2009
Kolejny sparing rezerw
Już w najbliższą niedziele o godzinie 12.00 druga drużyna seniorów Polonii rozegra kolejny mecz kontrolny przed zbliżającym się początkiem rozgrywek A- klasy.
-
08.08.2009
ŁKS Łódź pokonany !
W obecny weekend młodzicy Polonii Środa (r.98) wygrali sparing z rówieśnikami z Łódzkiego Klubu Sportowego 3:2! Mecz został rozegrany w Błażejewku, gdzie swój obóz zaplanowanowała drużyna z Łodzi.
-
09.08.2009
Pewna wygrana rezerw
W niedzielne południe II zespół Polonii prowadzony przez Jacka Nowaczyka rozegrał kolejny sparing przygotowujący do rozgrywek A-klasy. Nasz zespół pewnie pokonał GKS Gułtowy 5:2. Strzelcami bramek okazali się: Godziszewski- 19' i 85', Michalak- 41', Rogowski- 58', 78'.
-
09.08.2009
Zwycięstwo juniorów młodszych
W dzisiejsze przedpołudnie juniorzy młodsi naszego klubu zmierzyli sie z równolatkami z Jaroty Jarocin. Średzcy zawodnicy zasłużenie wygrali mecz 2- 1.
-
10.08.2009
Kolejny wygrany sparing juniorów
W sobotę 8 sierpnia 2009 roku zespół juniorów starszych przebywający na obozie w Sęlnie Krajeńskim rozegrał ostatni sparing przed zbliżającym się sezonem. Przeciwnikiem naszych graczy był zespół Sparty Złotów. Mecz odbył się na ładnym boisku w Zakrzewie (koło Złotowa). Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Polonistów 3:2 (1:0).
-
01.08.2009
Numery zawodników na nadchodzący sezon.
W zbliżającym się sezonie 2009/10 kadra pierwszego zespołu będzie liczyć 25 zawodników. Każdy zawodnik występować będzie w stroju ze swoim nazwiskiem na koszulce.






















































