12.04.2016
Udany turniej żaków w Wągrowcu (2008)10 kwietnia podopieczni trenera Macieja Bartkowiaka udali sie do Wągrowca na turniej pod nazwą Mini Mistrzostwa Europy. Do turnieju zaproszono 13 drużyn podzielonych na dwie grupy, a poloniści znaleźli się w grupie B gdzie mieli do rozegrania 6 spotkań.
W pierwszym meczu grupowym młode żaki doznały porażki, ale to nie załamało zawodników i w następnych pięciu meczach grupowych odnieśli trzy zwycięstwa i mieli dwa remisy. Z takim dorobkiem punktowym zajęli drugie miejsce w grupie i zagrali w półfinale, gdzie przyszło im się zmierzyć z gospodarzami turnieju czyli Nielbą I Wągrowiec. Od pierwszego gwizdka mecz był bardzo wyrównany, ale pierwszą bramkę jak się okazało jedyną w tym meczu strzelili gospodarze wygrywając spotkanie. Trener po tym meczu mógł być zadowolony z postawy zawodników którzy stworzyli trzy sytuację bramkowe których nie wykorzystali. Zaraz po tym meczu bez żadnej przerwy żaczki przystąpiły do meczu o brązowy medal. Po przeciwnej stronie stanęła drużyna z Obornik, czyli Sparta. Od początku spotkania poloniści zagrali pewnie i zdecydowanie pokonując swych rywali 2:1. Cała drużyna zasłużenie zajęła trzecie miejsce w turnieju. Trener może być zadowolony ponieważ w drużynie miał aż czterech młodszych zawodników z rocznika 2009: Bartek Hypki, Patryk Rauhut, Bartosz Wiczyński i Eryk Popis.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Kacper Grześkowiak, Wojtek Mikołajczak, Adam Nowak, Adam Rozmiarek, Franek Wiczyński, Leon Matuszek, Bartek Hypki, Patryk Rauhut, Bartosz Wiczyński i Eryk Popis.
Najnowsze aktualności
-
30.08.2009
Zestaw wyników IV kolejki
Po kolejnym weekendzie gier w IV lidze grupy północnej, na czele znajduje się nadal Leśnik Margonin. Po wysokim zwycięstwie nad naszą drużyną wyprzedza on Lechie Kostrzyn, która awansowała na drugie miejsce. Na trzeciej pozycji znajduje się Polonia Środa.
-
30.08.2009
Bolesna porażka z Leśnikiem
W sobotnie popołudnie średzcy piłkarze wybrali się na mecz do Margonina , na spotkanie z miejscowym Leśnikiem , liderem IV ligi gr. północnej
-
28.08.2009
Z Margonina na żywo
W sobotę 29 sierpnia Polonia rozegra na wyjeżdzie bardzo ciekawy mecz z Leśnikiem Bro-Margo Margonin . Mecz rozpocznie się o 17.00 i kilka minut
-
26.08.2009
Wyjazdowe spotkania juniorów
W najbliższy weekend juniorzy naszego klubu wybierają się odpowiednio do Śremu i Kępna, aby rozegrać swoje kolejne mecze w rozgrywkach Wiekopolskiej Ligi Juniorów.
-
27.08.2009
Emocje w Margoninie- kto liderem po IV kolejce?
Po następnej serii spotkań, tylko jedna drużyna może dysponować kompletem punktów. Czy tym zespołem będzie Polonia Środa Wielkopolska? Wszystko wyjaśni się w sobotę przed 19.00.

























































