12.03.2019
Udany cykl Polonia Karcher Center Kt-24 CupZ dniem 10 marca dobiegła końca kolejna edycja turniejów halowych POLONIA CUP . Była to już 5 edycja turniejów organizowanych przez KS Polonia Środa Wielkopolska. W tym roku sponsorem tytularnym turnieju została firma Karcher Center KT-24 a organizacja turniejów została także wsparta przez Burmistrza Miasta Środa Wielkopolska Piotra Mielocha. Co roku turnieje organizowane przez Średzką Polonię zyskują coraz większą rzesze fanów przez co rok w rok zwiększa się liczba uczestników. Jesteśmy przekonani, że POLONIA KARCHER CENTER CUP 2019 to największy cykl turniejów halowych w województwie wielkopolskim a być może także jeden z największych w Polsce.
W tym roku cykl trwał ponad miesiąc i liczył aż rekordowe 16 turniejów dla roczników od 2005 do 2013. W większości roczników organizowane były dwa turnieje uzależnione od poziomu zaawansowania, tak aby turnieje były emocjonujące i wyrównane. Turnieje były rozgrywane na dwóch nowoczesnych halach sportowych Szkoły Podstawowej numer 3 oraz Liceum Ogólnokształcącego. Każdy z zawodników otrzymywał pamiątkowy medal, drużyna puchar oraz ciepły posiłek. Podczas każdego turnieju przyznawane były także nagrody indywidualne , dla najlepszego strzelca, bramkarza czy zawodnika.
W sumie w turniejach zagrało ponad 120 zespołów czyli blisko 1200 zawodników z 4 województw: opolskiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego i oczywiście z wielkopolskiego. Środę Wielkopolską odwiedziły takie zespoły jak Lech Poznań, FASE Szczecin, Śląsk Wrocław, Chrobry Głogów, AP Namysłów, Warta Śrem, UKS Śrem, UKS Talent Poznań, MKS Przemysław Poznań, Canarinhos Skórzewo, KA 4 ResPect Krobia, Warta Pyzdry, Korona Zakrzewo, Lotnik Poznań, Lechia Kostrzyn, Szkoła Futbolu Luboń, LPFA Swarzędz, Piast Łubowo, AP Reissa, Koziołek Poznań , Kotwica Kórnik, Antonio Jarocin, Jarota Jarocin, Victoria Września, SP Waldemara Przysiuda Września, Szkółka FOX Września i wiele , wiele innych.
Nasze zespoły dzielnie reprezentowały klub oraz miasto. Od trenerów i rodziców zespołów przyjezdnych słychać było same pozytywne opinie na temat organizacji turniejów. Ogromna rolę w sprawnym przeprowadzeniu turniejów odegrali rodzice naszych piłkarzy i piłkarek, którzy podczas każdego turnieju organizowali słodkie przekąski dla uczestników turniejów POLONIA CUP a także pomagali w sprawach organizacyjnych . Większość klubów i trenerów już zapowiedziała że chętnie wróci w przyszłym roku do Środy Wielkopolskiej.
W imieniu uczestników turniejów oraz ich rodziców kierujemy słowo „Dziękujemy” dla Burmistrza Środy Wielkopolskiej Piotra Mielocha oraz dla Pana Zbigniewa Gumieniaka, właściciela firmy KARCHER CENTER KT-24 za pomoc finansową w organizacji turniejów .
Do zobaczenia za rok, podczas turniejów POLONIA CUP 2020 !!!
Najnowsze aktualności
-
12.11.2022
Lider pokonany
W ostatnim meczu wyjazdowym rundy jesiennej piłkarze Polonii Środa mierzyli się z liderem ligowych rozgrywek Gedanią Gdańsk. Niesamowity beniaminek z Gdańska to trudny rywal mający w swojej kadrze doświadczonych graczy a więc zanosiło się na ciężki i trudny mecz.
-
10.11.2022
Akademia: Harmonogram meczów (12-13 listopada)
Przed młodzieżą Polonii przedostatni już ligowy weekend, w którym nie zabraknie emocji.
Pierwotnie zaplanowany na niedzielę mecz barażowy trampkarzy starszych z Sucharami Suchy Las został odwołany, ponieważ UKS AP Reissa Poznań odwołał się od walkowera. Rywala i termin meczu poznamy po decyzji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.
Juniorzy młodsi zagrają w sobotę z KKS-em 1925 Kalisz, nasi zawodnicy potrzebują zwycięstwa, aby zapewnić sobie zwycięstwo w rozgrywkach. Trampkarze młodsi zagrają natomiast na Nowym Stadionie CSiR z Poznańską 13 Poznań.
-
11.11.2022
Transmisja z Gdańska
Zapraszamy Was na transmisję meczu 16 kolejki III ligi grupy 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z liderem ligowej tabeli Gedanią Gdańsk. Początek transmisji o godzinie 11:50.
Sponsorami transmisji są PHU Kicińscy i PROBRUK Grzegorz Dydymski.
Realizacja transmisji:
PoloniaTV
-
08.11.2022
Turniej ligowy żaków (2014)
W sobotę 5 listopada podopieczni trenerów Radosława Piotrowskiego i Macieja Sikorskiego rozegrali mecze w ramach ostatniego już jesiennego turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN. Gospodarzem rozgrywek była Warta Śrem.
-
08.11.2022
Gra wewnętrzna orlików (2013)
W sobotę w ramach gry weekendowej orlicy młodsi Polonii rozegrali grę wewnętrzną na orliku przy ulicy Lipowej.
-
08.11.2022
Lokum przedłuża współpracę z Polonią Środa
W bieżącej działalności stawiają sobie za cel budowę mieszkań i domów, które cechują się atrakcyjną lokalizacją, nowoczesnym wykończeniem i przestronnością. Biorąc odpowiedzialność za lokalne otoczenie wspierają także sport. Właśnie dlatego Lokum zdecydował się przedłużyć współpracę z Polonią Środa. Dziękujemy!
-
07.11.2022
Drugie miejsce w Athletic Cup (2012)
Polonia Środa Wielkopolska zajęła drugie miejsce w turnieju orlików starszych Athletic Cup w Nowej Rudzie! Młodzi Poloniści w decydującym meczu przegrali 1:2 z FC Wrocław Academy, ale wyprzedzili m.in. Śląsk Wrocław, czy Falubaz Zielona Góra.
-
07.11.2022
3. miejsce młodziczek w lidze (2010)
W niedzielę w Grodzisku Wielkopolskim odbył się finałowy turniej rozgrywek ligowych młodziczek. Nasze młode zawodniczki wygrały z Medykiem Konin, ale niestety przegrały z AZS UAM Poznań i Wartą Poznań, kończąc zawody na trzecim miejscu.



























































