12.03.2019
Udany cykl Polonia Karcher Center Kt-24 CupZ dniem 10 marca dobiegła końca kolejna edycja turniejów halowych POLONIA CUP . Była to już 5 edycja turniejów organizowanych przez KS Polonia Środa Wielkopolska. W tym roku sponsorem tytularnym turnieju została firma Karcher Center KT-24 a organizacja turniejów została także wsparta przez Burmistrza Miasta Środa Wielkopolska Piotra Mielocha. Co roku turnieje organizowane przez Średzką Polonię zyskują coraz większą rzesze fanów przez co rok w rok zwiększa się liczba uczestników. Jesteśmy przekonani, że POLONIA KARCHER CENTER CUP 2019 to największy cykl turniejów halowych w województwie wielkopolskim a być może także jeden z największych w Polsce.
W tym roku cykl trwał ponad miesiąc i liczył aż rekordowe 16 turniejów dla roczników od 2005 do 2013. W większości roczników organizowane były dwa turnieje uzależnione od poziomu zaawansowania, tak aby turnieje były emocjonujące i wyrównane. Turnieje były rozgrywane na dwóch nowoczesnych halach sportowych Szkoły Podstawowej numer 3 oraz Liceum Ogólnokształcącego. Każdy z zawodników otrzymywał pamiątkowy medal, drużyna puchar oraz ciepły posiłek. Podczas każdego turnieju przyznawane były także nagrody indywidualne , dla najlepszego strzelca, bramkarza czy zawodnika.
W sumie w turniejach zagrało ponad 120 zespołów czyli blisko 1200 zawodników z 4 województw: opolskiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego i oczywiście z wielkopolskiego. Środę Wielkopolską odwiedziły takie zespoły jak Lech Poznań, FASE Szczecin, Śląsk Wrocław, Chrobry Głogów, AP Namysłów, Warta Śrem, UKS Śrem, UKS Talent Poznań, MKS Przemysław Poznań, Canarinhos Skórzewo, KA 4 ResPect Krobia, Warta Pyzdry, Korona Zakrzewo, Lotnik Poznań, Lechia Kostrzyn, Szkoła Futbolu Luboń, LPFA Swarzędz, Piast Łubowo, AP Reissa, Koziołek Poznań , Kotwica Kórnik, Antonio Jarocin, Jarota Jarocin, Victoria Września, SP Waldemara Przysiuda Września, Szkółka FOX Września i wiele , wiele innych.
Nasze zespoły dzielnie reprezentowały klub oraz miasto. Od trenerów i rodziców zespołów przyjezdnych słychać było same pozytywne opinie na temat organizacji turniejów. Ogromna rolę w sprawnym przeprowadzeniu turniejów odegrali rodzice naszych piłkarzy i piłkarek, którzy podczas każdego turnieju organizowali słodkie przekąski dla uczestników turniejów POLONIA CUP a także pomagali w sprawach organizacyjnych . Większość klubów i trenerów już zapowiedziała że chętnie wróci w przyszłym roku do Środy Wielkopolskiej.
W imieniu uczestników turniejów oraz ich rodziców kierujemy słowo „Dziękujemy” dla Burmistrza Środy Wielkopolskiej Piotra Mielocha oraz dla Pana Zbigniewa Gumieniaka, właściciela firmy KARCHER CENTER KT-24 za pomoc finansową w organizacji turniejów .
Do zobaczenia za rok, podczas turniejów POLONIA CUP 2020 !!!
Najnowsze aktualności
-
22.12.2022
Pogrzeb Stefana Ratajczaka
Z głębokim żalem informujemy, że w piątek 23 grudnia o godzinie 11.00 na Cmentarzu w Środzie odbędzie się pogrzeb Stefana Ratajczaka, wieloletniego gospodarza Stadionu w Środzie Wielkopolskiej.
-
21.12.2022
Terminarz Ligi Wojewódzkiej trampkarzy młodszych (2009)
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarz I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych (rocznik 2009). Podopieczni Miłosza Twardowskiego i Marcina Parusa, którzy trafili do grupy pierwszej (północnej), będą beniaminkiem rozgrywek. Rozgrywki wystartują 18 marca i potrwają do 11 czerwca.
-
21.12.2022
Terminarz Ligi Wojewódzkiej juniorów młodszych (2006)
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarz I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych (rocznik 2006). Nasz zespół ponownie będzie rywalizował w grupie drugiej, czyli południowej. Podopieczni Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka w rundzie jesiennej wygrali rozgrywki i z pewnością będą chcieli powtórzyć swój sukces. Rozgrywki wystartują 18 marca i potrwają do 11 czerwca.
-
21.12.2022
Polonia 2016/2017: Podsumowanie jesieni 2022
Zespoły skrzatów starszych oraz skrzatów młodszych we wrześniu i październiku rywalizowały w rozgrywkach ligowych, prowadzonych w formie turniejów, a mecze rozgrywane były bez wyników.
Liczba najmłodszych adeptów w naszym klubie powiększyła się w ciągu roku, a mali zawodnicy licznie i bardzo chętnie stawiali się na zajęciach oraz doskonale bawili się na boisku.
-
21.12.2022
Polonia 2015: Podsumowanie jesieni 2022
Podopieczni Miłosza Twardowskiego i Pawła Hoffmanna od sierpnia spędzili na boisku ponad 100 godzin. Było to dla tego rocznika pierwsze pół roku, w którym zawodnicy trenowali trzy razy w tygodniu i każdy mikrocykl kończyli meczem kontrolnym.
Z miesiąca na miesiąc widoczny był postęp, jaki dokonywał się u naszych zawodników. Udział w wielu turniejach i meczach powodował ciągły rozwój i nabieranie doświadczenia.
-
21.12.2022
Polonia 2014: Podsumowanie jesieni 2022
Mijająca runda była bardzo intensywna dla zawodników z rocznika 2014. Chłopcy wykazywali się dużym zaangażowaniem i chęcią do nauki. Frekwencja na zajęciach była na bardzo dobrym poziomie. Mikrocykl treningowy składał się z trzech jednostek treningowych i kończył się dniem meczowym. Chłopcy z rocznika 2014 reprezentowali nasz klub w rozgrywkach organizowanych przez Wielkopolski ZPN, meczach towarzyskich oraz turniejach organizowanych przez inne kluby.
-
21.12.2022
Polonia 2013 II: Podsumowanie jesieni 2022
W rundzie jesiennej sezonu 2022/2023 drugi zespół orlików młodszych zgłoszony był do do rozgrywek ligowych Wielkopolskiego ZPN rozgrywanych w formie turniejowej. Poloniści prowadzeni przez trenerów Macieja Sikorskiego i Macieja Bartkowiaka rywalizowali z 1922 Lechią Kostrzyn, Orlikiem Miłosław oraz LPFA Łubowo.
-
21.12.2022
Polonia 2013 I: Podsumowanie jesieni 2022
W rundzie jesiennej zespół orlików starszych (rocznik 2013) prowadzony przez Radosława Falgiera i Łukasza Żeglenia odniósł wiele sukcesów w mocno obsadzonych turniejach piłkarskich w całej Polsce! Poza udziałem w rozgrywkach ligowych Wielkopolskiego Związku Piłki nożnej młodzi zawodnicy wygrali m.in. turnieje o Złoty Strug w Swarzędzu, Gniezno Cup, czy Hary Cup w Łodzi. Plasowali się także na podiach w turniejach Mazury Cup, Pro-Turnieje Super Cup, Rewelandia, a w Barbórka Cup zajęli czwarte miejsce.
Wielu chłopców zdobywało nagrody indywidualne, a ich talent został dostrzeżony przez czołowe akademie piłkarskie klubów polskiej Ekstraklasy.





















































