12.03.2019
Udany cykl Polonia Karcher Center Kt-24 CupZ dniem 10 marca dobiegła końca kolejna edycja turniejów halowych POLONIA CUP . Była to już 5 edycja turniejów organizowanych przez KS Polonia Środa Wielkopolska. W tym roku sponsorem tytularnym turnieju została firma Karcher Center KT-24 a organizacja turniejów została także wsparta przez Burmistrza Miasta Środa Wielkopolska Piotra Mielocha. Co roku turnieje organizowane przez Średzką Polonię zyskują coraz większą rzesze fanów przez co rok w rok zwiększa się liczba uczestników. Jesteśmy przekonani, że POLONIA KARCHER CENTER CUP 2019 to największy cykl turniejów halowych w województwie wielkopolskim a być może także jeden z największych w Polsce.
W tym roku cykl trwał ponad miesiąc i liczył aż rekordowe 16 turniejów dla roczników od 2005 do 2013. W większości roczników organizowane były dwa turnieje uzależnione od poziomu zaawansowania, tak aby turnieje były emocjonujące i wyrównane. Turnieje były rozgrywane na dwóch nowoczesnych halach sportowych Szkoły Podstawowej numer 3 oraz Liceum Ogólnokształcącego. Każdy z zawodników otrzymywał pamiątkowy medal, drużyna puchar oraz ciepły posiłek. Podczas każdego turnieju przyznawane były także nagrody indywidualne , dla najlepszego strzelca, bramkarza czy zawodnika.
W sumie w turniejach zagrało ponad 120 zespołów czyli blisko 1200 zawodników z 4 województw: opolskiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego i oczywiście z wielkopolskiego. Środę Wielkopolską odwiedziły takie zespoły jak Lech Poznań, FASE Szczecin, Śląsk Wrocław, Chrobry Głogów, AP Namysłów, Warta Śrem, UKS Śrem, UKS Talent Poznań, MKS Przemysław Poznań, Canarinhos Skórzewo, KA 4 ResPect Krobia, Warta Pyzdry, Korona Zakrzewo, Lotnik Poznań, Lechia Kostrzyn, Szkoła Futbolu Luboń, LPFA Swarzędz, Piast Łubowo, AP Reissa, Koziołek Poznań , Kotwica Kórnik, Antonio Jarocin, Jarota Jarocin, Victoria Września, SP Waldemara Przysiuda Września, Szkółka FOX Września i wiele , wiele innych.
Nasze zespoły dzielnie reprezentowały klub oraz miasto. Od trenerów i rodziców zespołów przyjezdnych słychać było same pozytywne opinie na temat organizacji turniejów. Ogromna rolę w sprawnym przeprowadzeniu turniejów odegrali rodzice naszych piłkarzy i piłkarek, którzy podczas każdego turnieju organizowali słodkie przekąski dla uczestników turniejów POLONIA CUP a także pomagali w sprawach organizacyjnych . Większość klubów i trenerów już zapowiedziała że chętnie wróci w przyszłym roku do Środy Wielkopolskiej.
W imieniu uczestników turniejów oraz ich rodziców kierujemy słowo „Dziękujemy” dla Burmistrza Środy Wielkopolskiej Piotra Mielocha oraz dla Pana Zbigniewa Gumieniaka, właściciela firmy KARCHER CENTER KT-24 za pomoc finansową w organizacji turniejów .
Do zobaczenia za rok, podczas turniejów POLONIA CUP 2020 !!!
Najnowsze aktualności
-
09.01.2023
Trójmecz orlików (2012)
W sobotę zawodnicy grupy drugiej orlików starszych (rocznik 2012) udali się do Poznania na trójmecz z UKS Salezjanie Poznań i Meblorzem Swarzędz. Dwumecze rozgrywane w systemie każdy z każdym zostały rozegrane na nietypowym boisku z bandami.
-
09.01.2023
Pierwsze gry orlików (2013)
Zespół orlików młodszych (rocznik 2013) rozpoczął piłkarski rok 2023 od gier kontrolnych i gry wewnętrznej. Chłopcy najpierw dwukrotnie rywalizowali z żakami starszymi (rocznik 2014), a następnie grali między sobą, kończąc grę konkursem rzutów karnych.
-
09.01.2023
Porażka w pierwszym sparingu (2010)
W niedzielę na boisku w Topoli zespół młodzików starszych Polonii Środa Wielkopolska podejmował AP Reissa Poznań, który ubiegły sezon zakończył na 2. miejscu w Lidze Wojewódzkiej. Goście okazali się lepsi, wygrywając spotkanie 11:3.
-
04.01.2023
Co czeka Polonię w styczniu
Ku końcowi zbliża się zimowa przerwa świąteczna naszych piłkarzy. Już niebawem nasi piłkarze spotkają się na pierwszych zajęciach treningowych w nowym roku. My dziś przedstawiamy kluczowe daty dla drużyny Pawła Juszczyka i Marcina Duchały w nadchodzących tygodniach.
-
03.01.2023
Świetne wyniki Polonii w mediach społecznościowych
Miniony rok przyniósł szerokie zainteresowanie działalnością Polonii w mediach społecznościowych. Nasze profile czy to na Facebooku czy na Instagramie, a także na You Tubie i Twitterze cieszyły się sporą popularnością. Nasi kibice chętnie śledzili naszą działalność właśnie poprzez media społecznościowe. Chętnie oglądaliście nasze materiały wideo, transmisje na żywo czy braliście udział w konkursach.
-
03.01.2023
Ron Wheels srebrnym partnerem Polonii Środa
Z początkiem roku mamy ogromną przyjemność ogłosić nową współpracę. RON Wheels został srebrnym partnerem KS Polonia Środa Wielkopolska.
-
30.12.2022
Życzenia noworoczne 2023
Kończy się rok 2022, a wielkimi krokami zbliża się rok 2023.
-
28.12.2022
Terminarz Ligi Wojewódzkiej młodzików starszych (2010)
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarz I ligi wojewódzkiej młodzików starszych (rocznik 2010). Drużyna prowadzona przez Łukasza Żeglenia i Radosława Piotrowskiego będzie beniaminkiem rozgrywek i trafiła do grupy północnej. Rozgrywki wystartują 25 marca i potrwają do 25 czerwca.
Poloniści zainaugurują sezon meczem z Poznańską Trzynastką na własnym boisku, a tydzień później udadzą się do Gniezna na pojedynek z Mieszkiem.


























































