25.06.2021
Udane zakończenie sezonuW ostatnim meczu ligowym sezonu 2020/21 piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku KP Starogard Gdański. Dla obu zespołów był to już mecz tylko o prestiż i o zakończenie sezonu zwycięstwem gdyż bez względu na wynik ich pozycja w tabeli nie mogła ulec zmianie.
Od samego początku to Polonia Środa ruszyła do ataków i starała się przejąć kontrolę nad spotkaniem. Jednak przez długi czas ataki średzkiego zespołu kończyły się na dobrze zorganizowanej defensywie rywali. W 25 minucie Paweł Mandrysz wpadł z piłką w pole karne rywali i został tam sfaulowany. Sędzia podyktował rzut karny dla Polonii. Do piłki podszedł Krzysztof Biegański ale jego intencje wyczuł bramkarz rywali który zdołał sparować uderzenie zawodnika Polonii na rzut rożny. W 42 minucie po faulu w środka pola zakotłowało się na boisku a najbardziej krewki w tej sytuacji Arkadiusz Korpalski został przez sędziego ukarany czerwoną kartkę i od tego momentu rywale musieli radzić sobie w dziesiątkę. Jednak do końca pierwszej połowy nie udało się naszemu zespołowi tej przewagi wykorzystać i na przerwę oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.
Po zmianie stron Polonia Środa jeszcze mocniej zaatakowała. Poloniści co chwilą nękali defensywę gości ze Starogardu Gdańskiego ale przez długi czas utrzymywał się bezbramkowy remis. Swoje okazje miał między innymi Bartosz Bartkowiak ale jego uderzenia z rzutów wolnych dwukrotnie bronił bramkarz rywali. Aż nadeszła 81 minuta. Z boku boiska piłkę w pole karne rywali dośrodkował Bartosz Bartkowiak a tam strzałem głową do bramki rywali skierował Piotr Skrobosińki. Kropkę nad i poloniści postawili w 90 minucie spotkania kiedy to do bramki rywali trafił Szymon Zgarda. Ostatecznie Polonia pokonała KP Starogard Gdański 2:0 (0:0) i udanie zakończyła sezon ligowy 2020/21.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Garstkiewicz – Wujec, Skrobosiński, Henriquez, Zgarda (89` Sobkowiak), Borucki, Brychlik (89` Janoś), Bartkowiak, Mandrysz (29` Szynka), Biegański (80` Ceglewski), Kozłowski.
KP Starogard wystąpił w składzie: Kotłowski – Moskiewicz, Wiśniewski (69` Bohm), Kowlaczyk (82` Górski), Wesołowski, Powszuk, Warcholak, Sosnowski, Mrozik (57` Armatowski), Korpalski, Kowlaczyk (46` Wohlert).
Bramki: Skrobosiński (81`), Zgarda (89`)
Żółte kartki: Biegański, Skrobosiński, Henriquez – Sosnowski, Mrozik, Wohlert
Czerwone kartki: Korpalski (42`)
Najnowsze aktualności
-
04.12.2023
Gra kontrolna z APR Poznań (2014)
W sobotę na boisku hokejowym w Środzie Wielkopolskiej zespół orlików młodszych (rocznik 2014) rozegrał mecz kontrolny z rówieśnikami z Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań.
-
28.11.2023
Sparing w poznańską Wartą (2013)
W niedzielę w ramach gry kontrolnej zespół Polonii 2013 II rozegrał mecz z silnym zespołem Warty Poznań 2014.
-
27.11.2023
Gry żaków ze Stellą Luboń (2015)
W sobotę rano obie grupy rocznika 2015 miały przyjemność rozegrać gry kontrolne na orliku w Luboniu z miejscową Stellą. Najpierw grupa czerwona podejmowała drużynę przeciwną złożoną z zawodników rocznika 2015, natomiast grupa biała zagrała z rocznikiem 2014.
-
27.11.2023
Z UKS-em w zimowej aurze (2014)
W sobotę zespół orlików młodszych (2014) rozegrał na boisku orlikowym w Środzie Wielkopolskiej mecz kontrolny z UKS-em Śrem.
-
27.11.2023
Sparing z Koziołkiem (2012)
W sobotni poranek zespół młodzików młodszych (2012) zmierzył się z w sparingowym meczu z Koziołkiem Poznań. W czasie spotkania zawodnicy realizowali zadania dotyczące atakowania, a wszystkie założenia zostały wykonane w bardzo dobrym stopniu.
-
27.11.2023
Przygotowania do MMP w toku (Dziewczyny)
Zespół juniorek w ramach przygotowań do II fazy eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu rozegrał mecz kontrolny ze Spartą Miejska Górka.
-
27.11.2023
Sparingowa porażka z Canarinhos (2011)
Choć rozgrywki ligowe w rundzie jesiennej już się zakończyły to zespoły akademii dalej trenują. Młodzicy starsi w sobotę na boisku w Topoli rozegrali mecz sparingowy z Canarinhos Skórzewo. W 80-minutowym pojedynku Poloniści przegrali z przyjezdnymi 0:5.
-
25.11.2023
Trzy punkty zostają w Środzie Wlkp.
Na zakończenie zmagań ligowych w 2023 roku piłkarze Polonii Środa Wielkopolska podejmowali na własnym boisku Gedanię Gdańsk. Do tej pory w spotkaniach obu zespołów zawsze górą był średzki zespół.




























































