25.06.2021
Udane zakończenie sezonuW ostatnim meczu ligowym sezonu 2020/21 piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku KP Starogard Gdański. Dla obu zespołów był to już mecz tylko o prestiż i o zakończenie sezonu zwycięstwem gdyż bez względu na wynik ich pozycja w tabeli nie mogła ulec zmianie.
Od samego początku to Polonia Środa ruszyła do ataków i starała się przejąć kontrolę nad spotkaniem. Jednak przez długi czas ataki średzkiego zespołu kończyły się na dobrze zorganizowanej defensywie rywali. W 25 minucie Paweł Mandrysz wpadł z piłką w pole karne rywali i został tam sfaulowany. Sędzia podyktował rzut karny dla Polonii. Do piłki podszedł Krzysztof Biegański ale jego intencje wyczuł bramkarz rywali który zdołał sparować uderzenie zawodnika Polonii na rzut rożny. W 42 minucie po faulu w środka pola zakotłowało się na boisku a najbardziej krewki w tej sytuacji Arkadiusz Korpalski został przez sędziego ukarany czerwoną kartkę i od tego momentu rywale musieli radzić sobie w dziesiątkę. Jednak do końca pierwszej połowy nie udało się naszemu zespołowi tej przewagi wykorzystać i na przerwę oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.
Po zmianie stron Polonia Środa jeszcze mocniej zaatakowała. Poloniści co chwilą nękali defensywę gości ze Starogardu Gdańskiego ale przez długi czas utrzymywał się bezbramkowy remis. Swoje okazje miał między innymi Bartosz Bartkowiak ale jego uderzenia z rzutów wolnych dwukrotnie bronił bramkarz rywali. Aż nadeszła 81 minuta. Z boku boiska piłkę w pole karne rywali dośrodkował Bartosz Bartkowiak a tam strzałem głową do bramki rywali skierował Piotr Skrobosińki. Kropkę nad i poloniści postawili w 90 minucie spotkania kiedy to do bramki rywali trafił Szymon Zgarda. Ostatecznie Polonia pokonała KP Starogard Gdański 2:0 (0:0) i udanie zakończyła sezon ligowy 2020/21.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Garstkiewicz – Wujec, Skrobosiński, Henriquez, Zgarda (89` Sobkowiak), Borucki, Brychlik (89` Janoś), Bartkowiak, Mandrysz (29` Szynka), Biegański (80` Ceglewski), Kozłowski.
KP Starogard wystąpił w składzie: Kotłowski – Moskiewicz, Wiśniewski (69` Bohm), Kowlaczyk (82` Górski), Wesołowski, Powszuk, Warcholak, Sosnowski, Mrozik (57` Armatowski), Korpalski, Kowlaczyk (46` Wohlert).
Bramki: Skrobosiński (81`), Zgarda (89`)
Żółte kartki: Biegański, Skrobosiński, Henriquez – Sosnowski, Mrozik, Wohlert
Czerwone kartki: Korpalski (42`)
Najnowsze aktualności
-
20.12.2023
Polonia 2012 II: Podsumowanie jesieni 2023
Runda jesienna sezonu 2023/24 była wyjątkowa dla zawodników grupy II rocznika 2012 z powodu przejścia z piłki 7-osobowej na 9-osobową, które stawia przed zawodnikami wiele nowych wyzwań. Mimo krótkiego okresu przejściowego Poloniści spisali się na medal i ostatecznie z dorobkiem 28 punktów zajęli 2. miejsce w II lidze okręgowej. Królem strzelców drużyny został Gabriel Banaszak, który pokonywał bramkarzy rywali 14 razy.
-
20.12.2023
Polonia 2013 II: Podsumowanie jesieni 2023
Zespół Polonii 2013 II prowadzony przez Macieja Sikorskiego i Macieja Bartkowiaka rywalizował w rozgrywkach turniejowych Wielkopolskiego ZPN. Ponadto zespół rozegrał wiele gier kontrolnych, a także brał udział w programie Poznaj Polskę Na Sportowo, dzięki któremu obejrzał na żywo trzy mecze.
-
20.12.2023
Sparing na zakończenie roku (2010)
Ostatni sparing grupy drugiej trampkarzy młodszych w tym roku odbył się w minioną sobotę. Polonia Środa Wielkopolska prowadzona przez trenera Patryka Słomczyńskiego gościła na własnym boisku drużynę Avii Kamionki. Mecz odbył się na boisku hokejowym ze względu na brak możliwości rozegrania go na boisku z naturalną nawierzchnią. U zawodników obu drużyn było widać rozluźnienie po zakończonym sezonie ligowym i spotkanie zakończyło się hokejowym zwycięstwem gości 7:4.
-
19.12.2023
Polonia 2014: Podsumowanie jesieni 2023
Zespół orlików młodszych Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2014) jesienią prowadzony był przez dwie trenerki - Weronikę Rychlewską oraz Karolinę Puzdrakiewicz. Zespół brał udział w turniejowych rozgrywkach ligowych Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Zgłoszone do ligi były dwa zespoły, aby każdy zawodnik miał możliwość rywalizacji. W grudniu z zespołu odeszła trener Karolina Puzdrakiewicz, a zastąpił ją Łukasz Kaczałka.
-
19.12.2023
Polonia 2015: Podsumowanie jesieni 2023
Zespół żaków z rocznika 2015 w rundzie jesiennej prowadzony był przez duet trenerów będący mieszanką młodości (Adrian Wojtysiak) i doświadczenia (Paweł Hoffmann). Praktycznie każdy weekend obie grupy miały zapewnione grane. Jeśli nie odbywały się akurat turnieje ligowe Wielkopolskiego ZPN to trenerzy organizowali gry kontrolne lub zapisywali swoje grupy do udziału w turniejach piłkarskich.
-
19.12.2023
Polonia 2016 oraz 2017/2018: Podsumowanie jesieni 2023
Zespoły żaków i skrzatów prowadzone przez trenerów Marcina Sporakowskiego oraz Mikołaja Tarczyńskiego w rundzie jesiennej sezonu 2023/2024 brały udział w rozgrywkach ligowych prowadzonych przez Wielkopolski ZPN w formie turniejowej bez wyników.
-
18.12.2023
Gry żaków z Orlikiem Mosina (2015)
W sobotni poranek obie grupy Polonii 2015 (biała oraz czerwona) podejmowały rówieśników z Mosiny - przeciwnikami byli chłopacy z klubu UKS Orlik Mosina.
-
18.12.2023
Sparing Polonii z Wartą Poznań (2011)
W sobotę zespół młodzików starszych Polonii (rocznik 2011) udał się na wyjazdowy mecz sparingowy z Wartą Poznań 2012. Poloniści, którzy szczególnie dobrze spisywali się w pierwszej połowie, ostatecznie przegrali 0:6 (0:2).



























































