25.06.2021
Udane zakończenie sezonuW ostatnim meczu ligowym sezonu 2020/21 piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku KP Starogard Gdański. Dla obu zespołów był to już mecz tylko o prestiż i o zakończenie sezonu zwycięstwem gdyż bez względu na wynik ich pozycja w tabeli nie mogła ulec zmianie.
Od samego początku to Polonia Środa ruszyła do ataków i starała się przejąć kontrolę nad spotkaniem. Jednak przez długi czas ataki średzkiego zespołu kończyły się na dobrze zorganizowanej defensywie rywali. W 25 minucie Paweł Mandrysz wpadł z piłką w pole karne rywali i został tam sfaulowany. Sędzia podyktował rzut karny dla Polonii. Do piłki podszedł Krzysztof Biegański ale jego intencje wyczuł bramkarz rywali który zdołał sparować uderzenie zawodnika Polonii na rzut rożny. W 42 minucie po faulu w środka pola zakotłowało się na boisku a najbardziej krewki w tej sytuacji Arkadiusz Korpalski został przez sędziego ukarany czerwoną kartkę i od tego momentu rywale musieli radzić sobie w dziesiątkę. Jednak do końca pierwszej połowy nie udało się naszemu zespołowi tej przewagi wykorzystać i na przerwę oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.
Po zmianie stron Polonia Środa jeszcze mocniej zaatakowała. Poloniści co chwilą nękali defensywę gości ze Starogardu Gdańskiego ale przez długi czas utrzymywał się bezbramkowy remis. Swoje okazje miał między innymi Bartosz Bartkowiak ale jego uderzenia z rzutów wolnych dwukrotnie bronił bramkarz rywali. Aż nadeszła 81 minuta. Z boku boiska piłkę w pole karne rywali dośrodkował Bartosz Bartkowiak a tam strzałem głową do bramki rywali skierował Piotr Skrobosińki. Kropkę nad i poloniści postawili w 90 minucie spotkania kiedy to do bramki rywali trafił Szymon Zgarda. Ostatecznie Polonia pokonała KP Starogard Gdański 2:0 (0:0) i udanie zakończyła sezon ligowy 2020/21.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Garstkiewicz – Wujec, Skrobosiński, Henriquez, Zgarda (89` Sobkowiak), Borucki, Brychlik (89` Janoś), Bartkowiak, Mandrysz (29` Szynka), Biegański (80` Ceglewski), Kozłowski.
KP Starogard wystąpił w składzie: Kotłowski – Moskiewicz, Wiśniewski (69` Bohm), Kowlaczyk (82` Górski), Wesołowski, Powszuk, Warcholak, Sosnowski, Mrozik (57` Armatowski), Korpalski, Kowlaczyk (46` Wohlert).
Bramki: Skrobosiński (81`), Zgarda (89`)
Żółte kartki: Biegański, Skrobosiński, Henriquez – Sosnowski, Mrozik, Wohlert
Czerwone kartki: Korpalski (42`)
Najnowsze aktualności
-
14.01.2024
Polonia Cup: AP Reissa i Warta Poznań najlepsze w niedzielę (2014)
Reprezentacja AP Reissa III Poznań oraz Warta Poznań okazały się najlepsze w turniejach Polonia Cup 2024 dla rocznika 2014, które rozegrane zostały w niedzielę w średzkiej hali Kobra Arena. Warto dodać, że w sesji porannej zespół Polonii zajął trzecie miejsce.
-
13.01.2024
Polonia Cup: Zjednoczeni Września wygrywają pierwszy turniej (2013)
W sobotę odbył się pierwszy halowy turniej piłkarskie z cyklu Polonia Cup 2024. Najlepszym zespołem okazali się Zjednoczeni Września, którzy w finale po serii rzutów karnych wygrali z Polonią Środa Wielkopolska! Trzecie i czwarte miejsce przypadły drużynom Lecha Poznań 2014.
-
10.01.2024
Piłkarze Polonii Środa po badaniach
Początek roku to zawsze czas różnego rodzaju testów i badań. Od sprawdzenia szybkości i mocy piłkarze Polonii Środa rozpoczęli kolejny dzień przygotowań do rundy wiosennej, który zakończą meczem kontrolnym z Polonią Leszno.
-
10.01.2024
Nie żyje Tadeusz Staśkowiak
Zmarł średzianin, człowiek który jak nikt znał i pielęgnował historię średzkiego sportu. Autor wielu publikacji sportowych dzięki którym pamięć o wielu wydarzeniach trwa do dziś, wieloletni sekretarz naszej Polonii, autor książki Historia Średzkiego Sportu, historyk Polonii Środa Wielkopolska – Tadeusz Staśkowiak.
-
08.01.2024
Polonia 2009 w finałach MMP w futsalu!
Zespół Polonii Środa Wielkopolska 2009 w rozegranym wczoraj turnieju eliminacyjnym Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 15 w futsalu w Lesznie wywalczył awans do turnieju finałowego! Nasz zespół zajął drugie miejsce za plecami Orła Jelcz-Laskowice.
-
02.01.2024
Nowa współpraca z PROMETPLAST!
Mamy przyjemność ogłosić, że dołączył do nas nowy partner – firma PROMETPLAST specjalizująca się w produkcji płyt warstwowych, obróbkach blacharskich, a także dostarczaniu kompleksowych rozwiązań do budowy food trucków i pawilonów handlowych.
-
02.01.2024
RON Wheels przedłuża współpracę z Polonią
Wspaniała wiadomość: RON Wheels przedłuża współpracę sponsorską z Polonią na kolejny rok! Firma pozostaje srebrnym partnerem Klubu. RON to producent podzespołów rowerowych z fabryką w Środzie Wielkopolskiej dostarczający swoje produkty do najodleglejszych zakątków świata. Oprócz wsparcia drużyny seniorskiej firma angażuje się także w działania skierowane do kibiców naszego Klubu. RON był sponsorem jednego z konkursów organizowanych w przerwie meczów III ligi, które Polonia kieruje do osób odwiedzających stadion przy ulicy Sportowej.
-
23.12.2023
Polonia 2013 I: Podsumowanie jesieni 2023
Zespół orlików starszych (rocznik 2013) był bardzo zapracowany w rundzie jesiennej. Podopieczni trenera Radosława Falgiera oraz Kamila Drzewieckiego zostali zgłoszeni nie tylko do rozgrywek turniejowych Wielkopolskiego ZPN, ale też do ligo w kategorii młodzik D2, w której rywalizowali z zawodnikami starszymi od siebie o rok. Poloniści spisali się bardzo dobrze, kończąc rozgrywki I ligi okręgowej na trzecim miejscu.



























































