OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

25.06.2021

Udane zakończenie sezonu

W ostatnim meczu ligowym sezonu 2020/21 piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku KP Starogard Gdański. Dla obu zespołów był to już mecz  tylko o prestiż i o zakończenie sezonu zwycięstwem gdyż bez względu na wynik ich pozycja w tabeli nie mogła ulec zmianie.

Od samego początku to Polonia Środa ruszyła do ataków i starała się przejąć kontrolę nad spotkaniem. Jednak przez długi czas ataki średzkiego zespołu kończyły się na dobrze zorganizowanej defensywie rywali. W 25 minucie Paweł Mandrysz wpadł z piłką w pole karne rywali i został tam sfaulowany. Sędzia podyktował rzut karny dla Polonii. Do piłki podszedł Krzysztof Biegański ale jego intencje wyczuł bramkarz rywali który zdołał sparować uderzenie zawodnika Polonii na rzut rożny. W 42 minucie po faulu w środka pola zakotłowało się na boisku a najbardziej krewki w tej sytuacji Arkadiusz Korpalski został przez sędziego ukarany czerwoną kartkę i od tego momentu rywale musieli radzić sobie w dziesiątkę. Jednak do końca pierwszej połowy nie udało się naszemu zespołowi tej przewagi wykorzystać i na przerwę oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron Polonia Środa jeszcze mocniej zaatakowała.  Poloniści co chwilą nękali defensywę gości ze Starogardu Gdańskiego ale przez długi czas utrzymywał się bezbramkowy remis. Swoje okazje miał między innymi Bartosz Bartkowiak ale jego uderzenia z rzutów wolnych dwukrotnie bronił bramkarz rywali. Aż nadeszła 81 minuta. Z boku boiska piłkę w pole karne rywali dośrodkował Bartosz Bartkowiak a tam strzałem głową do bramki rywali skierował Piotr Skrobosińki. Kropkę nad i poloniści postawili w 90 minucie spotkania kiedy to do bramki rywali trafił Szymon Zgarda. Ostatecznie Polonia pokonała KP Starogard Gdański 2:0 (0:0) i udanie zakończyła sezon ligowy 2020/21.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Garstkiewicz – Wujec, Skrobosiński, Henriquez, Zgarda (89` Sobkowiak), Borucki, Brychlik (89` Janoś), Bartkowiak, Mandrysz (29` Szynka), Biegański (80` Ceglewski), Kozłowski.

KP Starogard wystąpił w składzie: Kotłowski – Moskiewicz, Wiśniewski (69` Bohm), Kowlaczyk (82` Górski), Wesołowski, Powszuk, Warcholak, Sosnowski, Mrozik (57` Armatowski), Korpalski, Kowlaczyk (46` Wohlert).

Bramki: Skrobosiński (81`), Zgarda (89`)

Żółte kartki: Biegański, Skrobosiński, Henriquez – Sosnowski, Mrozik, Wohlert

Czerwone kartki: Korpalski (42`)

Najnowsze aktualności

  • 31.01.2024

    Sparingowa wygrana w Śremie (2010)

    W niedzielę drugi zespół trampkarzy młodszych rozegrał kolejny mecz sparingowy w ramach przygotowań do udziału I lidze okręgowej. Poloniści na wyjeździe pokonali 5:4 UKS Śrem, a hat tricka ustrzelił Adam Poloszyk. Po jednej bramce dołożyli Dawid Buczma oraz Franciszek Leżała.

  • 31.01.2024

    Orlicy zagrali z dziewczynami (2013)

    W sobotę w ramach gry kontrolnej orlicy starsi (rocznik 2013 II) zmierzyli się z zespołem dziewczyn.

  • 30.01.2024

    MMP U-15 w futsalu: Polonia na miejscach 5-8!

    Polonia Środa Wielkopolska zajęła 5.-8. miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 15 w futsalu! To ogromny sukces naszych młodych zawodników, którzy znaleźli się wśród ośmiu najlepszych drużyn futsalowych w Polsce! Od początku turnieju Poloniści spisywali się świetnie, a braku awansu do półfinału zdecydowały rzuty karne. Warto też dodać, że Filip Staszak zajął drugie miejsce w klasyfikacji strzelców. Gratulacje!

  • 30.01.2024

    Gry żaków i skrzatów z Mieszkiem (2016)

    W sobotnie popołudnie zespoły żaków 2016 oraz skrzatów 2017 rozegrały mecze kontrolne z Mieszkiem Gniezno. Spotkania rozgrywane były na orliku pod balonem w Gnieźnie.

  • 30.01.2024

    Sparingowe zwycięstwo w Śremie (2012)

    W niedzielę zespół Polonii Środa 2012 II udał się do Śremu, gdzie rozegrał mecz kontrolny z miejscowym UKS-em. Podopieczni Kornela Ladrowskiego byli tego dnia wyjątkowo skuteczni i zaaplikowali rywalom dziewięć bramek! Do siatki trafiali Gabriel Banaszak (2), Nikodem Mazurczak (2), Franciszek Batycki, Timur Tsarenko, Kiril Bezsmertnyj, Mikołaj Biskup oraz Jakub Jacków.

  • 29.01.2024

    Trzy bramki od Ślęzy

    W kolejnym meczu towarzyskim rozegranym tej zimy piłkarze Polonii Środa mierzyli się we Wrocławiu z innym trzecioligowcem – Ślęzą.

  • 29.01.2024

    Sparingowe zwycięstwo z Liderem (2011)

    W niedzielnie południe mecz sparingowy z Liderem Swarzędz zagrali młodzicy Polonii 2011. Zespół Kamila Kudły i Łukasza Żeglenia po wyrównanym spotkaniu wygrał 3:2, a o zwycięstwie przesądził hat trick skompletowany przez Oskara Różewicza.

  • 29.01.2024

    Sparingowo z Amicusem (Dziewczyny)

    W sobotę w hali SP2 zespół juniorek Polonii rozegrał sparing z Amicusem Mórka w ramach przygotowań do zbliżających się Mistrzostw Wielkopolski U-16 oraz III etapu eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 w futsalu.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.