OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

25.06.2021

Udane zakończenie sezonu

W ostatnim meczu ligowym sezonu 2020/21 piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku KP Starogard Gdański. Dla obu zespołów był to już mecz  tylko o prestiż i o zakończenie sezonu zwycięstwem gdyż bez względu na wynik ich pozycja w tabeli nie mogła ulec zmianie.

Od samego początku to Polonia Środa ruszyła do ataków i starała się przejąć kontrolę nad spotkaniem. Jednak przez długi czas ataki średzkiego zespołu kończyły się na dobrze zorganizowanej defensywie rywali. W 25 minucie Paweł Mandrysz wpadł z piłką w pole karne rywali i został tam sfaulowany. Sędzia podyktował rzut karny dla Polonii. Do piłki podszedł Krzysztof Biegański ale jego intencje wyczuł bramkarz rywali który zdołał sparować uderzenie zawodnika Polonii na rzut rożny. W 42 minucie po faulu w środka pola zakotłowało się na boisku a najbardziej krewki w tej sytuacji Arkadiusz Korpalski został przez sędziego ukarany czerwoną kartkę i od tego momentu rywale musieli radzić sobie w dziesiątkę. Jednak do końca pierwszej połowy nie udało się naszemu zespołowi tej przewagi wykorzystać i na przerwę oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron Polonia Środa jeszcze mocniej zaatakowała.  Poloniści co chwilą nękali defensywę gości ze Starogardu Gdańskiego ale przez długi czas utrzymywał się bezbramkowy remis. Swoje okazje miał między innymi Bartosz Bartkowiak ale jego uderzenia z rzutów wolnych dwukrotnie bronił bramkarz rywali. Aż nadeszła 81 minuta. Z boku boiska piłkę w pole karne rywali dośrodkował Bartosz Bartkowiak a tam strzałem głową do bramki rywali skierował Piotr Skrobosińki. Kropkę nad i poloniści postawili w 90 minucie spotkania kiedy to do bramki rywali trafił Szymon Zgarda. Ostatecznie Polonia pokonała KP Starogard Gdański 2:0 (0:0) i udanie zakończyła sezon ligowy 2020/21.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Garstkiewicz – Wujec, Skrobosiński, Henriquez, Zgarda (89` Sobkowiak), Borucki, Brychlik (89` Janoś), Bartkowiak, Mandrysz (29` Szynka), Biegański (80` Ceglewski), Kozłowski.

KP Starogard wystąpił w składzie: Kotłowski – Moskiewicz, Wiśniewski (69` Bohm), Kowlaczyk (82` Górski), Wesołowski, Powszuk, Warcholak, Sosnowski, Mrozik (57` Armatowski), Korpalski, Kowlaczyk (46` Wohlert).

Bramki: Skrobosiński (81`), Zgarda (89`)

Żółte kartki: Biegański, Skrobosiński, Henriquez – Sosnowski, Mrozik, Wohlert

Czerwone kartki: Korpalski (42`)

Najnowsze aktualności

  • 13.02.2024

    Żacy grali z Orlikiem Poznań (2015)

    W sobotni poranek obie grupy żaków Polonii (rocznik 2015) zmierzyły się z rówieśnikami reprezentującymi Orlik Poznań.

  • 13.02.2024

    Żacy sparowali w Kamionkach (2014)

    W sobotę zespół orlików młodszych udał się do Kamionek, aby rozegrać mecz kontrolny z miejscową Avią.

  • 13.02.2024

    Orlicy grali z Orlikiem (2013)

    W sobotę w ramach gry kontrolnej zespół Polonii Środa 2013 II zagrał z Orlikiem Miłosław na orliku przy ulicy Lipowej.

  • 13.02.2024

    Sparingowe zwycięstwo z Lechem 2010 (2009)

    W sobotę przygotowujący się do rozgrywek ligi profesjonalnej zespół trampkarzy starszych (rocznik 2009) rozegrał mecz z Lechem Poznań 2010. Poloniści od początku przejęli inicjatywę i skutecznie punktowali rywali. Do przerwy trzy bramki strzelił Antoni Staszak, a w drugiej połowie nasza drużyna dołożyła jeszcze sześć trafień.

  • 12.02.2024

    Zwycięstwo młodzików z Kłosem (2012)

    W sobotnie południe Polonia 2012 II rozegrała mecz sparingowy z Kłosem Zaniemyśl. Poloniści od początku stwarzali więcej sytuacji i prowadzili już trzema bramkami, ale w końcówce spotkania goście zmniejszyli straty.

  • 12.02.2024

    Grad goli w Śremie (2011)

    W niedzielę zespół młodzików Polonii (rocznik 2011) rozegrał w Śremie mecz kontrolny z miejscową Wartą. Spotkanie zostało rozegrane na mniejszym boisku pod balonem, co zagwarantowało wiele bramek.

  • 12.02.2024

    Dobre spotkanie z Odrą

    W ostatnim przed obozem meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa Wielkopolska zmierzyli się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Lesznie z innym trzecioligowcem – Odrą Bytom Odrzański.

  • 12.02.2024

    Czwarte miejsce w ostatniej fazie eliminacji (Juniorki)

    W niedzielę zespół juniorek Polonii Środa Wielkopolska był gospodarzem turnieju ostatniej trzeciej fazy eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 kobiet w futsalu. Turniej rozgrywany był w hali widowiskowo-sportowej w Zaniemyślu. Polonistki mimo dobrej gry zdołały wywalczyć jeden punkt, który dał podopiecznym Kamila Kudły i Weroniki Rychlewskiej czwarte miejsce. Awans do turnieju finałowego wywalczyły Unia 1 Opole/UKKS Katowice oraz Ślęza Wrocław.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.