19.09.2016
Udana inauguracja w III lidze kobietUdany początek „Polonii” II Środa na inaugurację rozgrywek o mistrzostwo III ligi kobiet!
Dziewczyny do meczu przystąpiły bardzo skoncentrowane i chciały jak najlepiej zainaugurować start w III lidze kobiet. Ponadto była to bardzo dobra okazja do zaprezentowania swoich umiejętności na tle ogranej na III ligowych boiskach Polonii Poznań. Zawodniczki realizowały konsekwentnie plan nakreślony przez trenera. Zagrały bardzo konsekwentnie i twardo nie pozwalając przeciwniczkom na rozwinięcie skrzydeł jednocześnie nękając obronę długimi piłkami na szybką Sandrę Cichoń. Dobrze dysponowana tego dnia Sandra była nieustanny zagrożeniem dla drużyny z Poznania. W środku pola dziewczyny nie pozwalały na rozgrywanie piłki, skutecznie zneutralizował i rozbijały akcję przeciwniczek. Dziewczyny zagrały bardzo dobre zawody i z optymizmem można się przygotowywać do kolejnego meczu. W 20 minucie meczu po dobrym wrzuceniu piłki przez Annę Nowicką w pole karne najsprytniejsza okazała się Sandra Cichoń i wpakowała piłkę do siatki. W pierwszej połowie to właśnie stałe fragmenty sprawiały najwięcej kłopotów przeciwniczką z Poznania.
Do drugiej połowy „Polonia ”Środa przystąpiła także mocno skoncentrowana. Od samego początku nasze panie przypuściły „szturm” na bramkę gospodyń, nie zapominając jednak o zabezpieczeniu własnej bramki! Plan był prosty zdobyć drugą bramkę i uspokoić grę!
Niestety co się nie udało polonistkom ze Środy nie udało się polonistkom z Poznania. Moment dekoncentracji i w 70 minucie za sprawą Nadii Cieślak wynik 1-1. Bramka zdobyta przez przeciwniczki podziałała na Średzianki bardzo motywująco i zawodniczki ruszyły do ataku strzał Anny Nowickiej z 25 metra wylądował na poprzeczce przeciwniczek, indywidualna akcja Sandry Cichoń obroniona przez bramkarkę. W 75 minucie po faulu na zawodniczce ze Środy w okolicach 35 metra na strzał na bramkę zdecydowała się Wośkowiak ku zdziwieniu licznie zgromadzonych kibiców piłka wylądowała w siatce gości. Dziewczyny nie pozwoliły sobie już wyrwać 3 punków i do końca meczu kontrolowały grę. Obrona zagrała także dobry mecz pomimo straconego gola, a zawodniczki w (Muszyńska, Purgał, Wośkowia, Kęczkowska, Zamkotowicz) były pewne w swoich poczynaniach do ostatniego gwizdka sędziego.
Cieszy zaangażowanie i gra do ostatniej minuty, twarda walka nieustępliwość zawodniczek, a także komunikacja między formacjami pomimo że to dopiero pierwszy mecz w takim zestawieniu.
Trenerzy podkreślają bardzo dobrą grę wszystkich naszych zawodniczek, poczynając od bramkarki, a na zawodniczkach rezerwowych kończąc! Każda dziewczyna dała z siebie dzisiaj maksimum zarówno zawodniczki ,,podstawowe” i te wchodzące z ławki rezerwowych mają swój udział w zdobyciu 3 punktów na inaugurację III ligii kobiet.
Polonia grała w składzie: Adrianna Raś, Agnieszka Muszyńska, Magdalena Wośkowiak, Monika Purgał, Weronika Kęczkowska- (41` Aurelia Zamkotowicz), Anna Nowicka, Marta Tomaszewska- (41` Alicja Krzykos), Angelika Miłoszyk-(80` Ewalina Roszyk), Monika Forszpaniak-(68` Natalia Świtalska), Alicja Oczkowska-(55` Kinga Waszak), Sandra Cichoń.
Najnowsze aktualności
-
28.08.2014
Przyjdź na mecz i wygraj z nami!
Dla wszystkich sympatyków Polonii Środa którzy przyjdą i zakupią bilet na sobotnie spotkanie czwartej kolejki III ligii grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej pomiędzy naszą Polonią Środa, a Włocłavią Włocławek po raz kolejny przygotowaliśmy nie lada niespodziankę.
-
27.08.2014
Oldboje i rezerwy poznali rywali w PP
We wtorek i środę rozegrana zostanie druga runda Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Zagrają w niej dwie drużyny naszego klubu - oldboje i rezerwy.
-
26.08.2014
Żaki kontra orliki
W miesiącu sierpniu zespół żaków starszych wznowił treningi po wakacyjnej przerwie na boiskach orlik. Frekwencja na treningach nie jest jeszcze zadowalająca co jest spowodowane wyjazdami młodych adeptów na wakacje.
-
26.08.2014
Do Środy przyjeżdża Włocłavia
W najbliższy weekend odbędą się spotkania 4 kolejki III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej. Do Środy Wlkp. przyjeżdża Włocłavia Włocławek. Dla polonistów po porażce w Ostrowie Wlkp., będzie to kolejny mecz z serii tych których nie powinni przegrać aby zachować kontakt ze środkiem tabeli.
-
26.08.2014
Badania lekarskie dla zawodników
Przypominamy wszystkim zawodnikom o obowiązkowych badaniach lekarskich, które odbywać będą się według poniżej ustalonego harmonogramu. Prosimy trenerów o dopilnowanie swoich podopiecznych. Bez ważnych badań nie będzie można uczestniczyć w rozgrywkach ligowych.
-
25.08.2014
Cz. Owczarek: Czeka nas dużo pracy
Po meczu z Ostrovią opiekun Polonistów Czesław Owczarek nie krył swego niezadowolenia. Oto co powiedział o samym meczu i sposobach aby zespół zaczął lepiej grać.
-
25.08.2014
I. Jurga: Musimy się wziąć za siebie
Po przegranym meczu z Ostrovią o jego ocenę i komentarz do gry polonistów poprosiliśmy zawodnika naszego Klubu Igora Jurgę. Oto co powiedział i jak ocenia grę swoją i kolegów.
-
25.08.2014
P. Konstanciak: Polonia to solidny zespół
Zapraszamy do lektury krótkiego wywiadu z trenerem Ostrovii Piotrem Konstanciakiem przeprowadzonego tuż po meczu ligowym naszego zespołu z Ostrovią.
























































