OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

22.03.2025

Tym razem derby dla Polonii

Tym razem w sobotę domowe spotkanie rozgrywał zespół Polonii Środa, a podopieczni Macieja Rozmarynowskiego w derbach Wielkopolski podejmowali rywala zza miedzy Unię Swarzędz. Dla polonistów po pechowej porażce z Sokołem Kleczew mecz ten był doskonałą okazją do powrócenia na zwycięską ścieżkę.

Od samego początku obie ekipy podeszły do tego spotkania z dużym respektem do rywala. Mało było klarownych sytuacji czy to pod jedną czy pod drugą bramką a kibice licznie przybyli tego popołudnia na Nowy Stadion Średzki długo czekali na pierwszy poważniejszy sygnał do ataku. Ten dali gracze Unii w 18 minucie. Po zamieszaniu w polu karnym średzkiego zespołu na bramkę uderza Szymon Kołodziej, piłka odbija się od słupka a dobitka Michała Niedźwiedzkiego wpada już do bramki. Gol nie został jednak uznany bo w momencie uderzenia Kołodzieja Niedźwiedzki był na pozycji spalonej. Ale ta sytuacja podziałała mobilizująco na średzką ekipę. W 31 minucie Bartosz Bartkowiak piętą zagrywa piłkę do Jędrzeja Kujawy a ten wpada w pole karne i fantastycznym strzałem wyprowadza średzką ekipę na prowadzenie. Prowadzenie którego poloniści nie oddali już do końca pierwszej części spotkania.

Po zmianie stron na murawie dominował już jeden zespół i był to zespół Polonii Środa. podopieczni Macieja Rozmarynowskiego kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i sami groźnie atakowali. W 64 minucie Mikołaj Stangel zagrał prostopadłą piłkę do Michała Walczaka ten wpadł z nią w pole karne i mimo asysty obrońców Unii posłał obok zaskoczonego Adama Stachowiaka. Było już 2:0 dla Polonii Środa. Ale poloniści wcale nie zamierzali spoczywać na laurach. Swoje sytuacje mieli Oscar Romero i Klaudiusz Milachowski ale tym razem piłka nie wpadła do bramki rywali. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry poloniści „dobili” rywala. Aleksander Kluczyński idealnie zagrał w pola karne do Bartosza Bartkowiaka a ten ze stoickim spokojem posłał piłkę do siatki rywali. W końcówce spotkania Unia dwukrotnie zagroziła bramce Polonii Środa po dośrodkowaniach Krzysztofa Biegańskiego którego wejście zdecydowanie ożywiło poczynania ofensywne zespołu ze Swarzędza ale za każdym razem na posterunku był Przemysław Frąckowiak. Ostatecznie Polonia pokonuję Unię 3:0 (1:0) i dopisuje do swojego dorobku kolejny komplet punktów.

Polonia Środa Wlkp. wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Hyl (63` Budych), Nawrocki, Pieńczak, Walczak (72`Milachowski) , Stangel (83` Kluczyński), Szczypek, Bartkowiak, Kujawa (72` Konieczny), Kołtański, Drame (72` Romero).

Unia Swarzędz wystąpiła w składzie: Stachowiak – Freilich (69` Ciołak), Dejewski, Chromiński (69` Biegański), Goździk, Tonder, Theus (46` Michalak), Grobelny, Kołodziej, Vinicius (55` Szelągowski), Niedźwiedzki.

Żółte kartki: Kujawa, Hyl – Dejewski, Grobelny

Bramki: Kujawa (31`), Walczak (65`), Bartkowiak (88`)

Widzów: 624 osoby

Najnowsze aktualności

  • 18.10.2021

    Trzy punkty w starciu z Górnikiem (2002/03)

    W ostatnim meczu w roku 2021 w roli gospodarza juniorzy starsi Polonii Środa podejmowali zespół Górnika Konin.

  • 18.10.2021

    Piłkarski weekend żaków starszych (2013)

    W sobotę, 16 października zawodnicy Polonii Środa z rocznika 2013 rozegrali towarzyski turniej "Postaw na zdrowie" organizowany przez Akademia Piłkarska Oborniki. W turnieju wzięły udział zespoły AP Oborniki I i II, Warta Poznań, AS Czempiń, AP Reissa Poznań, Lech Poznań i Red Box Suchy Las.

  • 18.10.2021

    Zwycięstwo w Kleczewie (2005)

    W sobotę o godzinie 11:00 zespół juniorów młodszych Polonii Środa mierzył się na wyjeździe z zespołem Sokoła.

  • 18.10.2021

    Dziewięć bramek trampkarzy (2008)

    W sobotę 16 października na boiskach Centrum Treningowego Polonii Środa kolejne spotkanie ligowe rozegrali trampkarze młodsi Polonii Środa a ich rywalem był zespół Stelli Luboń.

  • 18.10.2021

    Zwycięstwo z Orkanem

    W niedzielę 17.10.2021 o godz. 14.00 na boisku w Środzie Wlkp.  drużyna rezerw Polonii Środy rozegrała spotkaniu w klasie okręgowej z zespołem Orkan Jarosławiec. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii Środa 3-1. Wszystkie trzy bramki dla Polonii strzelił Jędrzej Drame.

  • 16.10.2021

    Bez punktów w Kleczewie

    W meczu trzynastej kolejki III ligi grupy 2 piłkarze Polonii Środa mierzyli się w Kleczewie z miejscowym Sokołem.

  • 12.10.2021

    Czas na kolejne derby

    Po spotkaniu derbowym z Jarotą Jarocin piłkarzy Polonii Środa czekają kolejne derby Wielkopolski. tym razem rywalem naszego zespołu będzie inny trzecioligowiec z naszego województwa Sokół Kleczew. Spotkania między oboma zespołami od samego początku ich historii były zawsze pełne emocji i trzymały w napięciu do samego końca.

  • 12.10.2021

    Pięć bramek z Kaliszem (2005)

    Kolejnym przeciwnikiem juniorów młodszych Polonii Środa był  KKS Kalisz. Zespół silny fizycznie i trenujący na co dzień w SMS a więc na pewno groźny rywal.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.