22.03.2025
Tym razem derby dla PoloniiTym razem w sobotę domowe spotkanie rozgrywał zespół Polonii Środa, a podopieczni Macieja Rozmarynowskiego w derbach Wielkopolski podejmowali rywala zza miedzy Unię Swarzędz. Dla polonistów po pechowej porażce z Sokołem Kleczew mecz ten był doskonałą okazją do powrócenia na zwycięską ścieżkę.
Od samego początku obie ekipy podeszły do tego spotkania z dużym respektem do rywala. Mało było klarownych sytuacji czy to pod jedną czy pod drugą bramką a kibice licznie przybyli tego popołudnia na Nowy Stadion Średzki długo czekali na pierwszy poważniejszy sygnał do ataku. Ten dali gracze Unii w 18 minucie. Po zamieszaniu w polu karnym średzkiego zespołu na bramkę uderza Szymon Kołodziej, piłka odbija się od słupka a dobitka Michała Niedźwiedzkiego wpada już do bramki. Gol nie został jednak uznany bo w momencie uderzenia Kołodzieja Niedźwiedzki był na pozycji spalonej. Ale ta sytuacja podziałała mobilizująco na średzką ekipę. W 31 minucie Bartosz Bartkowiak piętą zagrywa piłkę do Jędrzeja Kujawy a ten wpada w pole karne i fantastycznym strzałem wyprowadza średzką ekipę na prowadzenie. Prowadzenie którego poloniści nie oddali już do końca pierwszej części spotkania.
Po zmianie stron na murawie dominował już jeden zespół i był to zespół Polonii Środa. podopieczni Macieja Rozmarynowskiego kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i sami groźnie atakowali. W 64 minucie Mikołaj Stangel zagrał prostopadłą piłkę do Michała Walczaka ten wpadł z nią w pole karne i mimo asysty obrońców Unii posłał obok zaskoczonego Adama Stachowiaka. Było już 2:0 dla Polonii Środa. Ale poloniści wcale nie zamierzali spoczywać na laurach. Swoje sytuacje mieli Oscar Romero i Klaudiusz Milachowski ale tym razem piłka nie wpadła do bramki rywali. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry poloniści „dobili” rywala. Aleksander Kluczyński idealnie zagrał w pola karne do Bartosza Bartkowiaka a ten ze stoickim spokojem posłał piłkę do siatki rywali. W końcówce spotkania Unia dwukrotnie zagroziła bramce Polonii Środa po dośrodkowaniach Krzysztofa Biegańskiego którego wejście zdecydowanie ożywiło poczynania ofensywne zespołu ze Swarzędza ale za każdym razem na posterunku był Przemysław Frąckowiak. Ostatecznie Polonia pokonuję Unię 3:0 (1:0) i dopisuje do swojego dorobku kolejny komplet punktów.
Polonia Środa Wlkp. wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Hyl (63` Budych), Nawrocki, Pieńczak, Walczak (72`Milachowski) , Stangel (83` Kluczyński), Szczypek, Bartkowiak, Kujawa (72` Konieczny), Kołtański, Drame (72` Romero).
Unia Swarzędz wystąpiła w składzie: Stachowiak – Freilich (69` Ciołak), Dejewski, Chromiński (69` Biegański), Goździk, Tonder, Theus (46` Michalak), Grobelny, Kołodziej, Vinicius (55` Szelągowski), Niedźwiedzki.
Żółte kartki: Kujawa, Hyl – Dejewski, Grobelny
Bramki: Kujawa (31`), Walczak (65`), Bartkowiak (88`)
Widzów: 624 osoby
Najnowsze aktualności
-
18.03.2022
Rezerwy Polonii kontra rezerwy Jaroty
Do bardzo ciekawego spotkania dojdzie w niedzielę 20 marca na płycie głównej Stadionu Średzkiego. O godzinie 14:00 drugi zespół Polonii Środa który na co dzień występuję w klasie okręgowej zmierzy się z drugim zespołem Jaroty Jarocin.
-
14.03.2022
Porażka w Lesznie (2005)
12 marca o godzinie 11:00 w Lesznie doszł odo pojedynku dwóch Polonii – tej z Leszna i tej ze Środy Wielkopolskiej.
-
14.03.2022
Dwa mecze orlików (2012)
W sobotnie przedpołudnie Poloniści z rocznika 2012 rozegrali dwa mecze kontrolne. Był to pierwszy kontakt Polonistów z naturalną nawierzchnia po przerwie zimowej.
-
14.03.2022
Gra kontrolna z Ostrovią (2010)
W sobotnie przedpołudnie, młodzicy młodsi Polonii Środa rozegrali mecz sparingowy z Ostrovią Ostrów.
-
14.03.2022
Gry towarzyskie żaków (2013)
W sobotę zawodnicy Polonii Środa z rocznika 2013 wykorzystali piękne, słoneczne przedpołudnie na rozegranie meczów. Młodzi piłkarze z gr. 1 zmierzyli się z rówieśnikami z LPFA Łubowo, natomiast kilka minut po zakończeniu spotkania, na boisko wybiegli zawodnicy gr. 2 rozgrywając grę wewnętrzną.
-
14.03.2022
Remis ze Szturmem Junikowo
W niedzielę 13.03.2022 o godz. 13.00 na boisku w Trzemesznie drużyna rezerw Polonii Środy rozegrała spotkanie towarzyskie z zespołem Szturmu Junikowo. Mecz zakończył się remisem 1-1. Bramkę dla Polonii strzelił Mateusz Rosiak.
-
14.03.2022
Remis w Częstochowie
W niedzielne popołudnie o godzinie 15.30 zespół kobiet Polonii Środa mierzył się na wyjeździe ze Skrą Częstochowa. Przed meczem sztab szkoleniowy polonistek wiedział, że czeka nas bardzo trudne zadanie. Już w ubiegłej rundzie było bardzo ciężko o trzy punkty a nasz zespół grał przecież na własnym boisku. Ostatecznie, po trudnym meczu w Środzie Wielkopolskiej zwyciężyliśmy 3:2.
-
08.03.2022
Gala Jedenastka Dziesięciolecia Polonii Środa
W poniedziałek w sali bankietowej Hotelu Almarco dobyła się gala Plebiscytu Jedenastka Dziesięciolecia KS Polonia Środa w III lidze. Podczas gali swoje nagrody odebrali zwycięzcy zimowego plebiscytu naszego klubu na jedenastkę dziesięciolecia występów Polonii Środa w III lidze. Była też okazja powspominać poprzednie sezony naszego klubu zarówno na trzecioligowym jak i pucharowym szczeblu.

















































































































