22.03.2025
Tym razem derby dla PoloniiTym razem w sobotę domowe spotkanie rozgrywał zespół Polonii Środa, a podopieczni Macieja Rozmarynowskiego w derbach Wielkopolski podejmowali rywala zza miedzy Unię Swarzędz. Dla polonistów po pechowej porażce z Sokołem Kleczew mecz ten był doskonałą okazją do powrócenia na zwycięską ścieżkę.
Od samego początku obie ekipy podeszły do tego spotkania z dużym respektem do rywala. Mało było klarownych sytuacji czy to pod jedną czy pod drugą bramką a kibice licznie przybyli tego popołudnia na Nowy Stadion Średzki długo czekali na pierwszy poważniejszy sygnał do ataku. Ten dali gracze Unii w 18 minucie. Po zamieszaniu w polu karnym średzkiego zespołu na bramkę uderza Szymon Kołodziej, piłka odbija się od słupka a dobitka Michała Niedźwiedzkiego wpada już do bramki. Gol nie został jednak uznany bo w momencie uderzenia Kołodzieja Niedźwiedzki był na pozycji spalonej. Ale ta sytuacja podziałała mobilizująco na średzką ekipę. W 31 minucie Bartosz Bartkowiak piętą zagrywa piłkę do Jędrzeja Kujawy a ten wpada w pole karne i fantastycznym strzałem wyprowadza średzką ekipę na prowadzenie. Prowadzenie którego poloniści nie oddali już do końca pierwszej części spotkania.
Po zmianie stron na murawie dominował już jeden zespół i był to zespół Polonii Środa. podopieczni Macieja Rozmarynowskiego kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i sami groźnie atakowali. W 64 minucie Mikołaj Stangel zagrał prostopadłą piłkę do Michała Walczaka ten wpadł z nią w pole karne i mimo asysty obrońców Unii posłał obok zaskoczonego Adama Stachowiaka. Było już 2:0 dla Polonii Środa. Ale poloniści wcale nie zamierzali spoczywać na laurach. Swoje sytuacje mieli Oscar Romero i Klaudiusz Milachowski ale tym razem piłka nie wpadła do bramki rywali. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry poloniści „dobili” rywala. Aleksander Kluczyński idealnie zagrał w pola karne do Bartosza Bartkowiaka a ten ze stoickim spokojem posłał piłkę do siatki rywali. W końcówce spotkania Unia dwukrotnie zagroziła bramce Polonii Środa po dośrodkowaniach Krzysztofa Biegańskiego którego wejście zdecydowanie ożywiło poczynania ofensywne zespołu ze Swarzędza ale za każdym razem na posterunku był Przemysław Frąckowiak. Ostatecznie Polonia pokonuję Unię 3:0 (1:0) i dopisuje do swojego dorobku kolejny komplet punktów.
Polonia Środa Wlkp. wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Hyl (63` Budych), Nawrocki, Pieńczak, Walczak (72`Milachowski) , Stangel (83` Kluczyński), Szczypek, Bartkowiak, Kujawa (72` Konieczny), Kołtański, Drame (72` Romero).
Unia Swarzędz wystąpiła w składzie: Stachowiak – Freilich (69` Ciołak), Dejewski, Chromiński (69` Biegański), Goździk, Tonder, Theus (46` Michalak), Grobelny, Kołodziej, Vinicius (55` Szelągowski), Niedźwiedzki.
Żółte kartki: Kujawa, Hyl – Dejewski, Grobelny
Bramki: Kujawa (31`), Walczak (65`), Bartkowiak (88`)
Widzów: 624 osoby
Najnowsze aktualności
-
28.03.2022
Ligowe porażki młodzików (2010)
W sobotnie południe zespół młodzików młodszych prowadzony przez Kamila Kudłę przegrał 0:3 (0:1) z Mieszkiem Gniezno w pierwszym meczu rundy wiosennej. W niedzielę natomiast drugi zespół pod okiem Łukasza Żeglenia przegrał 1:2 (1:0) z AKF Poznań w spotkaniu II ligi okręgowej.
-
28.03.2022
Udana inauguracja juniorów (2006)
W sobotę na boisku CTP 1 rozgrywki ligi wojewódzkiej zainaugurował zespół juniorów B2. Podopieczni trenerów Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka wygrali 2:1 (0:0) z SKS Poznańska 13 Poznań.
-
28.03.2022
Podział punktów w Zaniemyślu
W drugiej kolejce rundy rewanżowej rezerwy Polonii zmierzyły się na wyjeździe z liderem grupy – Kłosem Zaniemyśl. Już to zapowiadało mnóstwo emocji, a dodatkowego smaczku dodawał fakt, że w drużynie gospodarzy wystąpiło wielu byłych zawodników Polonii z bogatą III – ligową przeszłością.
-
28.03.2022
Wyniki ligowe akademii (26-27 marca)
W weekend 26-27 marca zespoły akademii Polonii Środa Wielkopolska brały udział w meczach ligowych i turniejach pod egidą Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W ligach wojewódzkich Poloniści odnieści trzy zwycięstwa, raz padł remis, a dwukrotnie lepsi byli rywale.
-
28.03.2022
Skrzaty grały towarzysko (2014-2016)
W niedzielny poranek zespoły skrzatów rozegrały dwie wewnętrzne gry kontrolne na boisku Centrum Treningowego Polonii. Trenerzy motywowali zawodników do podejmowania jak największej liczby prób dryblingów. Młodzi piłkarze byli bardzo aktywni, strzelali mnóstwo bramek i czerpali ogromną radość z gry na świeżym powietrzu.
-
26.03.2022
Dwie bramki Giełdy
W sobotę 26 marca piłkarze Polonii Środa w ramach 21 kolejki III ligi podejmowali na własnym stadionie Bałtyk Koszalin.
-
25.03.2022
Plan gier akademii (25-27 marca)
Prezentujemy harmonogram gier zespołów akademii KS Polonia Środa Wielkopolska na weekend 25-27 marca 2022 roku. Zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny do kibicowania młodym Polonistom.
-
24.03.2022
Podsumowanie turnieju Polonia Cup (2009)
W niedzielę odbył się turniej Polonia Cup 2022 dla zawodników z rocznika 2009. Jego zwycięzcami zostali Klub Piłkarski Piła w sesji porannej, a także Akademia Orlika Miłosław w sesji popołudniowej.

















































































































