31.10.2015
Twierdza Środa Wlkp. zdobytaPierwszy raz w tym sezonie poloniści musieli zejść pokonani z własnego boiska. Dokonał tego zespół Pelikana Niechanowo który wygrał w Środzie Wlkp. 0:2 (0:1).
Spotkanie to rozpoczęło się bardzo niefortunnie dla graczy średzkiej Polonii. Goście z Niechanowa pierwszą bramkę zdobyli już w pierwszej minucie meczu. Z boku boiska piłkę zagrywał Przemysław Otuszewski, a sprytnym strzałem z około 5 metrów popisał się Łukasz Zagdański i Adrian Lis po raz pierwszy musiał wyjąć piłkę z własnej bramki. Polonia nie załamała się jednak i próbowała doprowadzić do wyrównania. W 15 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damiana Buczmy zakotłowało się w polu karnym Pelikana. Do odbitej piłki dopada Dawid Lisek ale jego strzał z około 7 metrów trafia tylko w poprzeczkę bramki rywali. Dwie minuty później ponownie piłkę w narożniku boiska ustawił sobie Damian Buczma. Tym razem nasz zawodnik próbował bezpośrednim strzałem zaskoczyć bramkarza Pelikana ale ten był czujny i zdołał wyłapać piłkę. Pelikan w pierwszej części gry praktycznie ograniczał się do wyprowadzania kontrataków które skutecznie rozbijane były przez średzką defensywę. W końcówce pierwszej połowy Polonia jeszcze mogła doprowadzić do wyrównania ale najpierw po dośrodkowaniach Damiana Buczmy z rzutów rożnych (nasz zespół wykonywał ich trzy pod rząd) górą była defensywa Pelikana, a strzał Krzysztofa Bartoszaka z 45 minuty z około 18 metrów minął słupek bramki rywali. Do przerwy więc nasz zespół przegrywał 0:1.
W przerwie meczu w Polonii nastąpiła jedna zmiana. Boisko opuścił Michał Stańczyk a w jego miejsce na placu gry zameldował się Łukasz Przybyłek. Oba zespoły toczyły sporo pojedynków w środkowej strefie boiska a sytuacji bramkowych było niewiele. W 65 minucie po jednym ze starć po średzką bramką doszło do spięcia pomiędzy zawodnikiem Pelikana Marcinem Trojanowskim a Radkiem Barabaszem po którym zawodnik gości upadł na murawę a sędzia pokazał naszemu zawodnikowi czerwoną kartkę. Od tego momentu Polonia musiała radzić sobie w dziesiątkę. Mimo to nasz zespół próbował odmienić losy tego spotkania. W 69 minucie z rzutu wolnego z około 30 metrów uderzał Krzysztof Bartoszak ale jego strzał bez większych problemów łapie bramkarz Pelikana. W 78 minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Tomasz Bzdęga ale jego strzał z bliska na nasze szczęście był niecelny. W odpowiedzi w 81 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damiana Buczmy po raz kolejny zakotłowało się w polu karnym Pelikana ale po raz kolejny obronną ręką wyszli goście którzy i tą sytuację wyjaśnili. Cztery minuty później to Pelikan wykonywał rzut rożny. Piłkę dośrodkowywał Krzysztof Wolkiewicz a pięknym strzałem głową w bramce Polonii umieścił ją Tomasz Bzdęga. Pelikan prowadził w tym momencie 0:2 i losy tego spotkania praktycznie były przesądzone. W samej końcówce poloniści mogli jeszcze strzelić kontaktową bramkę ale ponownie górą byli obrońcy Pelikana którzy tym razem niemal z linii bramkowej wybijali piłkę. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Pierwsza porażka Polonii w tym sezonie na własnym boisku stała się faktem.
Polonia Środa wystąpił w składzie: Lis – Buczma, Borucki, Barabasz, Fontowicz, Lisek, Jurga, Giczela (82` Górzyński), Stańczyk (46` Ł. Przybyłek), Pawlak, Bartoszak (89` Kujawa).
Pelikan Niechanowo wystąpi w składzie: Borowczak – Garstka, Maksymiv, Bzdęga (89` Radomski), Zagdański (60` Retlewski), Roszak (83` Budzyń), Figaszewski, Wolkiewicz, Otuszewski, Steinke, Trojanowski (68` Drzewiecki).
Najnowsze aktualności
-
11.07.2022
Kevin Chinedu Durueke zawodnikiem Polonii!
Kevin Chinedu Durueke został nowym zawodnikiem Polonii Środa Wielkopolska. 19-letni ukraiński skrzydłowy, który występował ostatnio w zespole juniorów Warty Poznań, podpisałem ze średzkim klubem dwuletni kontrakt.
-
11.07.2022
Rezerwy poznały rywali w klasie okręgowej
Zespół rezerw Polonii Środa Wielkopolska otarł się o awans do V ligi, ale po porażce w barażach z Wielkopolską Komorniki będzie nadal występował w rozgrywkach klasy okręgowej. W sezonie 2022/2023 drużynę poprowadzi duet trenerów Leszek Maźwa - Marek Bugajski.
-
11.07.2022
Akademia: Kadra trenerska na sezon 2022/2023
Zarząd KS Polonia Środa Wielkopolska zatwierdził skład sztabu szkoleniowego akademii proponowany przez Dyrektora Akademii - Wojciecha Gąsiorowskiego i po rozmowach z trenerami podpisano umowy ze szkoleniowcami na sezon 2022/2023.
-
09.07.2022
40 – lecie Phytopharmu
W piątek 8 lipca piłkarze Polonii Środa zagrali towarzyskie spotkanie w Klęce a ich rywalem był miejscowy Phytopharm który obchodził czterdziestolecie powstania. Spotkanie było doskonałą okazją do powspominania wspólnych bojów ligowych obu zespołów.
-
07.07.2022
Polonia zagra na 40-leciu Phytopharmu
W najblizszy piątek 8 lipca pierwszy zespół Polonii Środa Wielkopolska zagra w meczu jublileuszowym z okazji 40-lecia zaprzyjaźnionego klubu Phytopharm Klęka. Na godzinę 17:00 gospodarze zaplanowali krótką uroczystość, natomiast o godzinie 18:00 rozpocznie się mecz Polonistów z B-klasowym zespołem.
-
06.07.2022
Poloniści rozpoczęli przygotowania
W poniedziałek 4 lipca zespół seniorów rozpoczął przygotowania do sezonu 2022/2023. Zawodnicy w poniedziałek odbyli trening wprowadzający, natomiast we wtorek przeszli szereg badań, które pozwolą odpowiednio zaplanować okres przygotowawczy dla piłkarzy.
-
29.06.2022
Żaki zakończyły sezon (2014)
W sobotę 25 czerwca trenerzy zespołu żaków Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2014) zorganizowali swoim zawodnikom mały turniej drużyn dwuosobowych. Na wyróżnienie zasługują najlepszy zawodnik turnieju - Gustaw Plewiński oraz król strzelców - Wojtek Włodarczyk.
-
28.06.2022
Plan letnich sparingów Polonii Środa
Piłkarze Polonii Środa są na zasłużonych urlopach ale nie oznacza to że sztab szkoleniowy naszego zespołu nie myśli już o nadchodzącym nowym sezonie. W minionym tygodniu poznaliśmy datę rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu oraz został ustalony plan letnich gier towarzyskich.
























































