31.10.2015
Twierdza Środa Wlkp. zdobytaPierwszy raz w tym sezonie poloniści musieli zejść pokonani z własnego boiska. Dokonał tego zespół Pelikana Niechanowo który wygrał w Środzie Wlkp. 0:2 (0:1).
Spotkanie to rozpoczęło się bardzo niefortunnie dla graczy średzkiej Polonii. Goście z Niechanowa pierwszą bramkę zdobyli już w pierwszej minucie meczu. Z boku boiska piłkę zagrywał Przemysław Otuszewski, a sprytnym strzałem z około 5 metrów popisał się Łukasz Zagdański i Adrian Lis po raz pierwszy musiał wyjąć piłkę z własnej bramki. Polonia nie załamała się jednak i próbowała doprowadzić do wyrównania. W 15 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damiana Buczmy zakotłowało się w polu karnym Pelikana. Do odbitej piłki dopada Dawid Lisek ale jego strzał z około 7 metrów trafia tylko w poprzeczkę bramki rywali. Dwie minuty później ponownie piłkę w narożniku boiska ustawił sobie Damian Buczma. Tym razem nasz zawodnik próbował bezpośrednim strzałem zaskoczyć bramkarza Pelikana ale ten był czujny i zdołał wyłapać piłkę. Pelikan w pierwszej części gry praktycznie ograniczał się do wyprowadzania kontrataków które skutecznie rozbijane były przez średzką defensywę. W końcówce pierwszej połowy Polonia jeszcze mogła doprowadzić do wyrównania ale najpierw po dośrodkowaniach Damiana Buczmy z rzutów rożnych (nasz zespół wykonywał ich trzy pod rząd) górą była defensywa Pelikana, a strzał Krzysztofa Bartoszaka z 45 minuty z około 18 metrów minął słupek bramki rywali. Do przerwy więc nasz zespół przegrywał 0:1.
W przerwie meczu w Polonii nastąpiła jedna zmiana. Boisko opuścił Michał Stańczyk a w jego miejsce na placu gry zameldował się Łukasz Przybyłek. Oba zespoły toczyły sporo pojedynków w środkowej strefie boiska a sytuacji bramkowych było niewiele. W 65 minucie po jednym ze starć po średzką bramką doszło do spięcia pomiędzy zawodnikiem Pelikana Marcinem Trojanowskim a Radkiem Barabaszem po którym zawodnik gości upadł na murawę a sędzia pokazał naszemu zawodnikowi czerwoną kartkę. Od tego momentu Polonia musiała radzić sobie w dziesiątkę. Mimo to nasz zespół próbował odmienić losy tego spotkania. W 69 minucie z rzutu wolnego z około 30 metrów uderzał Krzysztof Bartoszak ale jego strzał bez większych problemów łapie bramkarz Pelikana. W 78 minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Tomasz Bzdęga ale jego strzał z bliska na nasze szczęście był niecelny. W odpowiedzi w 81 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damiana Buczmy po raz kolejny zakotłowało się w polu karnym Pelikana ale po raz kolejny obronną ręką wyszli goście którzy i tą sytuację wyjaśnili. Cztery minuty później to Pelikan wykonywał rzut rożny. Piłkę dośrodkowywał Krzysztof Wolkiewicz a pięknym strzałem głową w bramce Polonii umieścił ją Tomasz Bzdęga. Pelikan prowadził w tym momencie 0:2 i losy tego spotkania praktycznie były przesądzone. W samej końcówce poloniści mogli jeszcze strzelić kontaktową bramkę ale ponownie górą byli obrońcy Pelikana którzy tym razem niemal z linii bramkowej wybijali piłkę. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Pierwsza porażka Polonii w tym sezonie na własnym boisku stała się faktem.
Polonia Środa wystąpił w składzie: Lis – Buczma, Borucki, Barabasz, Fontowicz, Lisek, Jurga, Giczela (82` Górzyński), Stańczyk (46` Ł. Przybyłek), Pawlak, Bartoszak (89` Kujawa).
Pelikan Niechanowo wystąpi w składzie: Borowczak – Garstka, Maksymiv, Bzdęga (89` Radomski), Zagdański (60` Retlewski), Roszak (83` Budzyń), Figaszewski, Wolkiewicz, Otuszewski, Steinke, Trojanowski (68` Drzewiecki).
Najnowsze aktualności
-
31.10.2022
Pierwszy punkt juniorek! (2008)
W meczu ostatniej kolejki ligi juniorek Polonia Środa Wielkopolska sprawiła niespodziankę, remisując na wyjeździe 3:3 z AZS UAM Poznań. Polonistki do przerwy przegrywały 1:2, a krótko po przerwie stracił trzecią bramkę. Mimo to walczyły dalej i szybko zdobyły gola kontaktowego, a pięć minut przed końcem meczu doprowadziły do wyrównania!
-
31.10.2022
Remis z Trzemesznem (2011)
W meczu 11. kolejki I Ligi Okręgowej młodzików młodszych Polonia II Środa Wielkopolska zremisowała na boisku CTP 1 z MKS-em Trzemeszno 1:1 (0:0). Gola na wagę punktu dla podopiecznych Kamila Kudły strzelił Jan Marciniak.
-
31.10.2022
Ważne zwycięstwo z UKS Śrem (2010)
W meczu 11. kolejki I Ligi Okręgowej młodzików starszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała aż 5:1 lidera tabeli - UKS Śrem. Po tym spotkaniu nasz zespół traci do rywala trzy punkty, ale ma jeszcze do rozegrania jeden mecz zaległy. Ponadto średzka drużyna ma lepszy bilans meczów bezpośrednich. Kwestia awansu do Ligi Wojewódzkiej pozostaje więc jedynie w nogach naszych piłkarzy!
Drugi zespół w hitowym starciu uległ 1:3 Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, a trzecia drużyna takim samym wynikiem przegrała z liderem III Ligi Okręgowej - Victorią Września.
-
31.10.2022
Polonia w Lidze Wojewódzkiej! (2009)
W meczu na szczycie tabeli I Ligi Okręgowej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała aż 6:1 (5:0) wicelidera rozgrywek - Avię Kamionki. Tym zwycięstwem podopieczni Miłosza Twardowskiego i Marcina Parusa zapewnili sobie awans do Ligi Wojewódzkiej!
Drugi zespół przegrał z wiceliderem III Ligi Okręgowej - Concordią Murowana Goślina - 3:5 (1:3). Porażka w takim stosunku pozwoliła jednak Polonii zapewnić sobie zwycięstwo w rozgrywkach dzięki lepszemu bilansowi w bezpośrednich meczach!
-
31.10.2022
Zwycięstwo z Ostrovią (2008)
W spotkaniu przedostatniej 13. kolejki I Ligi Wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska po trudnym pojedynku wygrała 3:0 (1:0) z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski.
-
31.10.2022
Porażka juniorów z Ostrovią (2006)
W meczu 12. kolejki I Ligi Wojewódzkiej juniorzy młodsi Polonii Środa Wielkopolska przegrali 2:4 (1:2) z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. W kolejnym spotkaniu rywalem średzkiej drużyny będzie wicelider rozgrywek - Jarota Jarocin.
-
31.10.2022
Staszkówka pokonana
W niedzielę punktualnie w południe rozpoczął się mecz z UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna. Wiedziałyśmy, że czeka nas bardzo trudne zadanie, bo bilans meczów rozegranych z rywalkami na ich terenie nie był dla nas korzystny.
-
31.10.2022
Jeden punkt rezerw
W sobotę 29 października drugi zespół Polonii Środa podejmował na własnym boisku Orkan Chorzemin.




























































