03.06.2015
Turniejowy Dzień Dziecka SkrzatówW sobotę 30 maja na terenie Centrum Treningowego KS Polonia z okazji Dnia Dziecka odbył się mini turniej dla najmłodszych czyli piłkarskich skrzatów . Wynik turnieju był sprawą drugorzędną, liczyła się dobra zabawa, ale nie zabrakło emocji jak i ze strony zawodników i oczywiście ze strony rodziców którzy głośno dopingowali swoje dzieci.
Trener polonistów Maciej Bartkowiak podzielił swoją drużynę na trzy zespoły a w turnieju wzięły jeszcze udział : Kowica Kórnk, a także drużyna z Mosiny, która podzielona była na dwa zespoły.
Rywalizacja toczyła się na dwóch boiskach równocześnie, a mecze były rozgrywane w systemie każdy z każdym. Młodzi poloniści spisałi się znakomicie na 15 rozegranych meczy wygrali 9, jeden zremisowali i zaliczyłi pięć porażek- to jest bilans trzech drużyn polonistów.
Średzkie skrzaty w ostatnim czasie grają reguarnie co tydzień w letnich turniejach czteroosobowych i można zauważyć że z tygodnia na tydzeń gra naszych najmłodszych piłkarzy wyglada coraz lepiej zwłaszcza jeśli chodzi o poruszanie się i ustawienie na placu gry. Tymi turniejami Skrzaty KS Polonia przygotowują się do ligowych rozgrywek, które rozpoczną się we wrzesniu tego roku.
W sobotnim turnieju w barwach Polonii wystapili:
Kacper Grzeskowiak ,Bartosz Hypki , Kamil Orbat , Marcin Ratajczak , Damian I Patryk Rauhut, Bartłomiej I Franciszek Wiczyńscy, Adam Rozmiarek, Maksymilian Fert, Leon Matuszek, Jasiu Sobczyński , Marcel Bernard, Patryk Karczewski , Piotr Kaminski , Jakub Orlich , Hubert Kujawa, Jakub Pawlaczyk .
Tymczasem w najbliższą sobotę poloniści udają się do Śremu na silnie obsadzony turniej z okazji Dni Miasta Śrem.
Najnowsze aktualności
-
25.05.2023
Ważne zwycięstwo w zaległym meczu (2010)
W zaległym spotkaniu 1. kolejki I ligi wojewódzkiej młodzików starszych zespół Polonii Środa Wielkopolska wygrał na swoim boisku 3:1 (1:1) z Poznańską 13 Poznań. Goście jako pierwsi objęli prowadzenie, ale przed przerwą wyrównał Łukasz Miszkiewicz. W drugiej połowie do siatki rywali trafiali Antoni Łukaszewski oraz Kamil Jankowiak.
-
25.05.2023
Niedzielny pojedynek z Błękitnymi
W niedzielę 28 maja ponownie na własnym stadionie kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Polonii Środa. Będzie to druga z rzędu domowa potyczka naszego zespołu, a rywalem tym razem będzie zespół Błękitnych Stargard. Ostatnie spotkania pomiędzy oboma ekipami dostarczają kibicom sporą ilość emocji więc zapowiada się ciekawy pojedynek.
-
24.05.2023
Podział punktów z Cartusią
Po tygodniowej przerwie spowodowanej wycofaniem się z rozgrywek Unii Janikowo do gry wrócili piłkarze Polonii Środa. W meczu rozgrywanym na Stadionie Średzkim poloniści podejmowali na własnym boisku Cartusię Kartuzy. W tym meczu średzki zespół musiał sobie radzić bez Piotra Skrobosińskiego i Piotra Wujca którzy pauzowali za nadmiar żółtych kartek.
-
25.05.2023
CLJ U-15: O trzy punkty z FASE (2008)
W sobotę mecz przedostatniej już kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 rozegra zespół trampkarzy starszych Polonii Środa Wielkopolska. Nasz zespół zmierzy się na wyjeździe z FASE Szczecin. Początek spotkania o godzinie 14:00.
-
24.05.2023
7. miejsce w SBG Cup (2012)
W miniony weekend zespół orlików starszych (rocznik 2012) prowadzony przez trenerów Bartosza Bejmę i Miłosza Chojnackiego wziął udział w trzydniowym, mocno obsadzonym turnieju piłkarskim SBG Cup w Jarocinie. Nasza drużyna ostatecznie zajęła siódme miejsce wśród osiemnastu zespołów.
-
24.05.2023
Ligowa niedziela skrzatów (2016)
W niedzielny poranek drużyny skrzatów starszych i młodszych rozegrały kolejny turniej w ramach rozgrywek ligowych Wielkopolskiego ZPN. Najbardziej zaangażowani zawodnicy zostali podzieleni na dwa zespoły i pomimo upału wspaniale dawali sobie radę na boisku, zdobywając ogromną ilość bramek, przeprowadzając efektowne akcje i odważnie grając w obronie!
-
24.05.2023
Kolejny turniej ligowy żaków (2015)
W sobotę 20 maja grupa czerwona wybrała się na turniej Wielkopolskiego ZPN do Jarocina. Mecze były bardzo wyrównane, pełne zaangażowania, walki i akcji zakończonych pięknymi golami. W niedziele natomiast grupa biała była gospodarzem starcia z Wartą Śrem.
-
23.05.2023
Gra kontrolna i turniej ligowy żaków (2014)
W sobotę 20 maja zawodnicy z rocznika 2014 rozegrali grę kontrolną z zespołem Kłosa Zaniemyśl, a także wzięli udział w turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN, który odbył się w Jarocinie.



























































