03.06.2015
Turniejowy Dzień Dziecka SkrzatówW sobotę 30 maja na terenie Centrum Treningowego KS Polonia z okazji Dnia Dziecka odbył się mini turniej dla najmłodszych czyli piłkarskich skrzatów . Wynik turnieju był sprawą drugorzędną, liczyła się dobra zabawa, ale nie zabrakło emocji jak i ze strony zawodników i oczywiście ze strony rodziców którzy głośno dopingowali swoje dzieci.
Trener polonistów Maciej Bartkowiak podzielił swoją drużynę na trzy zespoły a w turnieju wzięły jeszcze udział : Kowica Kórnk, a także drużyna z Mosiny, która podzielona była na dwa zespoły.
Rywalizacja toczyła się na dwóch boiskach równocześnie, a mecze były rozgrywane w systemie każdy z każdym. Młodzi poloniści spisałi się znakomicie na 15 rozegranych meczy wygrali 9, jeden zremisowali i zaliczyłi pięć porażek- to jest bilans trzech drużyn polonistów.
Średzkie skrzaty w ostatnim czasie grają reguarnie co tydzień w letnich turniejach czteroosobowych i można zauważyć że z tygodnia na tydzeń gra naszych najmłodszych piłkarzy wyglada coraz lepiej zwłaszcza jeśli chodzi o poruszanie się i ustawienie na placu gry. Tymi turniejami Skrzaty KS Polonia przygotowują się do ligowych rozgrywek, które rozpoczną się we wrzesniu tego roku.
W sobotnim turnieju w barwach Polonii wystapili:
Kacper Grzeskowiak ,Bartosz Hypki , Kamil Orbat , Marcin Ratajczak , Damian I Patryk Rauhut, Bartłomiej I Franciszek Wiczyńscy, Adam Rozmiarek, Maksymilian Fert, Leon Matuszek, Jasiu Sobczyński , Marcel Bernard, Patryk Karczewski , Piotr Kaminski , Jakub Orlich , Hubert Kujawa, Jakub Pawlaczyk .
Tymczasem w najbliższą sobotę poloniści udają się do Śremu na silnie obsadzony turniej z okazji Dni Miasta Śrem.
Najnowsze aktualności
-
29.06.2023
Polonia 2006: Podsumowanie wiosny 2023
Juniorzy młodsi Polonii Środa Wielkopolska rywalizowali w południowej grupie ligi wojewódzkiej. Runda wiosenna nie była tak samo udana jak jesienna, ale mimo to zespół pokazał się z dobrej strony. Zmagania ligowe drużyna zakończyła na 4. miejscu w ligowej tabeli ze stratą trzech punktów wicemistrza ligi. Bezkonkurencyjny okazał się GES Poznań, który wygrał wszystkie mecze i po barażach awansował do Centralnej Ligi Juniorów U17.
Kilku zawodników z zespołu Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka miało wiosną okazję rywalizować również w V-ligowym zespole seniorskim Polonii. Od początku rundy z seniorami rywalizowali Jakub Wawroski i Kacper Manicki, a następnie w ich ślady poszli m.in. Kacper Kruk, Jakub Płonka, Michał Bańkowski, czy Kuba Jankowski.
Zawodnicy, którzy tworzyli ten zespół, w sezonie 2023/2024 będą rywalizować w kategorii junior z rocznikiem 2005.
-
28.06.2023
Zakończyli sezon grą z rodzicami (2010)
W sobotę zespół młodzików starszych zakończył sezon 2022/2023. Zawodnicy drużyny, która wywalczyła awans do II ligi okręgowej w ramach zakończenia zagrali mecz przeciwko swoim rodzicom, a po jego zakończeniu wspólnie podsumowali miniony sezon.
-
28.06.2023
Polonia zagrała w Memoriale Ciszewicza (2010)
Na zakończenie piłkarskiego sezonu zespół młodzików starszych udał się do Dolska, aby wziąć udział w IV Memoriale Ryszarda Ciszewicza. Trenerzy wystawili dwa zespoły, które w fazie grupowej zajęły trzecie miejsce i trafiły do Ligi Europy. Poloniści wygrali swoje mecze półfinałowe i w finale zmierzyli się w bratobójczym pojedynku, rozstrzygniętym dopiero w serii rzutów karnych.
-
28.06.2023
Orlicy zakończyli sezon (2012)
W piątek 23 czerwca sezon zakończyli orlicy starsi z drugiej grupy treningowej. Młodzi Poloniści w ramach podsumowania i zakończenia sezonu 2022/2023 udali się do parku trampolin Jump w Środzie Wielkopolskiej przy ul. Berwińskiego. Po krótkiej rozmowie i podsumowaniu zawodnicy spędzili czas na wspólnych zabawach i ewolucjach na trampolinach oraz mogli sprawdzić swój refleks na znajdujących się w budynku urządzeniach.
-
27.06.2023
Podsumowanie sezonu akademii
Drużyny akademii Polonii Środa Wielkopolska zakończyły bogaty w sukcesy sezon piłkarski 2022/2023. Nasze zespoły brały udział w 12 rozgrywkach ligowych w kategoriach junior trampkarz i młodzik.
Wszystkie zespoły rywalizujące w ligach wojewódzkich oraz trampkarze starsi w Centralnej Lidze Juniorów wywalczyły utrzymanie w rozgrywkach. Ponadto Polonia III 2010 awansowała do II ligi okręgowej.
Wkrótce opublikujemy szczegółowe podsumowania każdej grupy treningowej.
-
27.06.2023
Orlicy podsumowali sezon (2013)
W ubiegłym tygodniu trenerzy Maciej Sikorski i Maciej Bartkowiak wraz z zespołem orlików młodszych (rocznik 2013) podsumowali mijający sezon piłkarski 2022/2023 w salce VIP średzkiego Centrum Sportu i Rekreacji.
-
27.06.2023
Mecz dzieci z rodzicami (2013)
W miniony czwartek zawodnicy z zespołu orlików młodszych (rocznik 2013) rozegrali na orliku przy ulicy Lipowej mecz - dzieci kontra rodzice w ramach zakończenia piłkarskiego sezonu 2022/2023!
-
26.06.2023
Wysoka porażka w ostatniej kolejce (2011)
Nie udał się ostatni mecz Polonistom z rocznika 2011, którzy przegrali aż 1:10 (0:2) z triumfatorem rozgrywek, niepokonaną Unią Swarzędz. Jedyną bramkę dla naszej drużyny strzelił Jan Marciniak. Niestety podopieczni Kamila Kudły i Kornela Ladrowskiego nie utrzymali miejsca na podium i zakończyli sezon na czwartym miejscu.


























































