17.05.2021
Turniej w Czerwonaku (2014)W niedzielę (16.05.2021r.) drużyna rocznika 2014 udała się do Czerwonaka, aby rozegrać turniej skrzatów organizowany przez WZPN. Oprócz zespołu Polonii do rozgrywek przystąpiły także dwa zespoły Kotwicy Kórnik, TPS Winogrady, Piast Kobylnica oraz dwie ekipy Juniora Koziegłowy. Zawodnicy rywalizowali na dwóch boiskach ustawionych w poprzek „orlika”. Mecze trwały 10 minut, a drużyny grały systemem każdy z każdym.
Turniej był podsumowaniem tygodnia, w którym na zajęciach górowały zabawy porządkowo- organizacyjne. Podczas niedzielnych zmagań trenerzy zwracali zawodnikom uwagę, żeby często unosili głowę, rozglądali się dookoła siebie i szukali wolnej przestrzeni, szczególnie zawodnicy bez piłki mieli ustawiać się w taki sposób, aby ułatwić koledze z piłką grę. Zawodnicy bardzo dobrze realizowali powyższe elementy w trakcie gry, szukali wolnej przestrzeni daleko od przeciwnika, kolegi i piłki dzięki czemu zawodnik w posiadaniu piłki miał dużo miejsca do prowadzenia, dryblingu i gry 1x1.
Podsumowując, Poloniści bardzo dobrze zaprezentowali się w niedzielnym turnieju. Grali bardzo odważnie i ambitnie, często podejmowali pojedynki 1x1 dzięki czemu stwarzali sobie wiele sytuacji bramkowych i strzeli dużo bramek.
Polonię reprezentowali: Szymon Różewicz, Wiktor Pokładecki, Igor Kasprzak, Gustaw Plewiński, Wojciech Bartczak oraz Adam Małolepszy.
Najnowsze aktualności
-
09.08.2012
Wyjazd kibiców do Ostrowa
Już w najbliższą sobotę piłkarze Polonii Środa zainaugurują rozgrywki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Nasza drużyna wyjedzie do Ostrowa Wielkopolskiego by zmierzyć się tam z beniaminkiem Ostrovią 1909.
-
07.08.2012
Szczegółowy terminarz III ligi
Dostępny jest już na naszej stronie internetowej szczegółowy terminarz I rundy rozgrywek o mistrzostwo III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.
-
06.08.2012
Treningi zespołu żaków
Poniżej podajmy plan treningów drużyny żaków z rocznika 2004 w bieżącym tygodniu.
-
06.08.2012
Raport ligowy cz. VI
Dziś przedstawiamy kolejną, szóstą część cotygodniowego raportu ligowego dotyczącego przygotowań rywali Polonii Środa Wielkopolska do nadchodzącego sezonu 2012/2013.
-
05.08.2012
Polonia Leszno prawdopodobnie powróci do III ligi
Na tydzień przed inauguracją III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej dojdzie prawdopodobnie do zmiany składu rozgrywek.
-
04.08.2012
Ostrovia wygrywa w ostatnim sparingu
Ligowy rywal Polonii Środa w pierwszej kolejce III ligi Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski rozegrała dziś ostatni sparing przed inauguracją sezonu. Beniaminek rozgrywek pokonał na boisku w Jarocinie drużynę juniorów starszych Zagłębia Lubin 3:0.






















































