17.05.2021
Turniej w Czerwonaku (2014)W niedzielę (16.05.2021r.) drużyna rocznika 2014 udała się do Czerwonaka, aby rozegrać turniej skrzatów organizowany przez WZPN. Oprócz zespołu Polonii do rozgrywek przystąpiły także dwa zespoły Kotwicy Kórnik, TPS Winogrady, Piast Kobylnica oraz dwie ekipy Juniora Koziegłowy. Zawodnicy rywalizowali na dwóch boiskach ustawionych w poprzek „orlika”. Mecze trwały 10 minut, a drużyny grały systemem każdy z każdym.
Turniej był podsumowaniem tygodnia, w którym na zajęciach górowały zabawy porządkowo- organizacyjne. Podczas niedzielnych zmagań trenerzy zwracali zawodnikom uwagę, żeby często unosili głowę, rozglądali się dookoła siebie i szukali wolnej przestrzeni, szczególnie zawodnicy bez piłki mieli ustawiać się w taki sposób, aby ułatwić koledze z piłką grę. Zawodnicy bardzo dobrze realizowali powyższe elementy w trakcie gry, szukali wolnej przestrzeni daleko od przeciwnika, kolegi i piłki dzięki czemu zawodnik w posiadaniu piłki miał dużo miejsca do prowadzenia, dryblingu i gry 1x1.
Podsumowując, Poloniści bardzo dobrze zaprezentowali się w niedzielnym turnieju. Grali bardzo odważnie i ambitnie, często podejmowali pojedynki 1x1 dzięki czemu stwarzali sobie wiele sytuacji bramkowych i strzeli dużo bramek.
Polonię reprezentowali: Szymon Różewicz, Wiktor Pokładecki, Igor Kasprzak, Gustaw Plewiński, Wojciech Bartczak oraz Adam Małolepszy.
Najnowsze aktualności
-
11.08.2012
PP: Luboński przegrał z Wisłą
W rozegranym dzisiaj meczu 1/16 finału Pucharu Polski Luboński KS Luboń przegrał na własnym boisku z występującą w T-Mobile Ekstraklasie Wisłą Kraków 0:5. Do przerwy wynik brzmiał sensacyjnie, bowiem gospodarze bezbramkowo remisowali z utytułowanym rywalem.
-
11.08.2012
Relacja LIVE! Ostrovia - Polonia
Dla tych kibiców którzy nie będą mogli wybrać się dziś na inauguracyjny mecz III ligi Polonii Środa w Ostrowie Wielkopolskim z Ostrovią przeprowadzimy tradycyjnie tekstową relację na żywo.
-
11.08.2012
Kibice wierzą w wygraną z Ostrovią
Już dziś piłkarze Polonii Środa zmierzą się w inauguracyjnym meczu III ligi na wyjeździe z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.
-
10.08.2012
Zapraszamy na mecze Polska - Malezja
Zapraszamy wszystkich kibiców na międzynarodowe mecze hokeja na trawie które odbędą się na stadionie w Środzie Wielkopolskiej. W spotkaniach wezmą udział reprezentacje Polski oraz Malezji.
-
10.08.2012
Mecz w Lesznie o 17
Znana jest już godzona rozpoczęcia meczu drugiej kolejki trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej pomiędzy Polonią 1912 Leszno, a Polonią Środa Wielkopolska.
-
10.08.2012
Polonia TV: Ostatni trening przed inauguracją sezonu
Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z czwartkowego treningu Polonii Środa Były to ostatnie zajęcia podopiecznych Mariana Kurowskiego przed inauguracyjnym meczem z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski.





















































