OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

21.06.2021

Turniej w Czerwonaku (2014)

W niedzielę (20.06.2021r.) drużyna rocznika 2014 udała się do Czerwonaka, aby rozegrać turniej skrzatów organizowany przez WZPN. Oprócz zespołu Polonii do rozgrywek przystąpiły także zespoły: TPS Winogrady, Piast Kobylnica oraz Junior Koziegłowy. Zawodnicy rywalizowali na dwóch boiskach ustawionych w poprzek „orlika”.  Mecze trwały 8 minut, a drużyny grały systemem każdy z każdym.

Turniej był podsumowaniem tygodnia, w którym na zajęciach przeważały formy dryblingu z zakończeniem. Trenerzy podczas turnieju zachęcali zawodników do odważnej gry 1x1, jednocześnie zwracali chłopcom uwagę na to, aby starali się prowadzić piłkę nogą dalszą od przeciwnika. Od samego początku Poloniści ochoczo podejmowali próby dryblingu, dzięki czemu stwarzali sobie sporo sytuacji do zdobycia gola.

Podsumowując, niedzielny zmagania były kolejnym cennym doświadczeniem dla skrzatów starszych. Chłopcy bardzo dobrze wykorzystywali w grze elementy, które poznawali i trenowali na poprzedzających turniej jednostkach treningowych.

Polonię reprezentowali: Szymon Różewicz, Adam Małolepszy, Wiktor Pokładecki, Igor Kasprzak, Gustaw Plewiński oraz Wojciech Bartczak.

Najnowsze aktualności

  • 04.09.2022

    Bez punktów w starciu z Pogonią

    W meczu szóstej kolejki trzeciej ligi piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Pogoń Nowe Skalmierzyce. Spotkanie to zamykało szóstą kolejkę III ligi grupy drugiej a dla obu zespołów zwycięstwo było szansą na umocnienie swojej pozycji w górnej części ligowej tabeli.

  • 02.09.2022

    Akademia: Harmonogram meczów (3-4 września)

    W sobotę i niedzielę kolejne mecze ligowe średzkich zespołów młodzieżowych! Na boiskach w Środzie Wielkopolskiej nie zabraknie emocji. W sobotę na płycie głównej swój mecz rozegrają trampkarze starsi, którzy o godzinie 12:00 podejmą Rawię Rawicz. W niedzielę natomiast na Rolibudzie o godzinie 11:00 zmagania ligowe w I lidze okręgowej zainaugurują trampkarze młodsi, a o 14:00 na CTP 1 swoje spotkanie rozegrają młodzicy starsi. Pełny harmonogram poniżej.

  • 02.09.2022

    Zwycięstwo z Orlikiem Miłosław (2009)

    W ostatniej już grze kontrolnej w ramach przygotowań do sezonu 2022/2023 trampkarze młodsi Polonii pokonali 4:0 (2:0) rówieśników z Orlika Miłosław. Bramki dla średzkiej drużyny strzelali Stanisław Solarski - dwie, Miłosz Gauza oraz Jakub Janiszewski z rzutu wolnego. Warto odnotować, iż w celach wychowawczo-dydaktycznych mecz sędziowało trzech zawodników Polonii - Antoni Staszak, Stanisław Wieliński i Jakub Sawuć. Chłopacy podeszli do zadania bardzo profesjonalnie - przygotowali kartki, chorągiewki, a nawet... zadbali o łączność pomiędzy sobą! Trójka arbitrów przez cały mecz była w stałym kontakcie na słuchawkach.

  • 02.09.2022

    Gry kontrolne orlików (2012)

    Drużyny orlików starszych (rocznik 2012) rozegrały w weekend gry kontrolne. Grupa pierwsza zmierzyła się w grze wewnątrz naszego klubu z rok młodszym kolegami. Zawodnicy z grupy drugiej wzięli udział w trójmeczu z Wartą Śrem oraz Kłosem Zaniemyśl.

  • 01.09.2022

    W niedzielę z Pogonią

    Nie maja zbyt wiele czasu piłkarze Polonii Środa na odpoczynek po pucharowym pojedynku z Motorem Lublin. Już w niedzielę nasz zespół rozegra spotkanie szóstej kolejki III ligi grupy 2 w którym podejmować będzie Pogoń Nowe Skalmierzyce.

  • 01.09.2022

    Zwycięstwo w Sątopach (2010)

    W meczu 1. kolejki II ligi okręgowej młodzików starszych Polonia II Środa Wielkopolska pokonała na wyjeździe GSP Sątopy 6:2 (4:1). Bramki dla podopiecznych Łukasza Żeglenia i Radosława Piotrowskiego strzelali Alicja Bolewicz - dwie, Jakub Przybylski, Fabian Nowaczyk, Marcel Kaleta oraz Adam Kłopocki.

  • 31.08.2022

    Koniec pucharowej przygody

    W 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku drugoligowy Motor Lublin. Stawką tego spotkania był awans do 1/16 finału tych rozgrywek.

  • 31.08.2022

    Ligowe zwycięstwo z SKP Słupca (2008)

    W zaległym meczu 1. kolejki ligi wojewódzkiej Polonia Środa Wielkopolska pokonała na Stadionie Lekkoatletycznym zespół SKP MOS Słupca 4:2 (0:1). Goście wysoko postawili poprzeczkę i do przerwy prowadzili jedną bramką. Ostatecznie jednak Poloniści zdołali wygrać, a po dwa gole zdobyli Paweł Sarna oraz Mikołaj Kowalski.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.