24.05.2022
Turniej ligowy w Zaniemyślu (2013)
W sobotę zawodnicy Polonii Środa Wielkopolska z grupy pierwszej rocznika 2013 wzięli udział w ligowym turnieju orlików E2 rozgrywanym w Zaniemyślu. W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn - gospodarze Kłos Zaniemyśl, Warta Śrem, Polonia Środa Wlkp. 2012, Zawisza Dolsk i Polonia 2013 podzielona na dwa zespoły.
Mecze rozgrywane były na 3 boiskach jednocześnie w systemie każdy z każdym, a mecze trwały 1x20 minut. Nasze zespoły liczyły 6 i 7 zawodników, więc wszyscy zawodnicy spędzili mnóstwo czasu na boisku, grajac po około 100 minut, więc było bardzo intensywnie. Obie nasze ekipy pokazały się z bardzo dobrej strony, konstruując wiele zespołowych akcji i strzelając mnóstwo pięknych bramek.
Polonia - Orlik E2 II (2012)/Żak F1 I (2013)
Liga E2 - grupa XXXI (RW)
21 maja 2022, godz. 9:00 - Zaniemyśl
Turniej ligowy Wielkopolskiego ZPN
- Kłos Zaniemyśl
- Polonia Środa Wielkopolska (E2 II 2012)
- Polonia Środa Wielkopolska (F1 I 2013)
- Polonia Środa Wielkopolska (F1 II 2013)
- Warta Śrem
- Zawisza Dolsk
Polonia: Szymon Plewiński, Brajan Ostański, Leon Jacków, Paweł Szumski, Kuba Przybyłek, Krystian Kasprzak, Gabryś Lipiński, Mikołaj Kaczałka, Kacper Fiołka, Patryk Tórz, Antek Szał, Maks Małecki, Adrian Szkudlarek.
trenerzy: Piotr Kleczewski, Dominik Rogowski.
Najnowsze aktualności
-
02.04.2024
Zwycięstwo orlików w Kamionkach (2013)
W czwartek zespół Polonii Środa Wielkopolska 2013 udał się do Kamionek na mecz drugiej kolejki I ligi okręgowej D2 z miejscową Avią. Starcie z wymagającym rywalem zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 3:1 (1:0), a Poloniści z kompletem punktów przewodzą ligowej stawce.
-
02.04.2024
Remis z AP Reissa (2009)
W czwartej kolejce ligi profesjonalnej C1 Polonia rozegrała swój pierwszy mecz w roli gospodarza. Na boisku CTP 1 padł remis 1:1 (1:1). Pierwsi do siatki trafili Poloniści, a autorem bramki był Antoni Łukaszewski. Radość nie trwała długo, bo już po dwóch minutach goście doprowadzili do remisu.
-
02.04.2024
Towarzysko z Dunkami (Juniorki)
W piątek juniorki Polonii udały się do Opalenicy, aby rozegrać dwa mecze kontrolne z duńskim zespołem Nykøbing FC U16, który przebywał w tym czasie na obozie. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwem drużyny z Danii - 8:3 oraz 9:2.
-
30.03.2024
Trzy bramki w Świnoujściu
W Wielką Sobotę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska udali się do Świnoujścia na mecz z miejscową Flotą. Spotkanie ważne dla obu ekip. Średzka drużyna chciała podtrzymać dobrą passę zwycięstw, a walcząca o utrzymanie Flota łaknęła punktów jak kania dżdżu.
-
29.03.2024
Polonia ze zmiennym szczęściem (2011)
Ze zmiennym szczęściem w czwartek radzili sobie młodzicy Polonii (rocznik 2011). Pierwsza drużyna nie bez kłopotów wygrała z Wartą Śrem 7:3 (2:1), a ważny okazał się fragment gry, kiedy to Giovani Henriquez-Gajda strzelił trzy bramki w przeciągu 7 minut. Druga drużyna na boisku w Topoli przegrała 2:4 z Koziołkiem Poznań. Choć nasz zespół długimi fragmentami utrzymywał się dłużej przy piłce to nie przełożyło się to na zdobycz bramkową.
-
29.03.2024
Pierwszy punkt juniorów (2008)
W 3. kolejce ligi profesjonalnej juniorów B1 zespół Polonii Środa 2008 wywalczył swój pierwszy punkt. Drużyna prowadzona przez Przemysława Otuszewskiego i Marcina Duchałę wywiozła remis z Leszna, gdzie zmierzyła się ze swoją imienniczką - Polonią. Bramki dla średzkiego zespołu strzelali Gabriel Baszczyński (33') oraz Serhii Pankratov (84').
-
29.03.2024
Akademia: Raport z rozgrywek (27/28.03.2024)
Środa i czwartek obfitowały w mecze ligowe akademii, które przyniosły wiele emocji! Spośród dziewięciu meczów Poloniści wygrali cztery, a trzy zakończyły się remisem. Zwycięską passę kontynuują trampkarze z rocznika 2010, którzy tym razem pokonali 4:0 Polonię 1912 Leszno. Komplet punktów mają także młodzicy starsi 2011 (7:3 z Wartą Śrem), młodzicy młodsi 2012 (5:3 z Obrą 1912 Kościan), a także orlicy starsi 2013 (3:1 z Avią Kamionki w rozgrywkach młodzików). Dzięki remisom pierwsze punkty w ligach profesjonalnych zdobyły Polonia 2008 oraz Polonia 2009.
-
28.03.2024
Wysoki remis trampkarzy (2010)
W środowy wieczór zespół trampkarzy Polonii II Środa Wielkopolska (rocznik 2010) na boisku CTP 1 podejmował Unię Swarzędz. Spotkanie dostarczyło wielu emocji, było pełne bramek i zwrotów akcji. Poloniści trzy razy obejmowali prowadzenie, ale goście z każdym razem wyrównywali, by po przerwie prowadzić dwoma golami. Nasz zespół walczył jednak do końca i zdołał wyrównać, a mecz ostatecznie zakończył się wysokim remisem 5:5 (3:3).



























































