OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

11.10.2015

Trzy punkty zostały w Wągrowcu (1999/00)

W piątkowy wieczór juniorzy młodsi Polonii Środa rozegrali swój ligowy mecz z zespołem Nielby Wągrowiec. Spotkanie to odbyło się na wyjeździe w Wągrowcu.

Spotkanie to rozpoczęło się dla naszego zespołu bardzo niekorzystnie, gdyż już w piątej minucie meczu straciliśmy bramkę po strzale gospodarzy z rzutu wolnego. W 11 minucie boisko opuścił z powodu kontuzji Adam Buczma, którego zastąpił Kacper Gołębiewski. W 23 minucie straciliśmy kolejną bramkę i w tym momencie dopiero nasz zespół przejął inicjatywę. Wyrównanie mogliśmy zdobyć na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy ale w tym meczu zdobycie bramki okazało się niemożliwe. Pierwszej sytuacji nie wykorzystał Szymon Puzicki, a w drugiej przestrzelił Marcin Szymorek. Na przerwę schodziliśmy ze stratą dwóch bramek.

 Po przerwie nasz zespół przejął inicjatywę i raz po raz zaczęliśmy stwarzać sytuacje bramkowe. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Stasiu Kiel, jednak na sztucznej nawierzchni piłka nie toczy się tak jak na trawie i Stasiu nawet nie zdołał oddać strzału, gdyż trącił ja tak niefortunnie, że ta opuściła boisko obok bramki. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i po wybiciu piłki przez bramkarza nasz zespół stracił kolejną bramkę. Przy stanie 3:0 graliśmy na trzech obrońców, jednak mimo czterech bardzo dobrych okazji do strzelenia gola bardzo dobrze broniący bramkarz Nielby, który jest reprezentantem polski w swoim roczniku, nie pozwolił się pokonać i mecz zakończył się naszą porażką.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: bramkarz- Dawid Włodarczak; obrońcy: Adamczyk Adam, Krzysztof Kaźmierczak, Stanisław Kiel, Piotr Skrobosiński; pomocnicy: Adam Buczma (11’ Kacper Gołębiewski), Wojciech Leporowski, Marcin Typański, Szymon Puzicki, atak: Marcin Szymorek (62’ Spychała Łukasz), Mikołaj Zys.

Najnowsze aktualności

  • 22.09.2025

    Wysokie zwycięstwo z liderem (2010)

    Polonia 2010 w meczu 1. ligi wojewódzkiej wysoko pokonała dotychczasowego lidera rozgrywek SMS APR Lampart Ślesin aż 9:1 (5:0). Nasz zespół od początku przejął kontrolę nad wydarzeniami na boisku i stopniowo budował przewagę bramkową. Gole strzelali Kamil Jankowiak - trzy, Borys Jarka - dwa, Łukasz Miszkiewicz, Michał Pluta, Mateusz Fórmaniak oraz Artsiom Kisliakou. Drugi zespół rozegrał ciekawe spotkanie z Górnikiem Konin. Polonistów na prowadzenie wyprowadził Dawid Ebelewicz, ale po przerwie goście wyrównali. Kwadrans przed końcem meczu gola na 2:1 dającego trzy punkty strzelił Jakub Przybylski. Oba nasze zespoły prowadzą w swoich rozgrywkach.

  • 22.09.2025

    Minimalna porażka w Opalenicy (2009)

    W niedzielnym wyjazdowym meczu 1. ligi wojewódzkiej B1 zespół Polonii 2009 mierzył się z sąsiadem z tabeli - APR Lampart Poznań. O rozstrzygnięciu spotkania rozgrywanego w Opalenicy zdecydował gol gospodarzy z 10. minuty. Poloniści po tej przegranej zajmują trzecie miejsce w tabeli rozgrywek.

  • 22.09.2025

    Akademia: Raport ligowy (20/21.09.2025)

    Komplet wyników meczów ligowych drużyn akademii w dniach 20/21 września 2025.

  • 22.09.2025

    Klasa A: Porażka w Owieczkach

    Bez punktów wrócił z Owieczek trzeci zespół seniorów Polonii, którzy przegrał z miejscowym WKS-em 1:4 (1:2). Jedynego gola dla średzkiej drużyny strzelił Serhii Pankratov.

  • 21.09.2025

    STS Puchar Polski czas start

    Po dwóch latach przerwy wracają na Sportową 12 w Środzie Wlkp. rozgrywki ogólnopolskiego Pucharu Polski. Tym razem piłkarze Polonii Środa zdobywca Wielkopolskiego Pucharu Polski sezonu 2024/25 w pierwszej rundzie tych rozgrywek zmierzą się z liderem drugiej ligi Olimpią Grudziądz. Obie ekipy znają się bardzo dobrze z wcześniejszych rywalizacji na poziomie trzeciej ligi.

  • 19.09.2025

    Swarzędz zdobyty

    W dziewiątej kolejce rozgrywek trzecioligowych piłkarze Polonii Środa udali się do Swarzędza na spotkanie z miejscową Unią. Ostatni raz obie ekipy rywalizowały ze sobą w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu. Spotkanie które odbyło się 22 marca 2025 roku na Nowym Stadionie Średzkim zakończyło się wygraną polonistów 3:0 po bramkach Jędrzeja Kujawy, Bartosza Bartkowiaka i Michała Walczaka.

  • 18.09.2025

    Akademia: Zapowiedź (20/21.09.2025)

    Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 20/21 września 2025.

  • 18.09.2025

    Transmisja ze Swarzędza

    W dziewiątej kolejce sezonu 2025/26 piłkarze Polonii Środa zmierzą się w Swarzędzu z zespołem Unii. Nasza klubowa telewizja także z tego meczu przeprowadzi bezpośrednią transmisję na którą już teraz zapraszamy.

    Startujemy w piątek 19 września o godzinie 15:50

    Transmisja oczywiście z komentarzem

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.