30.04.2021
Trzy punkty zostały w Środzie Wlkp.W kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku drugi zespół Pogoni Szczecin. Nasza drużyna do tego meczu przystąpiła mocno osłabiona bo brakowało aż ośmiu graczy, a w trybie awaryjnym do kadry pierwszego zespołu zostali dogłoszeni wychowankowie na co dzień występujący w zespołach juniorskich naszego klubu.
Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane a swoje okazje bramkowe miały obydwa zespoły. W 24 minucie poloniści ruszyli do wysokiego pressingu i o mało nie zakończyło się to zdobyciem bramki. Krzysztof Biegański przejął piłkę na 5 metrze ale jego uderzenie intuicyjnie obronił bramkarz Pogoni. Później swoje sytuacje mieli rywale ale nasz zespół dobrze się bronił. Jeszcze przed przerwą poloniści mogli wyjść jednak na prowadzenie. W 44 minucie po podaniu Adama Boruckiego piłka dotarła na 11 metr do Damiana Buczmy ale jego uderzenie na linii bramkowej zatrzymuje Jakub Kuzko. Tym samym w pierwszej części spotkania nie zobaczyliśmy bramek a na przerwę oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.
Po zmianie stron Polonia rzuciła się rywala chcąc przechylić szalę zwycięstwa na swoja korzyść. Na bramkę Dariusza Krzysztofka sunęły kolejne ataki. Jednak kilkakrotnie na wysokości zadania stawał bramkarz rywali który dwoił się i troił w bramce Pogoni. Aż przyszła 66 minuta. Szymon Sobkowiak zagrał długą piłkę do Piotra Wujca ten zgrał ją głową do wchodzącego w pole karne Piotra Skrobosińskiego a ten jak rasowy snajper pokonał bramkarza rywali wyprowadzając Polonię na prowadzenie. Poloniści jednak nie zadowolili się jednobramkowym prowadzeniem i starali się podwyższyć swój dorobek bramkowy. Jednak Pogoń dobrze się broniła sama próbując groźnie kontratakować. Na szczęście strzegący średzkiej bramki Przemysław Frąckowiak był czujny i do ostatniego gwizdka sędziego nie dał się zaskoczyć. Tym samym poloniści po końcowym gwizdku mogli się cieszyć z trzech punktów.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Henriquez, Wujec, Skrobosiński, Kozłowski (82` Ceglewski), Borucki, Bartkowiak (89` Pinczak), Brychlik, Buczma, Biegański (58` Sobkowiak), Szynka (77` Chraplak).
Pogoń II Szczecin wystąpiła w składzie: Krzysztofek – Pach, Kwiecień, Białczyk (46` Ława), Kuzko, Wawrzynowicz (72` Martyn), Łęgowski, Zaborski, Cybulski, Jałoszyński, Rościszewski (34` Maćkowski).
Żółte kartki: Brychlik, Skrobosiński, Wujec – Cybulski, Rościszewski, Ława
Bramki: Skrobosiński (67`)
Najnowsze aktualności
-
23.06.2025
Trampkarze zakończyli zwycięstwem (2011)
Wyjazdowym zwycięstwem sezon zakończyła Polonia 2011 II, która wygrała 4:1 (2:0) z zespołem Lecha Poznań/Luboń. Bramki dla Polonii strzelali Oskar Różewicz, Wojciech Śnitko - dwie oraz Marcel Łuczak. Drużyna Mateusza Zawalskiego i Adriana Wojtysiaka zakończyła sezon na 5. miejscu w sezonie 2025/2026 będzie rywalizować w 2. lidze okręgowej.
-
23.06.2025
Zakończenie na szóstkę (2010)
Na szóstkę spisała się Polonia 2010 w Koninie, ale i w całej rundzie wiosennej. Nasz zespół doskonale spisał się w rozgrywkach 1. ligi wojewódzkiej C1 nie przegrywając żadnego meczu i zwieńczył to zwycięstwem 6:0 (2:0) z Górnikiem Konin. Polonia pewnie wygrała rozgrywki z przewagą dwunastu punktów nad wicemistrzem - GES-em Poznań.
-
23.06.2025
Siedem goli na zakończenie (2009)
Dziesięć bramek zobaczyli kibice oglądający ostatnie spotkanie Polonii 2009 w rundzie wiosennej sezonu 2024/2025. Poloniści na wyjeździe wygrali 7:3 (2:2) z Jarotą Jarocin, przypieczętowując tym samym drugie miejsce w końcowej klasyfikacji rozgrywek. W czternastu meczach Polonia zgromadziła 30 punktów, czyli pięć mniej od zwycięzcy rozgrywek - Górnika Konin.
-
23.06.2025
CLJ WU-16: Polonistki w Centralnej Lidze Juniorek U-16! (Juniorki)
Zespół juniorek Polonii Środa Wielkopolska dopełnił formalności, pokonując w rewanżowym meczu baraży Kaperki Puck aż 13:0 (7:0)! Podobnie jak w pierwszym spotkaniu Polonistki kontrolowały przebieg gry od pierwszej do ostatniej minuty i wysokim zwycięstwem i zasłużonym awansem zwieńczyły ten niezwykle udany sezon!
-
23.06.2025
Trzeci zespół awansował do klasy A!
Trzeci zespół Polonii Środa Wielkopolska z przytupem zapewnił sobie awans do klasy A! Drużyna prowadzona przez Łukasza Kaczałkę, a składająca się głównie z zawodników z rocznika 2008-2009, wygrała na wyjeździe ze Spartą Sklejką Orzechowo aż 10:0 (7:0). Bramki strzelali Wiktor Karolak - trzy, Antoni Storozum - dwie, Serhii Pankratov, Eryk Popis, Mikołaj Szymański oraz Bartosz Idziaszek, a wynik meczu ustalony został po trafieniu samobójczym obrońcy Sparty. Poloniści zakończyli sezon na 2. miejscu i byli zdecydowanie najlepszym zespołem rundy wiosennej.
-
23.06.2025
Akademia: Raport ligowy (17-21.06.2025)
Za nami ostatni weekend rozgrywek ligowych drużyn akademii. Nasze zespoły wygrały siedem meczów i tylko jedna z drużyn przegrała swój mecz. Siedem zespołów ostatecznie zostało mistrzami swoich rozgrywek - Juniorki, Polonia 2010 (1. LW), Polonia 2010 II (2. LW), Polonia 2012 (1. LW), Polonia 2013 (2. LW), Polonia 2014 (2. LO) oraz Polonia 2013 II (3. LO), zaś dwa z wicemistrzostwa - Polonia 2008 (1. LW), Polonia 2009 (1. LW).
-
18.06.2025
Polonia II wygrała 2. ligę wojewódzką C1 (2010)
Drugi zespół Polonii 2010 zwycięstwem na Stadionie Gminnym im. Zygmunta Woźniaka w Klęce z Orkanem Chorzemin (4:0) zapewnił sobie zwycięstwo w rozgrywkach 2. ligi wojewódzkiej C1, grupy drugiej. W decydującym meczu trzy gole strzelił Jakub Przybylski, a jednego Kacper Pustkowiak. Mimo zwycięstwa w rozgrywkach drużyna Polonii II nie może awansować do 1. ligi wojewódzkiej z przyczyn regulaminowych.
-
18.06.2025
Polonia wygrała 1. ligę wojewódzką D1 (2012)
Polonia 2012 prowadzona przez trenera Bartosza Tomaszewskiego wygrała rozgrywki 1. ligi wojewódzkiej młodzików D1, grupy południowej! We wtorek nasz zespół wygrał 3:1 (2:1) po dwóch golach Marcela Hoffmanna i jednym Kacpra Lecieja zapewniając sobie końcowy triumf, wyprzedzając drużyny Lecha Poznań/Południe oraz SMS APR Ślesin.



























































