30.04.2021
Trzy punkty zostały w Środzie Wlkp.W kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku drugi zespół Pogoni Szczecin. Nasza drużyna do tego meczu przystąpiła mocno osłabiona bo brakowało aż ośmiu graczy, a w trybie awaryjnym do kadry pierwszego zespołu zostali dogłoszeni wychowankowie na co dzień występujący w zespołach juniorskich naszego klubu.
Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane a swoje okazje bramkowe miały obydwa zespoły. W 24 minucie poloniści ruszyli do wysokiego pressingu i o mało nie zakończyło się to zdobyciem bramki. Krzysztof Biegański przejął piłkę na 5 metrze ale jego uderzenie intuicyjnie obronił bramkarz Pogoni. Później swoje sytuacje mieli rywale ale nasz zespół dobrze się bronił. Jeszcze przed przerwą poloniści mogli wyjść jednak na prowadzenie. W 44 minucie po podaniu Adama Boruckiego piłka dotarła na 11 metr do Damiana Buczmy ale jego uderzenie na linii bramkowej zatrzymuje Jakub Kuzko. Tym samym w pierwszej części spotkania nie zobaczyliśmy bramek a na przerwę oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.
Po zmianie stron Polonia rzuciła się rywala chcąc przechylić szalę zwycięstwa na swoja korzyść. Na bramkę Dariusza Krzysztofka sunęły kolejne ataki. Jednak kilkakrotnie na wysokości zadania stawał bramkarz rywali który dwoił się i troił w bramce Pogoni. Aż przyszła 66 minuta. Szymon Sobkowiak zagrał długą piłkę do Piotra Wujca ten zgrał ją głową do wchodzącego w pole karne Piotra Skrobosińskiego a ten jak rasowy snajper pokonał bramkarza rywali wyprowadzając Polonię na prowadzenie. Poloniści jednak nie zadowolili się jednobramkowym prowadzeniem i starali się podwyższyć swój dorobek bramkowy. Jednak Pogoń dobrze się broniła sama próbując groźnie kontratakować. Na szczęście strzegący średzkiej bramki Przemysław Frąckowiak był czujny i do ostatniego gwizdka sędziego nie dał się zaskoczyć. Tym samym poloniści po końcowym gwizdku mogli się cieszyć z trzech punktów.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Henriquez, Wujec, Skrobosiński, Kozłowski (82` Ceglewski), Borucki, Bartkowiak (89` Pinczak), Brychlik, Buczma, Biegański (58` Sobkowiak), Szynka (77` Chraplak).
Pogoń II Szczecin wystąpiła w składzie: Krzysztofek – Pach, Kwiecień, Białczyk (46` Ława), Kuzko, Wawrzynowicz (72` Martyn), Łęgowski, Zaborski, Cybulski, Jałoszyński, Rościszewski (34` Maćkowski).
Żółte kartki: Brychlik, Skrobosiński, Wujec – Cybulski, Rościszewski, Ława
Bramki: Skrobosiński (67`)
Najnowsze aktualności
-
08.03.2026
Toruń zdobyty
W drugiej wiosennej kolejce sezonu 2025/26 piłkarze Polonii Środa zmierzyli się w Toruniu z mającą spore aspiracje Elaną Toruń.
-
08.03.2026
Świetna inauguracja rezerw
W pierwszym wiosennym meczu zespół rezerw Polonii Środa podejmował rezerwy Warty Poznań. Spotkanie odbyło się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu.
-
05.03.2026
Transmisja z Torunia
Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania 21 kolejki III ligi grupy drugiej w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Elaną Toruń.
Transmisja oczywiście z komentarzem
Początek transmisji w niedzielę 8 marca o godzinie 13:50
-
06.03.2026
Akademia: Zapowiedź (07/08.03.2026)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 7/8 marca 2026.
-
03.03.2026
Nieudana inauguracja w Lesznie (2014)
W meczu rozpoczynającą rundę wiosenną w rozgrywkach ligi wojewódzkiej D2 zespół Polonii 2014 przegrał na wyjeździe 0:5 (0:4) z Polonią 1912 Leszno.
-
03.03.2026
Polonia Cup 2026: APR Lampart Jarocin wygrał sesję popołudniową (2018)
APR Lampart Jarocin z kompletem punktów wygrał sesję popołudniową turnieju Polonia Cup 2026 dla rocznika 2018. Drugie miejsce zajął zespół APR Lampart Poznań/Wilda, a miejsce na najniższym stopniu podium wywalczyli zawodnicy Avii Kamionki. Gospodarze zakończyli zawody na 6. miejscu.
-
03.03.2026
Składy grup rozgrywek bezwynikowych w rundzie wiosennej 2025/2026
Wydział Gier i Ewidencji przedstawił podział na grupy w bezwynikowych rozgrywkach dziecięcych w rundzie wiosennej sezonu 2025/2026. Do tych rozgrywek zostało zgłoszonych dziesięć drużyn akademii z roczników 2015-2019.
-
02.03.2026
Polonia Cup 2026: Polonia Golina górą w sesji porannej (2018)
Polonia Golina była bezkonkurencyjna w porannej sesji turnieju Polonia Cup 2026 dla rocznika 2018. Srebrne medale wywalczyli zawodnicy Błękitnych/Sparty Kotlin, a trzecie miejsce rzutem na taśmę wywalczył APR Lampart Jarocin. Gospodarze zakończyli zawody na 5. miejscu.
























































