02.04.2016
Trzy punkty z WągrowcaPoloniści na spotkanie do Wągrowca jechali w roli faworyta. Po zimowych zmianach jakie zaszły w zespole rywali na wiosnę Nielba nie zdobyła jeszcze punktu.
Od samego początku poloniści zdecydowanie dominowali na boisku. W 10 minucie spotkania po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Damiana Buczmy zakotłowało się w polu karnym rywali jednak ostatecznie obrońcy wybili piłkę na rzut rożny. Sześć minut później po dośrodkowaniu Michała Stańczyka z piłką na piątym metrze minął się Krzysztof Bartoszak i nadal mieliśmy bezbramkowy remis. W 19 minucie z dystansu uderzał Michał Stańczyk ale i tym razem piłka przeleciała obok słupka wągrowieckiej bramki. Zdecydowanie Polonia przycisnęła jeszcze w samej końcówce pierwszej części spotkania. Jednak zarówno strzał głową Jakuba Solarka po dośrodkowaniu Łukasza Przybyłka jak i próba Krzysztofa Bartoszaka, a także strzał z linii pola karnego mijały bramkę rywali. Ostatecznie pierwsza część spotkania kończy się bezbramkowym remisem.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W 56 minucie w polu karnym rywali faulowany był Krzysztof Bartoszak i sędzia główny bez wahania wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki rywali. Do piłki podszedł nie zawodny w takich sytuacjach Łukasz Przybyłek i mocnym strzałem pod poprzeczkę wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Po stracie bramki Nielba próbowała odrobić straty jednak nie była wstanie zaskoczyć polonistów samej narażając się na groźne kontrataki. W 80 minucie groźnie sprzed pola karnego uderzał Wiktor Moskalik ale na posterunku był Adrian Lis. Siedem minut później w sytuacji sam na sam z bramkarzem Nielby znalazł się Krzysztof Bartoszak. Najlepszy strzelec naszego zespołu nie zwykł marnować takich sytuacji i Polonia prowadziła 2:0. Minutę później ten sam zawodnik wykorzystuje podanie Piotra Fontowicza i strzela kolejną bramkę dla Polonii. Niestety tym razem nasz napastnik był na pozycji spalonej i sędzia tego trafienia nie uznał. Chwilę później zakończyło się to spotkanie. Ostatecznie Polonia pokonała Nielbę 2:0.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Lis – P. Przybyłek, Borucki, Barabasz, Buczma (70` Fontowicz), Jurga (65` Lisek), Ł. Przybyłek, Giczela (53` Grzelak), Stańczyk (56` Pawlak), Bartoszak, Solarek.
Nielba wystąpiła w składzie: Czapliński – Joncel (53` Moskalik), Chmielnicki (46` Wieczorek), Soforek, Gruntkowski, Konarski, Urbański (69` Piechowiak), Purol, Klawiński, Kubiński (75` Kasperski), Jasiński
Najnowsze aktualności
-
03.08.2025
Juniorzy odpadają z pucharu
W niedzielny wieczór zespół juniorów Polonii Środa rozegrał spotkanie pierwszej rundy okręgowego Pucharu Polski na szczeblu poznańskim. Rywalem podopiecznych Marcina Łopusińskiego był Pelikan Niechanowo.
-
01.08.2025
Polonia z dotacją MSiT na rok 2025!
Klub Sportowy Polonia otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na rok 2025.
-
31.07.2025
Transmisja meczu z Błękitnymi
Zapraszamy Was na transmisję spotkania z Błękitnymi Stargard które odbędzie się w piątek 1 sierpnia o godzinie 19:00 na Nowym Stadionie Średzkim. Transmisja oczywiście z komentarzem.
Startujemy o 18:50.
-
28.07.2025
Start sezonu w Środzie Wlkp.
Nowy sezon III ligi, grupa 2, rusza z przytupem! Już w piątek, 1 sierpnia o godzinie 19:00 na Nowym Stadionie Średzkim odbędzie się absolutny hit inauguracyjnej kolejki – Polonia Środa Wielkopolska zmierzy się z czołowym zespołem ubiegłego sezonu – Błękitnymi Stargard. Co ważne – wstęp na to spotkanie jest BEZPŁATNY, a emocji na pewno nie zabraknie!
-
27.07.2025
Ostatnie szlify przed startem ligi
W piątek 25 lipca piłkarze Polonii Środa rozegrali ostatnie dwa sparingi przed startem sezonu 2025/26. Sztab szkoleniowy Polonii Środa podzielił zespół na dwie jedenastki tak żeby każdy zawodnik zagrał pełne 90 minut. Rywalami średzkiego zespołu były trzecioligowe rezerwy Miedzi Legnica i beniaminek trzeciej ligi Lipno Stęszew.
-
23.07.2025
Rozmarynowski szkolił się z Janem Urbanem
W dniach 21–22 lipca 2025 roku w Łodzi odbyła się Ogólnopolska Konferencja Trenerów z licencją UEFA Pro, w której udział wziął także szkoleniowiec Polonii Środa Wielkopolska Maciej Rozmarynowski.
-
19.07.2025
Beniaminek ze Stargardu ograny
Drugi sobotni sparing poloniści rozegrali w Stargardzie a ich rywalem był beniaminek rozgrywek trzecioligowych, zespół prowadzony przez byłego szkoleniowca Polonii Środa Krzysztofa Kapuścińskiego – Kluczevia Stargard.
-
19.07.2025
Porażka z rezerwami Pogoni
W sobotę 19 lipca piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali kolejne dwa spotkania towarzyskie. Tym razem sztab szkoleniowy podzielił zespół na dwie ekipy tak żeby każdy z zawodników zagrał pełne 90 minut. W pierwszym meczy podopieczni Macieja Rozmarynowskiego w Szczecinie zmierzyli się z drugim zespołem Pogoni.