29.05.2018
Trzy punkty z KłeckaW sobotę do południa rezerwy średzkiej Polonii udały się kolejne spotkanie w ramach rozgrywek Klasy A tym razem podejmując zespół Lechity Kłecko.
Od początku spotkania nasza drużyna zdecydowanie przejęła inicjatywę i większość czasu gry spędzała na połowie gospodarzy. Polonia miała swoje okazje, ale bardzo dobrze spisywał się bramkarz z Kłecka. W 42. minucie był już jednak bezradny, kiedy to Mikołaj Janicki strzałem z bliskiej odległości wyprowadził Polonistów na prowadzenie.
Po zmianie stron średzka ekipa przycisnęła jeszcze bardziej, a co najważniejsze była skuteczniejsza. Kolejne dwie bramki były autorstwem Szymona Grzelaka, który wykorzystał nie pierwszy raz w tym sezonie dogodne sytuacje po rzutach rożnych. W kolejnych minutach gospodarze dążyli do zdobycia bramki kontaktowej i ta sztuka udała im się w 75. minucie, gdy po ładnej akcji napastnik z Kłecka wykorzystał sytuację sam na sam. Nasz zespół jednak już na więcej nie pozwolił, a na dodatek w końcówce spotkania wynik na 4:1 z rzutu karnego podwyższył Adrian Błaszak.
Tym samym Polonia odniosła już 8. zwycięstwo z rzędu i przypieczętowała swój awans do Klasy Okręgowej. Mimo to celem drużyny jest zwycięstwo w ostatnich 4 meczach i kontynuowanie zwycięskiej serii oraz zajęcie jak najwyższej lokaty na koniec sezonu.
Polonia zagrała w składzie: Biliński - Ratajczak, Kaczałka, Lesiński, Matysiak - Błaszak, Pawlaczyk (85’ Drzewiecki), Stanisławski - Janicki, Buczma, Grzelak
Najnowsze aktualności
-
10.11.2012
Wyniki sobotnich meczów 14. kolejki klasy A
Dzisiaj rozpoczęła się 14. kolejka poznańskiej klasy A. Do niespodzianki doszło w Dolsku, gdzie miejscowa Zawisza zremisowała bezbramkowo z rezerwami naszej Polonii. Pierwsze zwycięstwo w sezonie zanotowali Błękitni Owińska, którzy pokonali Poznań FC 2:1.
-
10.11.2012
Remis rezerw w Dolsku
W dzisiejszym meczu 14. kolejki poznańskiej klasy A rezerwy Polonii Środa Wielkopolska bezbramkowo zremisowały z Zawiszą Dolsk.
-
10.11.2012
Wyniki sobotnich meczów 16. kolejki III ligi
Dzisiaj rozegrano siedem z ośmiu zaplanowanych na ten weekend 16. kolejki III ligi. Wysokie zwycięstwo zanotowała Cuiavia Inowrocław pokonując Lubuszanina Trzciankę 6:2. Również wysoko wygrała Polonia 1912 Leszno z Piastem Kobylin 5:2. Ważne trzy punkty zdobył GKS Dopiewo zwyciężając Unię Swarzędz 2:0. Dużo emocji dostarczył natomiast mecz Nielby Wągrowiec z Notecianką Pakość, który zakończył się remisem 3:3.
-
09.11.2012
Zapowiedź 16. kolejki III ligi
W najbliższy weekend rozegrana zostanie już ostatnia tej jesieni, 16. kolejka III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.
-
09.11.2012
Zapowiedź 14. kolejki klasy A
Przedostatnią już 14. kolejkę ligowych spotkań rozegrają w najbliższy weekend drużyny występujące w poznańskiej klasie A.
-
08.11.2012
Rozgrywki młodzieży
W najbliższy weekend po raz ostatni tej jesieni na boiska wybiegną zespoły młodzieżowe naszego Klubu.
-
08.11.2012
Kamil Waskowski posędziuje z Ostrovią
Kamil Waskowski z Poznania będzie arbitrem głównym meczu Polonia Środa Wielkopolska - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski, który zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę na średzkim stadionie.
-
08.11.2012
W sobotę turniej dla rocznika 2003
Już w najbliższą sobotę tj. 10.11.2012 na hali sportowo widowiskowej przy Zespole Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp. na ul. Kosynierów 2b, odbędzie się turniej piłkarski dla rocznika 2003 i młodszych.























































