31.05.2024
Trzy punkty z dalekiego wyjazdu (2010)
Polonia 2010 z czwartkowego wyjazdu do Grębanina przywiozła trzy punkty. Nasz zespół wygrał 3:0 (0:0) z zespołem spod Kępna po bramkach Miszkiewicza, Maćkowiaka i Melnykova. Polonia przesunęła się na trzecie miejsce w tabeli, a do zakończenia rozgrywek pozostały już tylko dwa spotkania.
Oba zespoły chciały grać w piłkę budując swoje akcje od tyłu, wymieniając podania i szukając swoich okazji. Nasz zespół stworzył sobie w pierwszej odsłonie spotkania wiele dogodnych sytuacji do otwarcia wyniku, jednak skuteczność zawodziła. Do przerwy było 0:0. Po zmianie stron Poloniści ruszyli do ataku i już w pierwszych kilku minutach zdobyli dwie bramki, najpierw do siatki trafił Łukasz Miszkiewicz, a chwilę później jego uderzenie w poprzeczkę dobił z najbliższej odległości Filip Maćkowiak. Ostatnią bramkę w tym meczu zdobył Sviatoslav Melnykov uderzeniem lewą nogą po długim rogu, czym dobrze sfinalizował ładną, zespołową akcję.
Polonia 2010: Liga Profesjonalna C2
30 maja 2024, godz. 11:00 - Grębanin
GKS Grębanin 0:3 (0:0) Polonia Środa Wielkopolska
Łukasz Miszkiewicz 43, Filip Maćkowiak 45, Sviatoslav Melnykov 74
Polonia: 22. Patryk Krawczewski - 2. Tymoteusz Wesołowski, 3. Fabian Nowaczyk, 4. Maciej Jachnik, 5. Bartosz Nowak, 6. Nikodem Odwrot, 7. Filip Maćkowiak, 8. Antoni Zając, 9. Łukasz Miszkiewicz, 10. Sviatoslav Melnykov, 11. Kamil Jankowiak. Grali także: 1. Wiktor Nossow - 13. Dawid Ebelewicz, 14. Borys Buszewicz, 15. Borys Kasprzak, 16. Stanisław Wieczorek. Trenerzy: Marcin Łopusiński oraz Marcin Grabowski.
| Liga Profesjonalna C2 (2010) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | SMS AP Reissa Ślesin | 12 | 58:21 | 31 |
| 2. | UKS AP Reissa Jarocin | 12 | 59:13 | 29 |
| 3. | Polonia Środa Wielkopolska | 12 | 41:17 | 24 |
| 4. | Lech Poznań | 12 | 39:33 | 22 |
| 5. | Górnik Konin | 12 | 38:43 | 19 |
| 6. | AP Reissa Poznań | 12 | 27:45 | 8 |
| 7. | GKS Grębanin | 12 | 10:47 | 5 |
| 8. | Polonia 1912 Leszno | 12 | 11:64 | 1 |
Najnowsze aktualności
-
21.03.2023
Orliki na Bułgarskiej (2012)
W ostatnią niedzielę podopieczni trenera Bartka Bejmy i Miłosza Chojnackiego udali się na Bułgarską, aby zagrać mecz kontrolny z Lechem Poznań. Mecz rozgrywany był w systemie 7x7 w wymiarze czasowym 4x20min.
-
21.03.2023
Towarzyskie granie żaków (2015)
Ubiegły weekend dla żaków urodzonych w roku 2015 był okazją do sprawdzenia się w wyjazdowej rywalizacji z zawodnikami Jaroty Jarocin oraz LZS Cielcza. Mecze odbywały się na boiskach typu orlik w Jarocinie oraz w Cielczy.
-
21.03.2023
Podział punktów na inaugurację (2009)
W rozegranym w niedzielę meczu 1 kolejki Ligi Wojewódzkiej grupy 1, trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2009) zremisowali 3:3 z zespołem KP Piła. Bramki dla Polonii strzelali: Kamil Jankowiak - dwie oraz Antoni Staszak.
-
21.03.2023
Zwycięstwo w Licheniu Starym (2013)
Kolejny bardzo pracowity weekend mają za sobą Orliki Młodsze rocznika 2013. Tym razem w weekend 17-19 marca podopieczni Trenerów Radosława Falgiera i Łukasza Żeglenia rywalizowali w ogólnopolskim turnieju Winter Cup w Licheniu Starym organizowanym przez Pro Turnieje.
-
21.03.2023
Pięć bramek juniorów (2006)
W sobotni poranek swój inauguracyjny mecz rundy wiosennej rozegrał zespół juniorów młodszych. W ramach rozgrywek Ligi wojewódzkiej Poloniści podejmowali na własnym boisku beniaminka ligi – GKS Trzcinica.
-
21.03.2023
Towarzysko ze Stalą (2010)
W sobotni poranek młodzi Poloniści gościli na własnym boisku zespół z Pleszewa. Była to pierwsza gra pomiędzy tymi drużynami.
-
20.03.2023
Polonia Cup 2023 (2013)
W niedzielę 19.03.2023 na hali Szkoły Podstawowej numer 3 w Środzie Wielkopolskiej odbył się halowy turniej piłkarski z cyklu Polonia Cup w roczniku 2013. W zawodach które rozpoczęły się o godzinie 9 i trwały aż do godziny 15 najlepsza okazała się Reprezentacja Zespołu Wielkopolska Komorniki. Miejsce drugie zajął zespół Pogoni Nowe Skalmierzyce a trzecie miejsce zespół Korony Zakrzewo.
-
20.03.2023
Aktywny weekend orlików (2012)
Aktywny piłkarski weekend zaliczyli zawodnicy grupy II Orlików Starszych Polonii. W piątek zmierzyli się z zespołem Młodziczek, a w sobotę udali się do Jarocina na sparing z miejscową Jarotą.


























































