31.05.2024
Trzy punkty z dalekiego wyjazdu (2010)
Polonia 2010 z czwartkowego wyjazdu do Grębanina przywiozła trzy punkty. Nasz zespół wygrał 3:0 (0:0) z zespołem spod Kępna po bramkach Miszkiewicza, Maćkowiaka i Melnykova. Polonia przesunęła się na trzecie miejsce w tabeli, a do zakończenia rozgrywek pozostały już tylko dwa spotkania.
Oba zespoły chciały grać w piłkę budując swoje akcje od tyłu, wymieniając podania i szukając swoich okazji. Nasz zespół stworzył sobie w pierwszej odsłonie spotkania wiele dogodnych sytuacji do otwarcia wyniku, jednak skuteczność zawodziła. Do przerwy było 0:0. Po zmianie stron Poloniści ruszyli do ataku i już w pierwszych kilku minutach zdobyli dwie bramki, najpierw do siatki trafił Łukasz Miszkiewicz, a chwilę później jego uderzenie w poprzeczkę dobił z najbliższej odległości Filip Maćkowiak. Ostatnią bramkę w tym meczu zdobył Sviatoslav Melnykov uderzeniem lewą nogą po długim rogu, czym dobrze sfinalizował ładną, zespołową akcję.
Polonia 2010: Liga Profesjonalna C2
30 maja 2024, godz. 11:00 - Grębanin
GKS Grębanin 0:3 (0:0) Polonia Środa Wielkopolska
Łukasz Miszkiewicz 43, Filip Maćkowiak 45, Sviatoslav Melnykov 74
Polonia: 22. Patryk Krawczewski - 2. Tymoteusz Wesołowski, 3. Fabian Nowaczyk, 4. Maciej Jachnik, 5. Bartosz Nowak, 6. Nikodem Odwrot, 7. Filip Maćkowiak, 8. Antoni Zając, 9. Łukasz Miszkiewicz, 10. Sviatoslav Melnykov, 11. Kamil Jankowiak. Grali także: 1. Wiktor Nossow - 13. Dawid Ebelewicz, 14. Borys Buszewicz, 15. Borys Kasprzak, 16. Stanisław Wieczorek. Trenerzy: Marcin Łopusiński oraz Marcin Grabowski.
| Liga Profesjonalna C2 (2010) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | SMS AP Reissa Ślesin | 12 | 58:21 | 31 |
| 2. | UKS AP Reissa Jarocin | 12 | 59:13 | 29 |
| 3. | Polonia Środa Wielkopolska | 12 | 41:17 | 24 |
| 4. | Lech Poznań | 12 | 39:33 | 22 |
| 5. | Górnik Konin | 12 | 38:43 | 19 |
| 6. | AP Reissa Poznań | 12 | 27:45 | 8 |
| 7. | GKS Grębanin | 12 | 10:47 | 5 |
| 8. | Polonia 1912 Leszno | 12 | 11:64 | 1 |
Najnowsze aktualności
-
18.04.2023
2. miejsce w Okna Tradycja Cup (2013)
W weekend drużyna orlików młodszych (rocznik 2013) wzięła udział w turnieju piłkarskim Okna Tradycja Cup w Nowym Sączu. Nasz zespół do ostatniego meczu walczył o triumf w turnieju, ale ostatecznie musiał zadowolić się zajęciem drugiego miejsca w silnie obsadzonych zawodach. Wyróżnienie indywidualne otrzymał Karol Maleszka, który znalazł się w TOP3 najlepszych zawodników turnieju!
-
18.04.2023
Towarzysko ze skrzatami PS Gniezno (2016)
W sobotnie południe na średzkim orliku spotkały się zespoły skrzatów z akademii Polonii Środa Wielkopolska oraz Piłkarskiej Szkółki Gniezno. Gospodarze bardzo licznie przywitali gości z Gniezna. Pomimo niesprzyjającej aury gra rodzice zobaczyli świetne widowisko.
-
18.04.2023
Zagrali towarzysko z GAS Krobia (2015)
W sobotę 15 kwietnia żaki z rocznika 2015 podejmowały na własnym terenie drużynę GAS Krobia. Mecze odbywały się na dwóch boiskach jednocześnie.
-
18.04.2023
Ligowy turniej w Śremie (2013)
W niedzielny poranek zespół orlików E2 Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2013 - grupa żółta) rozegrał mecze w ramach turnieju Wielkopolskiego ZPN. Gospodarzem rozgrywek był zespół Warty Śrem. Na boiska wybiegły zespoły: Polonii rocznika 2013 oraz Polonii rocznika 2014, Warty Śrem, Orlika Miłosław, a także Sparty Sklejki Orzechowo.
-
18.04.2023
Zatrzymać Bałtyk
Tym razem w niedzielę kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Polonii Środa a ich rywalem będzie znajdujący się w strefie spadkowej Bałtyk Gdynia. Będzie to doskonała okazja dla średzkiego zespołu żeby zainkasować komplet punktów ale trzeba pamiętać że w ostatnich czterech meczach ligowych Bałtyk zanotował trzy wgrane i poniósł tylko jedną porażkę.
-
18.04.2023
Turniej ligowy w Kamionkach (2012)
W sobotę drużyna orlików (rocznik 2012) wzięła udział w turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN w Kamionkach. Młodzi Poloniści rywalizowali z rówieśnikami lokalnych klubów - Avii Kamionki, Kłosa Zaniemyśl, Kotwicy Kórnik oraz Warty Śrem.
-
17.04.2023
Premierowe zwycięstwo młodziczek (2010)
W sobotę swój drugi mecz w lidze młodzików młodszych rozegrały młodziczki Polonii. Zawodniczki pokonały na boisku w Topoli kolegów z Orlika Miłosław 4:3 (3:2). Goście trzykrotnie wyrównywali, ale w ostatnich minutach Polonistki zadały decydujący cios. Gole dla średzkiej drużyny zdobyły Julia Wawroska - dwa, Wiktoria Piotrowska oraz Lena Błaszak.
-
17.04.2023
Pechowa porażka z Avią (2011)
W sobotę mecz 4. kolejki I ligi okręgowej rozegrał zespół młodzików młodszych (rocznik 2011). Poloniści po wyrównanym i ciekawym pojedynku ostatecznie przegrali 0:1 (0:0), tracąc gola w doliczonym czasie gry z rzutu karnego.


























































