20.05.2015
Trzy punkty z BrodnicyW środę 20 maja piłkarze średzkiej Polonii rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem czekał ich daleki wyjazd do Brodnicy aby zmierzyć się tam z tamtejszą Spartą. Mimo braku kilku zawodników trener naszego zespołu zapowiadał walkę o trzy punkty.
Spotkanie toczyło się w bardzo trudnych warunkach przy intensywnie padającym deszczu. Mimo to nasz zespół od razu starał się zaskoczyć swoich rywali. W 9 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damiana Buczmy zakotłowało się w polu karnym rwali ale próby strzału Łukasza Przybyłka i Jędrzeja Kujawy grzęzły w nogach obrońców Sparty. W 30 minucie sprzed pola karnego uderzał Łukasz Przybyłek ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką rywali. Dziewięć minut później gospodarze przeprowadzili najgroźniejszą swoją akcję w tym meczu. piłkę przed pola karne odgrywał Krzysztof Kretkowski a piłka po uderzeniu Satoki Yoneda trafiła w słupek średzkiej bramki i wyszła w pole gry. Jeszcze przed przerwą Mariusz Bekas zmuszony był do dokonania pierwszej zmiany w swoim zespole. z powodu kontuzji plac gry musiał opuścić Dawid Chąpiński a w jego miejsce pojawił się Michał Górzyński. Jednak do przerwy wynik nie uległ zmianie i po 45 minutach mamy bezbramkowy remis.
Po zmianie stron pierwsi groźnie zaatakowali rywal ale na nasze szczęście strzał z dystansu Dawida Siemko zmierzający w samo okienko fantastycznie broni Adrian Lis. Była to 48 minuta meczu. Kwadrans później z rzutu rożnego dośrodkowywał Łukasz Przybyłek. Piłka dotarła do Radosława Barabasza ale jego strzał głową broni bramkarz Sparty a do dobitki nie zdążył żaden z naszych graczy i obrońcy zażegnali niebezpieczeństwo. Wreszcie nadeszła 80 minuta. Polonia ponownie wykonywała rzut rożny. Do piłki podszedł Łukasz Przybyłek i w sobie tylko znany sposób pięknym strzałem pod poprzeczkę bezpośrednio z rzutu rożnego posłał piłkę do bramki rywali. Radość w szeregach Polonii była ogromna. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat ale czasu mieli naprawdę niewiele a na przeciwko siebie dobrze tego dnia dysponowaną średzką defensywę. W 83 minucie powinno być 0:2. Krystian Pawlak idealnym podaniem obsłużył Michała Górzyńskiego ale strzał młodego snajpera Polonii sprzed pola karnego poszybował tuż nad poprzeczką bramki rywali. Mimo doliczonych 4 minut przez sędziego głównego Polonia utrzymała korzystny rezultat do końca i trzy punkty wróciły do Środy Wlkp.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Lis – P. Przybyłek, Pluciński, Barabasz, Buczma (60` Stańczyk), Lisek, Błaszak, Kujawa (78` K. Olczyk), Chąpiński (42` Górzyński), Ł. Przybyłek, Bartoszak (70` Pawlak).
Najnowsze aktualności
-
24.11.2025
Zwycięskie zakończenie rundy (2014)
W zaległym meczu 1. ligi wojewódzkiej D2, którym Polonia 2014 kończyła rundę jesienną, nasz zespół wygrał 2:1 (1:0) z Lechem Poznań Białym. Oba gole dla średzkiej drużyny strzelił Bruno Gruszczyński. Zespół Kamila Kudły i Łukasza Żeglenia zakończył jesień na szóstym miejscu w ligowej tabeli.
-
24.11.2025
Futsal: Polonia U-15 awansowała do II fazy (2011)
Polonia 2011 wygrała sobotni turniej I fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 w futsalu. W hali w Racocie nasz zespół był bezkonkurencyjny, wygrywając wszystkie mecze i tracąc zaledwie dwa gole przez całe zawody! Druga faza eliminacji, do której awans z grupy 3. wywalczyły też APR Lampart Poznań i Futsal Kościan, zostanie rozegrana w terminie 13/14 grudnia.
-
19.11.2025
Transmisja ze Stargardu
Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania trzeciej ligi w którym piłkarze Polonii Środa rywalizować będą z Błękitnymi Stargard. Startujemy w sobotę 22 listopada o godzinie 12:50. Transmisja oczywiście z komentarzem.
-
18.11.2025
Runda rewanżowa czas start
W miniony weekend zakończyły się rozgrywki rundy jesiennej w trzeciej lidze grupa druga. W ostatnim meczu jesieni poloniści pokonali Pogoń Nowe Skalmierzyce na jej boisku 2:1. Ale koniec rundy jesiennej nie oznacza dla piłkarzy końca zmagań ligowych w tym roku. Prowadzący rozgrywki Polski Związek Piłki Nożnej zaplanował jeszcze dwie kolejki rundy rewanżowej. Tym samym w sobotę poloniści udadzą się do Stargardu na rewanżowy pojedynek z Błękitnymi. Latem górą była Polonia Środa która wygrała na własnym boisku 4:2.
-
17.11.2025
Premierowe zwycięstwo dziewczyn (Trampkarki)
Zwycięstwem zakończyły rundę jesienną trampkarki Polonii, które rywalizowały w rozgrywkach 3. ligi okręgowej młodzików D1. Wygrana 2:0 (0:0) z UKS APR Lampart Poznań/Dębiec była pierwszą naszych zawodniczek na tym poziomie. Gole strzelały Julia Kawecka i Lena Perek.
-
17.11.2025
Domowa porażka na koniec jesieni (2013)
W swoim ostatnim meczu w 1. lidze wojewódzkiej zespół Polonii 2013 przegrał na własnym boisku 2:4 (1:1) z Lechem Poznań Niebieskimi. Dla naszej drużyny strzelali Leon Jacków oraz Karol Maleszka.
-
17.11.2025
Trampkarze spadają z 1. ligi wojewódzkiej (2012)
Polonia 2012 przegrała w niedzielę w Licheniu Starym z SMS APR Lampart Ślesin 1:2 (0:2), a jedynego gola strzelił w drugiej połowie Kacper Leciej. Porażka przypieczętowała los Polonii, która wiosną będzie rywalizować w 2. lidze wojewódzkiej. Naszym zawodnikom pozostał jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Lechem Poznań/Południe. Niespodziankę sprawił drugi zespół. Drużyna Kornela Ladrowskiego wygrała z liderem rozgrywek Jedynką Luboń 3:2 (1:1) po hat tricku Karola Marciniaka. Decydujący gol padł w doliczonym czasie gry. Polonia 2012 II zakończyła rozgrywki 2. ligi okręgowej na trzecim miejscu.
-
17.11.2025
Niespodziewana porażka na zakończenie (2011)
Porażką zakończyła rundę jesienną Polonia 2011 w 1. lidze wojewódzkiej. Nasz zespół przegrał na stadionie w Klęce 2:4 (0:2) z Canarinhos Skórzewo i zakończył rozgrywki na drugim miejscu za plecami Sparty Złotów. Drugi zespół pokonał 13:0 Spójnię Strykowo i w 2. lidze okręgowej również zajął drugie miejsce.




























































