24.05.2021
Trzy punkty w JarosławcuW sobotę 22 maja drużyna rezerw zagrała już 25 mecz ligowy. Tym razem, na bardzo gorącym terenie w Jarosławcu, mieli okazję zmierzyć się z miejscowym Orkanem. Dodatkowego smaczku tej derbowej konfrontacji dodaje fakt, że w drużynie gospodarzy występuje wielu zawodników do niedawna reprezentujących barwy Polonii, którym szczególnie zależało na dobrym występie w tym meczu.
Na nieszczęście dla miejscowych nasi młodzi piłkarze zaprezentowali się w tym meczu ze znakomitej strony. Bardzo spokojnie i metodycznie konstruowali swoje akcje szukając spokojnie okazji do oszukania obrony Orkana i pokonania ich bramkarza. W pierwszych 45 minutach ta sztuka udała im się tylko jeden raz. Jak często bywa w tej rundzie obrońcy naszych rywali nie potrafili powstrzymać J. Draszczyka, który w 11minucie płaskim strzałem w długi róg dał prowadzenie polonistom. Nasza drużyna miała jeszcze kilka doskonałych okazji do poprawy wyniku ale niestety na przerwę schodzili tylko z jedno bramkowym prowadzeniem.
Po zmianie stron długo musieliśmy czekać na kolejną bramkę, bo dopiero w 68 minucie ponownie J. Draszczyk umieścił pikę w bramce Orkana. Dziewięć minut później Kuba skompletował swojego kolejnego hattricka i było już pewne, że w tym meczu zwyciężyć może tylko jedna drużyna. Tym bardziej, że w 81 minucie O. Janoś najpierw sam wypracował rzut karny, a chwilę później zamienił go na bramkę. Ostatecznie wynikiem 4 : 0 dla Polonii zakończył się ten bardzo ciekawy i bardzo mądrze rozegrany przez naszych zawodników mecz. Cały zespół zasługuje na wielkie słowa uznania i nadal pozostaje w walce o najwyższe lokaty w swojej grupie.
Kolejny mecz rezerwy rozegrają już w najbliższą środę 26 czerwca o godz. 18.00. Tego dnia do Środy zawita druga drużyna Victorii Września. Mamy nadzieję, że poloniści również w tym meczu zaprezentują wysoką formę i skutecznie powalczą o komplet punktów. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to spotkanie , aby móc sprawdzić jak prezentuje się nasz młody zespół.
Z Orkanem zagrali: M. Garstkiewicz, J. Chraplak, J. Kiel, W. Kozłowski, T. Ceglewski, T. Wieczorek (60’ K. Cyka ), F. Michalak, M. Madaj ( 75 ‘ C. Pluta ), D. Słabikowski ( 85 ‘ E. Radziejewski ), O. Janoś ( 82’ K. Kozłowski), J. Draszczyk.
Najnowsze aktualności
-
18.07.2025
Terminarz Proton klasy A 2025/2026 - runda jesienna
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował terminarz Proton klasy A, grupy IV na sezon 2025/2026.
-
16.07.2025
Składy lig wojewódzkich w rundzie jesiennej 2025/2026
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej wraz z Wydziałem Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego opublikowały składy składy grup 1. i 2. lig wojewódzkich w kategoriach junior, trampkarz oraz młodzik. Tym samym swoich rywali w rozgrywkach ligowych poznały Polonia 2009, Polonia 2010 I, Polonia 2010 II, Polonia 2011, Polonia 2012, Polonia 2013 oraz Polonia 2014.
-
15.07.2025
Terminarz Centralnej Ligi Juniorek U-16 - runda jesienna
Departament Piłkarstwa Kobiecego Polskiego Związku Piłki Nożnej opublikował terminarz Centralnej Ligi Juniorek do lat 16 na sezon 2025/2026.
-
14.07.2025
PP: Zespoły Polonii poznały rywali w I rundzie
W piątek 11 lipca Wielkopolski ZPN przeprowadził losowanie I rundy okręgowego Pucharu Polski. Do gry na tym etapie przystąpią dwa zespoły naszego klubu - Polonia III (beniaminek klasy A) oraz Polonia 2010.
-
10.07.2025
Terminarz Red Box 5. ligi 2025/2026 - runda jesienna
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował terminarz Red Box 5. ligi, grupy II na sezon 2025/2026.
-
08.07.2025
Terminarz Betclic 3. ligi 2025/2026 - runda jesienna
Departament Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Nożnej opublikował terminarz Betclic 3. ligi, grupy 2. na sezon 2025/2026.
-
06.07.2025
Sparingowa porażka z Unią
W pierwszym letnim meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa na boisku w Klęce zmierzyli się ze swoim ligowym rywalem Unią Swarzędz. Średzki zespół do tego spotkania przystąpił w mocno eksperymentalnym składzie. Maciej Rozmarynowski zabrał aż dziesięciu testowanych graczy którym przyglądał się pod kątem ewentualnej przydatności do zespołu.
-
03.07.2025
Wracamy do gry!
Już w SOBOTĘ 5 lipca seniorzy rozegrają swój pierwszy letni sparing w okresie przygotowawczym