28.09.2020
Trzy punkty rezerwW niedzielę 27 września druga drużyna Polonii podejmowała zespół z Junikowa. Scenariusz tego meczu był bardzo podobny do poprzednich spotkań : przeciwnik cofnięty głęboko pod własne pole karne czekający tylko na okazje do szybkiego ataku i nasz zespół długo utrzymujący się przy piłce na połowie przeciwnika. Jeszce jedna cecha wspólna jest dla tych wszystkich meczów – seryjnie marnowane sytuacje przez naszych zawodników. Dość wspomnieć, że rywale w niedzielę dwukrotnie wybijali piłkę z linii bramkowej, że znowu bramkarz gości wychodził obronną ręką z sytuacji sam na sam z naszymi piłkarzami. Ale przyszła w końcu 84 min. meczu, w której na indywidualną akcję zdecydował się D. Słabikowski. Bardzo dynamicznie wbiegł z piłka w pole karne gdzie został sfaulowany przez jednego z obrońców. Sędzia bez wahania wskazał na ,, jedenastkę’’, którą pewnym strzałem na bramkę zamienił M. Górzyński. Do końca meczu wynikł nie uległ już zmianie i dzięki temu Rezerwy mogły dopisać sobie kolejne trzy punkty, dzięki którym wskoczyli na czwarte miejsce w tabeli.
W następnym tygodniu – również w niedzielę o 14.00- podejmować będą drużynę Pomienia Nekla i już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to ciekawie zapowiadające się spotkanie.
Ze Szturmem zagrali : M. Garstkiewicz, K. Gołębiewski, F. Lesiński, W. Kozłowski, J. Chraplak, M. Łoniewski, D. Słabikowski, Ł. Żegleń, M. Stolecki ( 62’ A. Kluczyński ), T. Ceglewski, M. Górzyński.
Najnowsze aktualności
-
14.01.2024
Polonia Cup: AP Reissa i Warta Poznań najlepsze w niedzielę (2014)
Reprezentacja AP Reissa III Poznań oraz Warta Poznań okazały się najlepsze w turniejach Polonia Cup 2024 dla rocznika 2014, które rozegrane zostały w niedzielę w średzkiej hali Kobra Arena. Warto dodać, że w sesji porannej zespół Polonii zajął trzecie miejsce.
-
13.01.2024
Polonia Cup: Zjednoczeni Września wygrywają pierwszy turniej (2013)
W sobotę odbył się pierwszy halowy turniej piłkarskie z cyklu Polonia Cup 2024. Najlepszym zespołem okazali się Zjednoczeni Września, którzy w finale po serii rzutów karnych wygrali z Polonią Środa Wielkopolska! Trzecie i czwarte miejsce przypadły drużynom Lecha Poznań 2014.
-
10.01.2024
Piłkarze Polonii Środa po badaniach
Początek roku to zawsze czas różnego rodzaju testów i badań. Od sprawdzenia szybkości i mocy piłkarze Polonii Środa rozpoczęli kolejny dzień przygotowań do rundy wiosennej, który zakończą meczem kontrolnym z Polonią Leszno.
-
10.01.2024
Nie żyje Tadeusz Staśkowiak
Zmarł średzianin, człowiek który jak nikt znał i pielęgnował historię średzkiego sportu. Autor wielu publikacji sportowych dzięki którym pamięć o wielu wydarzeniach trwa do dziś, wieloletni sekretarz naszej Polonii, autor książki Historia Średzkiego Sportu, historyk Polonii Środa Wielkopolska – Tadeusz Staśkowiak.
-
08.01.2024
Polonia 2009 w finałach MMP w futsalu!
Zespół Polonii Środa Wielkopolska 2009 w rozegranym wczoraj turnieju eliminacyjnym Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 15 w futsalu w Lesznie wywalczył awans do turnieju finałowego! Nasz zespół zajął drugie miejsce za plecami Orła Jelcz-Laskowice.
-
02.01.2024
Nowa współpraca z PROMETPLAST!
Mamy przyjemność ogłosić, że dołączył do nas nowy partner – firma PROMETPLAST specjalizująca się w produkcji płyt warstwowych, obróbkach blacharskich, a także dostarczaniu kompleksowych rozwiązań do budowy food trucków i pawilonów handlowych.
-
02.01.2024
RON Wheels przedłuża współpracę z Polonią
Wspaniała wiadomość: RON Wheels przedłuża współpracę sponsorską z Polonią na kolejny rok! Firma pozostaje srebrnym partnerem Klubu. RON to producent podzespołów rowerowych z fabryką w Środzie Wielkopolskiej dostarczający swoje produkty do najodleglejszych zakątków świata. Oprócz wsparcia drużyny seniorskiej firma angażuje się także w działania skierowane do kibiców naszego Klubu. RON był sponsorem jednego z konkursów organizowanych w przerwie meczów III ligi, które Polonia kieruje do osób odwiedzających stadion przy ulicy Sportowej.
-
23.12.2023
Polonia 2013 I: Podsumowanie jesieni 2023
Zespół orlików starszych (rocznik 2013) był bardzo zapracowany w rundzie jesiennej. Podopieczni trenera Radosława Falgiera oraz Kamila Drzewieckiego zostali zgłoszeni nie tylko do rozgrywek turniejowych Wielkopolskiego ZPN, ale też do ligo w kategorii młodzik D2, w której rywalizowali z zawodnikami starszymi od siebie o rok. Poloniści spisali się bardzo dobrze, kończąc rozgrywki I ligi okręgowej na trzecim miejscu.



























































