28.09.2020
Trzy punkty rezerwW niedzielę 27 września druga drużyna Polonii podejmowała zespół z Junikowa. Scenariusz tego meczu był bardzo podobny do poprzednich spotkań : przeciwnik cofnięty głęboko pod własne pole karne czekający tylko na okazje do szybkiego ataku i nasz zespół długo utrzymujący się przy piłce na połowie przeciwnika. Jeszce jedna cecha wspólna jest dla tych wszystkich meczów – seryjnie marnowane sytuacje przez naszych zawodników. Dość wspomnieć, że rywale w niedzielę dwukrotnie wybijali piłkę z linii bramkowej, że znowu bramkarz gości wychodził obronną ręką z sytuacji sam na sam z naszymi piłkarzami. Ale przyszła w końcu 84 min. meczu, w której na indywidualną akcję zdecydował się D. Słabikowski. Bardzo dynamicznie wbiegł z piłka w pole karne gdzie został sfaulowany przez jednego z obrońców. Sędzia bez wahania wskazał na ,, jedenastkę’’, którą pewnym strzałem na bramkę zamienił M. Górzyński. Do końca meczu wynikł nie uległ już zmianie i dzięki temu Rezerwy mogły dopisać sobie kolejne trzy punkty, dzięki którym wskoczyli na czwarte miejsce w tabeli.
W następnym tygodniu – również w niedzielę o 14.00- podejmować będą drużynę Pomienia Nekla i już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to ciekawie zapowiadające się spotkanie.
Ze Szturmem zagrali : M. Garstkiewicz, K. Gołębiewski, F. Lesiński, W. Kozłowski, J. Chraplak, M. Łoniewski, D. Słabikowski, Ł. Żegleń, M. Stolecki ( 62’ A. Kluczyński ), T. Ceglewski, M. Górzyński.
Najnowsze aktualności
-
13.02.2024
Żacy grali z Orlikiem Poznań (2015)
W sobotni poranek obie grupy żaków Polonii (rocznik 2015) zmierzyły się z rówieśnikami reprezentującymi Orlik Poznań.
-
13.02.2024
Żacy sparowali w Kamionkach (2014)
W sobotę zespół orlików młodszych udał się do Kamionek, aby rozegrać mecz kontrolny z miejscową Avią.
-
13.02.2024
Orlicy grali z Orlikiem (2013)
W sobotę w ramach gry kontrolnej zespół Polonii Środa 2013 II zagrał z Orlikiem Miłosław na orliku przy ulicy Lipowej.
-
13.02.2024
Sparingowe zwycięstwo z Lechem 2010 (2009)
W sobotę przygotowujący się do rozgrywek ligi profesjonalnej zespół trampkarzy starszych (rocznik 2009) rozegrał mecz z Lechem Poznań 2010. Poloniści od początku przejęli inicjatywę i skutecznie punktowali rywali. Do przerwy trzy bramki strzelił Antoni Staszak, a w drugiej połowie nasza drużyna dołożyła jeszcze sześć trafień.
-
12.02.2024
Zwycięstwo młodzików z Kłosem (2012)
W sobotnie południe Polonia 2012 II rozegrała mecz sparingowy z Kłosem Zaniemyśl. Poloniści od początku stwarzali więcej sytuacji i prowadzili już trzema bramkami, ale w końcówce spotkania goście zmniejszyli straty.
-
12.02.2024
Grad goli w Śremie (2011)
W niedzielę zespół młodzików Polonii (rocznik 2011) rozegrał w Śremie mecz kontrolny z miejscową Wartą. Spotkanie zostało rozegrane na mniejszym boisku pod balonem, co zagwarantowało wiele bramek.
-
12.02.2024
Dobre spotkanie z Odrą
W ostatnim przed obozem meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa Wielkopolska zmierzyli się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Lesznie z innym trzecioligowcem – Odrą Bytom Odrzański.
-
12.02.2024
Czwarte miejsce w ostatniej fazie eliminacji (Juniorki)
W niedzielę zespół juniorek Polonii Środa Wielkopolska był gospodarzem turnieju ostatniej trzeciej fazy eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 kobiet w futsalu. Turniej rozgrywany był w hali widowiskowo-sportowej w Zaniemyślu. Polonistki mimo dobrej gry zdołały wywalczyć jeden punkt, który dał podopiecznym Kamila Kudły i Weroniki Rychlewskiej czwarte miejsce. Awans do turnieju finałowego wywalczyły Unia 1 Opole/UKKS Katowice oraz Ślęza Wrocław.



























































