28.09.2020
Trzy punkty rezerwW niedzielę 27 września druga drużyna Polonii podejmowała zespół z Junikowa. Scenariusz tego meczu był bardzo podobny do poprzednich spotkań : przeciwnik cofnięty głęboko pod własne pole karne czekający tylko na okazje do szybkiego ataku i nasz zespół długo utrzymujący się przy piłce na połowie przeciwnika. Jeszce jedna cecha wspólna jest dla tych wszystkich meczów – seryjnie marnowane sytuacje przez naszych zawodników. Dość wspomnieć, że rywale w niedzielę dwukrotnie wybijali piłkę z linii bramkowej, że znowu bramkarz gości wychodził obronną ręką z sytuacji sam na sam z naszymi piłkarzami. Ale przyszła w końcu 84 min. meczu, w której na indywidualną akcję zdecydował się D. Słabikowski. Bardzo dynamicznie wbiegł z piłka w pole karne gdzie został sfaulowany przez jednego z obrońców. Sędzia bez wahania wskazał na ,, jedenastkę’’, którą pewnym strzałem na bramkę zamienił M. Górzyński. Do końca meczu wynikł nie uległ już zmianie i dzięki temu Rezerwy mogły dopisać sobie kolejne trzy punkty, dzięki którym wskoczyli na czwarte miejsce w tabeli.
W następnym tygodniu – również w niedzielę o 14.00- podejmować będą drużynę Pomienia Nekla i już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to ciekawie zapowiadające się spotkanie.
Ze Szturmem zagrali : M. Garstkiewicz, K. Gołębiewski, F. Lesiński, W. Kozłowski, J. Chraplak, M. Łoniewski, D. Słabikowski, Ł. Żegleń, M. Stolecki ( 62’ A. Kluczyński ), T. Ceglewski, M. Górzyński.
Najnowsze aktualności
-
19.02.2024
Orlicy młodsi grali z KKS-em (2014)
W sobotę na średzkim boisku hokejowym zespół orlików młodszych (rocznik 2014) w ramach gry kontrolnej zmierzył się z rówieśnikami reprezentującymi KKS 1925 Kalisz.
-
19.02.2024
Halowy trójmecz orlików (2013)
W sobotę zespół orlików starszych prowadzony przez Macieja Sikorskiego i Macieja Bartkowiaka wziął udział w towarzyskim trójmeczu rozegranym w hali w Kostrzynie. Rywalami Polonistów byli AP Maratończyk Brzeźno 2012 oraz zespół dziewczyn Olympic Śrem 2011.
-
19.02.2024
Mocne granie na koniec obozu
Na zakończenie zimowego zgrupowania w Opalenicy piłkarze Polonii Środa rozegrali dwie gry kontrolne. Rywalami średzkiego zespołu był niemiecki SV Dobern i Lipno Stęszew.
-
16.02.2024
Kolejne sparingi zespołów seniorskich
Kolejny pracowity weekend przed zespołami seniorskimi Polonii Środa Wielkopolska przygotowującymi się do zbliżającej się coraz większymi krokami rundy wiosennej sezonu 2023/24. Zespół kobiet wraca ze zgrupowania, a zespoły męskie rozegrają spotkania towarzyskie.
-
16.02.2024
Wysokie zwycięstwo w Swarzędzu (2013)
W niedzielę o godzinie 8:00 na sztucznej murawie w Swarzędzu zespół Polonii Środa 2013 mierzył się z miejscową Unią. Aż sześć bramek strzelił Jakub Przybyłek, po trzy razy trafiali Paweł Szumski i Sebastian Ciszewicz, a po jednej bramce strzelili Krystian Kasprzak oraz Karol Maleszka.
-
15.02.2024
Nowy Złoty Sponsor Polonii Środa
Z ogromną radością ogłaszamy, że Chemia S.A. dołączyła do naszej rodziny jako złoty sponsor. Podpisaliśmy właśnie umowę sponsorską, a materiały reklamowe Chemii S.A. zagoszczą na naszym stadionie, dodając nowy blask naszemu otoczeniu. Dziękujemy serdecznie za okazane nam zaufanie. Cieszymy się, że firma o tak długiej tradycji i renomie wybrała naszą drużynę. To dla nas ogromny zaszczyt móc współpracować z partnerem, który cieszy się opinią jednej z najbardziej dynamicznych i uznanych hurtowni w makroregionie Wielkopolski. Firma rozwija się prężnie, a jej sukces to efekt zaangażowanej pracy zespołu profesjonalistów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Chemia S.A. zawsze dąży do zapewnienia usług najwyższej jakości. Dlatego jesteśmy pewni, że ta współpraca przyniesie obopólne korzyści i wzmocni nasze wspólne cele.
-
15.02.2024
Sparingowa przegrana trampkarzy (2010)
W sobotę trampkarze młodsi Polonii (rocznik 2010 II) rozegrali kolejny mecz sparingowych, tym razem na boisku w Zielnikach mierząc się z AMP Poznań. W wyrównanym pojedynku skuteczniejsi okazali się goście z Poznania, którzy wygrali 5:3 z zespołem Patryka Słomczyńskiego.
-
15.02.2024
Rezerwy Lecha lepsze o jedną bramkę
W środowe przedpołudnie na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Opalenicy piłkarze Polonii Środa spotkali się z drugim zespołem Lecha Poznań. Po bardzo ciekawym meczu poloniści ulegli wyżej notowanemu rywalowi 0:1.


























































