10.05.2023
Trzy medale w turnieju Piłkarska Kadra Czeka!
Trzy zespoły Polonii rywalizowały wczoraj w wojewódzkich finałach ogólnopolskiego turnieju Piłkarska Kadra Czeka. Z powiatu rawickiego nasi zawodnicy i zawodniczki wrócili z trzema medalami - dwoma złotymi i brązowym. Młodziczki (rocznik 2010) oraz trampkarze (roczniki 2008/2009) wygrali swoje turnieje, natomiast młodzicy (rocznik 2010) zajęli trzecie miejsce.
Ogólnopolskie finały trampkarzy i młodziczek odbędą się w lipcu. Młodziczki będą rywalizować w dniach 4-7 lipca w Reńskiej Wsi, natomiast trampkarze w dniach 17-20 lipca w Ostródzie.
Trampkarze 2008/2009 - Rawicz, 9 maja 2023
Zespół trampkarzy rywalizował na stadionie w Rawiczu. W fazie grupowej odniósł dwa zwycięstwa, 2:0 z Kołem oraz 17:0 z Wągrowcem. Te wyniki dały pewny awans do grupy medalowej.
Zmagania w fazie medalowej były bardzo wyrównane i w trzech meczach padł tylko jeden gol. Zdobyli go reprezentanci powiatu średzkiego w meczu z Trzcianką. Ten właśnie gol zdecydował o zwycięstwie naszego zespołu, który jednocześnie awansował do finału ogólnopolskiego.
TOP3: 1. Środa Wielkopolska, 2. Ostrzeszów, 3. Trzcianka.
Środa Wielkopolska: Bartłomiej Wiczyński, Jakub Pawlaczyk - Jakub Sawuć, Maksymilian Roszkiewicz, Stanisław Wieliński, Stanisław Korzeniewski, Kacper Kucharski, Kamil Jankowiak, Antoni Staszak, Eryk Popis, Filip Zawodni, Oliwier Pacholski, Nikodem Bliskowski, Adrian Wojciechowski, Bartosz Idziaszek, Alan Nowakowski.
Młodzicy 2010 - Pakosław, 9 maja 2023
Do Pakosławia młodzicy udali się w 10-osobowym składzie i rywalizowali na boisku typu orlik w rozgrywkach o mistrzostwo Wielkopolski, które dawało awans na finały ogólnopolskie. W pierwszym meczu nasza reprezentacja przegrałą 0:2 z późniejszym zwycięzcą turnieju - reprezentantem powiatu konińskiego. Po kolejnych dwóch wygranych meczach z Pleszewem (7:0) oraz Ostrowem Wielkopolskim (5:0) naszej drużynie udało sie awansować do pófinału.
W półfinale nasza drużynia pewnie wygrała 3;0 z zespołem z Chodzieży i awansowała do trójmeczu finałowego. W nim nasza drużyna napierw przegrała 2:3 z Koninem, a następnie zremisowała 1:1 z Wągrowcem i ostatecznie zajęła trzecie miejsce.
TOP3: 1. Konin, 2. Wągrowiec, 3. Środa Wielkopolska.
Polonia: Patryk Krawczewski - Fabian Nowaczyk, Borys asprzak, Bartosz Nowicki, Aleksander Niemczewski, Nikodem Odwrot, Antoni Zając, Łukasz Miszkiewicz, Michał Lipiński, Tymoteusz Wesołowski
Młodziczki 2010 - Miejska Górka, 9 maja 2023
Młodziczki reprezentowała powiat średzki w turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka w Miejskiej Górce. W turnieju wzięły udział kadry z powiatów: Wągrowiec, Konin, Czarnków-Trzcianka, Chodzież, Środa Wielkopolska oraz Ostrów Wielkopolski. Nasze dziewczyny wygrały wszystkie mecze fazy grupowej, nie tracąc przy tym żadnej bramki i pokonując najpierw powiat wągrowiecki, a później wyraźnie drużynę z Chodzieży.
W półfinałowym spotkaniu Polonistki pokonały reprezentację powiatu z Czarnkowa i awansowały do finału rozgrywek. W finale nasze zawodniczki zmierzyły się z Wągrowcem, czyli rywalem z meczu otwartcia. Mecz przebiegał pod kontrolą Polonistek i zakończył się zwycięstwem 1:0. Nasze zawodniczki otrzymały złote medale oraz zagwarantowały sobie awans do finałów ogólnopolskich.
Środa Wielkopolska: Julia Brzęcka - Antonina Stachowiak, Alicja Bolewicz, Julia Wawrowska, Nikola Jeziorska, Lena Błaszak, Wiktoria Nowicka, Maria Dydymska, Julia Pajek, Jagoda Bartkowska.
Najnowsze aktualności
-
21.02.2016
Vitcovia wysoko pokonana
W spotkaniu z Vitcovią Witkowo w zespole Polonii Środa wystąpili zawodnicy w głównej mierze występujący na co dzień w drugim zespole. Mieli oni okazję zaprezentować się średzkiemu szkoleniowcowi w dłuższym wymiarze czasu.
-
21.02.2016
Wspaniały jubileusz Prezesa
W sobotę 20 lutego na hali sportowej Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wielkopolskiej zaraz po zakończeniu kolejnego turnieju halowego z cyklu Polonia Cup piłkarska rodzina Polonii Środa przygotowała niespodziankę dla prezesa Rafała Ratajczaka który w tym roku obchodzi dziesięciolecie swojej pracy w naszym Klubie.
-
20.02.2016
Dwa pewne zwycięstwa Polonii
Piłkarze Polonii Środa odnieśli dwa wysokie zwycięstwa w kolejnych meczach towarzyskich. W pierwszym spotkaniu poloniści pokonali Vitcovię Witkowo 5:3 (3:1), a w drugim spotkaniu pokonali Unię Janikowo 6:1 (3:1).
-
18.02.2016
Polonia Cup dla roczników 2008 i 2006
W sobotę i niedzielę odbędą się kolejne dwa z cykl siedmiu turniejów halowych w piłce nożnej organizowanych przez nasz Klub pod nazwą Polonia Cup. Oba turnieje odbędą się na hali sportowej Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wielkopolskiej.
-
18.02.2016
Sparingowa sobota Polonii
W najbliższą sobotę 20 lutego piłkarze Polonii Środa rozegrają dwa spotkania towarzyskie. Rywalami podopiecznych Mariusza Bekasa będą występujące w klasie okręgowej Vitcovia Witkowo i Unia Janikowo. Oba mecze odbędą się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Gnieźnie.
-
18.02.2016
Wysoka przegrana z Arką (1999/00)
W środę 17 lutego druga drużyna juniorów młodszych rozegrała w Jarocinie kolejny mecz sparingowy. Tym razem ich przeciwnikiem był przebywający tam na obozie kondycyjnym zespół Arki Gdynia. W bardzo złych warunkach atmosferycznych – przy przenikliwym zimnie i nieustannie padającym śniegu z deszczem- starały się zaprezentować z jak najlepszej strony.
-
18.02.2016
Gabinet fizjoterapii
Klub Sportowy Polonia zaprasza do nowo otwartego gabinetu fizjoterapii mieszczącego się w Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki.






















































