OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

10.05.2023

Trzy medale w turnieju Piłkarska Kadra Czeka!

Trzy zespoły Polonii rywalizowały wczoraj w wojewódzkich finałach ogólnopolskiego turnieju Piłkarska Kadra Czeka. Z powiatu rawickiego nasi zawodnicy i zawodniczki wrócili z trzema medalami - dwoma złotymi i brązowym. Młodziczki (rocznik 2010) oraz trampkarze (roczniki 2008/2009) wygrali swoje turnieje, natomiast młodzicy (rocznik 2010) zajęli trzecie miejsce.

Ogólnopolskie finały trampkarzy i młodziczek odbędą się w lipcu. Młodziczki będą rywalizować w dniach 4-7 lipca w Reńskiej Wsi, natomiast trampkarze w dniach 17-20 lipca w Ostródzie.

Trampkarze 2008/2009 - Rawicz, 9 maja 2023

Zespół trampkarzy rywalizował na stadionie w Rawiczu. W fazie grupowej odniósł dwa zwycięstwa, 2:0 z Kołem oraz 17:0 z Wągrowcem. Te wyniki dały pewny awans do grupy medalowej.

Zmagania w fazie medalowej były bardzo wyrównane i w trzech meczach padł tylko jeden gol. Zdobyli go reprezentanci powiatu średzkiego w meczu z Trzcianką. Ten właśnie gol zdecydował o zwycięstwie naszego zespołu, który jednocześnie awansował do finału ogólnopolskiego.

TOP3: 1. Środa Wielkopolska, 2. Ostrzeszów, 3. Trzcianka.

Środa Wielkopolska: Bartłomiej Wiczyński, Jakub Pawlaczyk - Jakub Sawuć, Maksymilian Roszkiewicz, Stanisław Wieliński, Stanisław Korzeniewski, Kacper Kucharski, Kamil Jankowiak, Antoni Staszak, Eryk Popis, Filip Zawodni, Oliwier Pacholski, Nikodem Bliskowski, Adrian Wojciechowski, Bartosz Idziaszek, Alan Nowakowski.


Młodzicy 2010 - Pakosław, 9 maja 2023

Do Pakosławia młodzicy udali się w 10-osobowym składzie i rywalizowali na boisku typu orlik w rozgrywkach o mistrzostwo Wielkopolski, które dawało awans na finały ogólnopolskie. W pierwszym meczu nasza reprezentacja przegrałą 0:2 z późniejszym zwycięzcą turnieju - reprezentantem powiatu konińskiego. Po kolejnych dwóch wygranych meczach  z Pleszewem (7:0) oraz Ostrowem Wielkopolskim (5:0) naszej drużynie udało sie awansować do pófinału.

W półfinale nasza drużynia pewnie wygrała 3;0 z zespołem z Chodzieży i awansowała do trójmeczu finałowego. W nim nasza drużyna napierw przegrała 2:3 z Koninem, a następnie zremisowała 1:1 z Wągrowcem i ostatecznie zajęła trzecie miejsce.

TOP3: 1. Konin, 2. Wągrowiec, 3. Środa Wielkopolska.

Polonia: Patryk Krawczewski - Fabian Nowaczyk, Borys asprzak, Bartosz Nowicki, Aleksander Niemczewski, Nikodem Odwrot, Antoni Zając, Łukasz Miszkiewicz, Michał Lipiński, Tymoteusz Wesołowski


Młodziczki 2010 - Miejska Górka, 9 maja 2023

Młodziczki reprezentowała powiat średzki w turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka w Miejskiej Górce. W turnieju wzięły udział kadry z powiatów: Wągrowiec, Konin, Czarnków-Trzcianka, Chodzież, Środa Wielkopolska oraz Ostrów Wielkopolski. Nasze dziewczyny wygrały wszystkie mecze fazy grupowej, nie tracąc przy tym żadnej bramki i pokonując najpierw powiat wągrowiecki, a później wyraźnie drużynę z Chodzieży.

W półfinałowym spotkaniu Polonistki pokonały reprezentację powiatu z Czarnkowa i awansowały do finału rozgrywek. W finale nasze zawodniczki zmierzyły się z Wągrowcem, czyli rywalem z meczu otwartcia. Mecz przebiegał pod kontrolą Polonistek i zakończył się zwycięstwem 1:0. Nasze zawodniczki otrzymały złote medale oraz zagwarantowały sobie awans do finałów ogólnopolskich.

Środa Wielkopolska: Julia Brzęcka - Antonina Stachowiak, Alicja Bolewicz, Julia Wawrowska, Nikola Jeziorska, Lena Błaszak, Wiktoria Nowicka, Maria Dydymska, Julia Pajek, Jagoda Bartkowska.

Najnowsze aktualności

  • 13.07.2016

    Remis z Tarnovią Tarnowo

    W kolejnym meczu towarzyskim Polonia Środa zremisowała na własnym boisku z Tarnovią Tarnowo Podgórne 2:2 (2:1). Bramki dla Polonii zdobyli w 10 minucie Mateusz Roszak, a w 40 minucie Adrian Świątek. Dla rywali trafiali w 31 minucie Szymon Jeżewski i w 47 minucie Kamil Korczyński.

  • 12.07.2016

    Kolejny mecz towarzyski

    W kolejnym spotkaniu towarzyskim piłkarze Polonii Środa spotkają się z reprezentantem IV ligi – zespołem Tarnovii Tarnowo Podgórne. Spotkanie odbędzie się w środę 13 lipca o godzinie 18:00 na Średzkim Stadionie.

  • 12.07.2016

    Chemik Bydgoszcz w III lidze

    Nieoczekiwanie zmienił się jeden z rywali średzkiej Polonii w rozgrywkach trzeciej ligi grupa 2. Z rozgrywek wycofał się zespół ROL KO Konojady, a jego miejsce zajął Chemik Bydgoszcz.

  • 11.07.2016

    Nasi rywale: Bałtyk Gdynia

    Kolejnym zespołem który prezentujemy naszym sympatykom w ramach cyklu Nasi rywale jest Bałtyk Gdynia. Zespół ten w nowej III lidze to jeden z czterech reprezentantów województwa pomorskiego.

  • 10.07.2016

    Poloniści wrócili z obozu

    W niedzielę  przed południem nasza drużyna wróciła do Środy Wlkp. z obozu piłkarskiego w Buczu.

  • 09.07.2016

    Mecz z Sokołem na zdjęciach

    Prezentujemy galerię zdjęć z meczu towarzyskiego Polonii Środa z Sokołem Kleczew. Zdjęcia wykonał Czesław Kościelski.

  • 09.07.2016

    Porażka z Sokołem

    W kolejnym meczu towarzyskim rozegranym w Buczu piłkarze Polonii Środa ulegli Sokołowi Kleczew 0:2 (0:0). Rywale bramki zdobyli w 51 minucie - Krystian Sobieraj i w 80 minucie Arkadiusz Bajerski.

  • 09.07.2016

    Rezerwy zaczynają 18 lipca

    Drugi zespół Polonii Środa przygotowania do nowego sezonu rozpocznie 18 lipca. Pierwszy trening pod wodza nowego szkoleniowca Grzegorza Burchackiego odbędzie się na boiskach Centrum Treningowego Polonii.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.