20.05.2019
Trzy bramki orlików (2008)W sobotnie południe pierwsze spotkanie rundy rewanżowej zagrali Orlicy starsi naszego klubu. Tym razem rywalem naszego zespołu był zespół Błękitnych Owińska.
Młodzi poloniści od początku spotkania chcieli zmazać plamę po pierwszym meczu w którym przegrali 4:2 i z mocnym animuszem rozpoczęli spotkanie. Już w pierwszej okazji bramkowej wyszli na prowadzenie za sprawa Adama Pawlaczyka. Młodzi średzinie dalej stwarzali sobie okazje bramkowe, lecz ciągle brakowało skuteczności, kontrolując przy tym spotkanie. Na dwubramkowe prowadzenie po ładnej indywidualnej akcji wyprowadza nas Eryk Popis. Gdy zbliżał się już koniec połowy miejscowi korzystają z naszej niefrasobliwości w obronie i łapią kontakt.
Początek drugiej połowy znowu należy do Polonii, a na dodatek trzecia bramkę zdobywa Olek Pawlaczuk i wprowadza w nasze szeregi jeszcze większy spokój. Do końca meczu mamy jeszcze kilka uderzeń w poprzeczkę, słupek ale piłka nie chciała już wpadać do bramki. Ostatecznie Polonia wygrywa 3:1. 3Był to na pewno dobry mecz polonistów, którzy przy lepszej skuteczności mogliby wygrać to spotkanie zdecydowanie wyżej.
Polonia wystąpiła w składzie: Mielcarek-Łopatka, Pawlaczuk Popis, Ratajczak, Cichowlas, Pawlaczyk, Nowak, Mikolajczak, Śliwiński.
Najnowsze aktualności
-
21.12.2011
II miejsce młodzików na turnieju w Suchym Lesie
Zespół młodzików Polonii Środa Wlkp. w sobotę 17 grudnia wziął udział w V Gwiazdkowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Sucholeskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom w Suchym Lesie. W zawodach tych rywalizowało 10 zespołów z rocznika 1999 i młodszych. Poloniści występujący jako zespół młodszy złożony z chłopców urodzonych w 2000 i 2001 roku spisali się znakomicie zajmując bardzo wysoką II pozycję.























































