20.05.2019
Trzy bramki orlików (2008)W sobotnie południe pierwsze spotkanie rundy rewanżowej zagrali Orlicy starsi naszego klubu. Tym razem rywalem naszego zespołu był zespół Błękitnych Owińska.
Młodzi poloniści od początku spotkania chcieli zmazać plamę po pierwszym meczu w którym przegrali 4:2 i z mocnym animuszem rozpoczęli spotkanie. Już w pierwszej okazji bramkowej wyszli na prowadzenie za sprawa Adama Pawlaczyka. Młodzi średzinie dalej stwarzali sobie okazje bramkowe, lecz ciągle brakowało skuteczności, kontrolując przy tym spotkanie. Na dwubramkowe prowadzenie po ładnej indywidualnej akcji wyprowadza nas Eryk Popis. Gdy zbliżał się już koniec połowy miejscowi korzystają z naszej niefrasobliwości w obronie i łapią kontakt.
Początek drugiej połowy znowu należy do Polonii, a na dodatek trzecia bramkę zdobywa Olek Pawlaczuk i wprowadza w nasze szeregi jeszcze większy spokój. Do końca meczu mamy jeszcze kilka uderzeń w poprzeczkę, słupek ale piłka nie chciała już wpadać do bramki. Ostatecznie Polonia wygrywa 3:1. 3Był to na pewno dobry mecz polonistów, którzy przy lepszej skuteczności mogliby wygrać to spotkanie zdecydowanie wyżej.
Polonia wystąpiła w składzie: Mielcarek-Łopatka, Pawlaczuk Popis, Ratajczak, Cichowlas, Pawlaczyk, Nowak, Mikolajczak, Śliwiński.
Najnowsze aktualności
-
29.03.2012
Poloniści remisują z kadrą WZPN
We wtorek 27 marca zespół młodzików Polonii Środa wzmocniony kilkoma zawodnikami z rocznika 1999 udał się do Błażejewka na mecz sparingowy z kadrą Wielkopolskiego ZPN rocznik 2000. Mecz po dobrej grze naszego zespołu zakończył się wynikiem remisowym 1:1, co jest dużym sukcesem Polonistów.























































