20.09.2015
Trzecie zwycięstwo orlika młodszego (2006)W niedziele 20.09.2015r o godzinie 10.00 na boisku w Środzie Wlkp. pierwsza drużyna orlika młodszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo ligi z drużyną Warty Śrem. Gospodarze kolejny raz udowodnili że są faworytami do zwycięstwa w lidze pewnie pokonując przyjezdnych 12-4 i tym samym odnieśli trzecie zwycięstwo. Bramki dla zespołu Polonii zdobyli: Rauhut Szymon – 4, Wawroski Jakub - 4, Wójkiewicz Jan - 3, Kusza Jędrzej - 1.
Po pierwszym gwizdku sędziego młodzi zawodnicy Polonii Środa ruszyli ostro do ataku i już w 13 sekundzie spotkania bramkę dającą prowadzenie zdobył Jakub Wawroski. 2 i 3 minuta to popis strzelecki Jakuba Wawroskiego który wyprowadził Polonię na prowadzenie 3-0. W 5 minucie po dość niefortunny podaniu bramkę samobójczą zdobywa zawodnik Polonii. 6 minuta i swoją pierwszą bramkę zdobywa Szymon Rauhut. W 9 minucie swoją 4 bramkę w meczu zdobywa Jakub Wawroski. W 11 minucie zawodnik drużyny gości zagrywa ręką w polu karnym, do piłki podchodzi Jędrzej Kusza i pewnym strzałem zdobywa 6 bramkę dla Polonii. W spotkaniu tym zawodnicy Polonii zwłaszcza w obronie próbowali dłużej utrzymywać się przy piłce. Momentami wyglądało to bardzo dobrze jednak nie ustrzegli się błędów. 21 minucie po zagraniu piłki do bramkarza przez zawodnika Polonii piłka dostała poślizgu i w ten sposób obrońca Polonii wpisał się na listę strzelców drużyny gości. W 24 minucie bardzo dobrze grający tego dnia Jan Wójkiewicz zdobywa 7 bramkę dla Polonii. Wynik po pierwszej połowie to 7-2 dla Polonii Środa.
Drugie 25 minut młodzi adepci Polonii rozpoczęli mocno rozkojarzeni i już w 15 sekundzie stracili bramkę. Przez 10 minut Polonia uderzała głową w mur. Rywali ratował bramkarz lub obrońca na czas wybijając piłkę. Dopiero w 37 minucie kolejną bramkę dla Polonii zdobywa Jan Wójkiewicz. Na prawej stronie boiska w drugiej połowie szalał Szymon Rauhut który z kilku okazji strzeleckich wykorzystał 3 w 6 minut. w 49 minucie na listę strzelców wpisuje się Jan Wójkiewicz. Niestety brak skupienia do ostatniego gwizdka sędziego i po niezrozumieniu obrońcy z bramkarzem wykorzystał zawodnik gości i ustalił wynik spotkania. Wynik końcowy to 12-4 dla Polonii Środa.
Na pochwałę zasługuje cała drużyna. Coraz lepiej zawodnicy panują nad piłką oraz wykonują założenia przedmeczowe. Podczas treningów trener musi popracować jeszcze nad szczegółami które poprawiając drużyna będzie osiągała jeszcze lepsze wyniki.
Kolejny mecz orlik młodszy rozegra w piątek 25.09.2015r. o godz. 16.00 w Śremie z tamtejszym UKS. Wszystkich kibiców zapraszamy do dopingu.
Polonia zagrała w składzie: Kaczmarek D, Naganowski M, Tomaszewski S, Kusza J(k), Kruk K, Nowakowski M, Rauhut Sz, Wawroski J, Łoda J, Wójkiewicz J, Manicki K.
Najnowsze aktualności
-
28.07.2012
Polonia TV: Polonia Środa - Obra Kościan
Zapraszamy do obejrzenia skrótu wideo z sobotniego meczu sparingowego Polonii Środa Wielkopolska z Obrą 1912 Kościan. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną średzian w stosunku 5:1.
-
28.07.2012
Galeria: Polonia Środa - Obra Kościan
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego meczu sparingowego w którym piłkarze Polonii Środa pokonali na własnym boisku Obrę Kościan 5:1 (2:1).
-
28.07.2012
Statystyki z meczu Polonia Środa - Obra Kościan
W dzisiejszym meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa pokonali na własnym boisku czwartoligową Obrę 1912 Kościan 5:1 (2:1).
-
28.07.2012
Polonia Środa - Obra Kościan 5:1
W dzisiejszym meczu sparingowym piłkarze Polonii Środa pokonali na własnym boisku Obrę Kościan 5:1 (2:1). Dwie bramki dla średzin zdobył Krystian Pawlak, a po jednej Dominik Mucha, Maciej Kononowicz oraz zawodnik testowany.
-
28.07.2012
Relacja LIVE! Polonia Środa - Obra Kościan
Dziś o godzinie 11:00 piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają kolejne spotkanie towarzyskie w ramach przygotowań do sezonu 2012/2013. Przeciwnikiem średzian na własnym boisku będzie czwartoligowa Obra Kościan.
-
28.07.2012
Poloniści na Igrzyskach Olimpijskich
W piątek 27 lipca zainaugurowane zostały w Londynie XXX Igrzyska Olimpijskie, w trakcie których zabraknie niestety zawodników związanych z naszym miastem.
-
27.07.2012
Juniorzy młodsi pokonali Przemysława Poznań
W piątek 27 lipca o godz. 17.30 juniorzy młodsi Polonii Środa na własnym boisku rozegrali pierwszy mecz sparingowy. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Roberta Halaburdę pokonali czołowy zespół Wielkopolskiej Ligi Juniorów Młodszych Przemysława Poznań 3:2, remisując do przerwy 2:2. Bramki dla Polonistów zdobyli: w 27 oraz 39 minucie Adrian Nowak oraz w 63 minucie Szymon Grzelak. Polonia rozegrała dobre zawody, mając przez wiekszość meczu optyczną przewagę oraz o wiele więcej sytuacji bramkowych od zespołu Przemysława Poznań.
-
27.07.2012
Wygrana drugiego zespołu w Miłosławiu
W drugim letnim meczu towarzyskim piłkarze rezerw Polonii Środa Wielkopolska pokonali na wyjeździe spadkowicza z Klasy Okręgowej Orlika Miłosław 2:1. Bramki dla podopiecznych Waldemara Grześkowiaka zdobyli Przemysław Warot oraz Marek Błachowicz.

























































